تعمیر چیپ DMD

چیپ DMD چیست ؟

چیپ DMD چیست ، دی ام دی چیپ قطعه ای بسیار ظریف و حساس بوده و علت اصلی خراب شدن آن دو عامل رطوبت و حرارت می باشد.بدین خاطر پیشنهاد می گردد در مناطقی که رطوبت موجود در هوا بالاتر از حد استاندارد می باشد مانند مناطق شمالی و جنوبی کشور از دستگاه های با تکنولوژیDLPکمتر استفاده گردد .خرابی DMD Chip به این صورت می باشد که آینه های بسیار ریزی که درون چیپ دی ام دی قرار دارند به درستی عمل نکرده و تصویر تولید شده به صورت دانه های ریز سیاه و سفید ایجاد می شوند و به مرور زمان این نقاط بیشتر شده و کل تصویر را می پوشانند . چیپ دی ام دی قابل تعمیر نبوده و درصورت خرابی بایستی قطعه معیوب با یک قطعه نو و دقیقا همان پارت نامبر جایگزین شود . در صورت خرابی DMD Chip برای تهیه قطعه جایگزین مدل دقیق دستگاه و یا پارت نامبر چیپ را یادداشت نمایید .

خرابی DMD ویدئو پروژکتور

چیپ-DMD-چیست
چیپ-DMD-چیست

با خرید یک DMD ویدیو پروژکتور نامرغوب ممکن است هزینه کمتری بپردازید اما در بلند برای شما هزینه بر می شود . این چیزی است که در خرید و فروش DMD ویدئو پروژکتور مد نظر داشته باشید. در کنار صدمات احتمالی به برد وسیله، موجب عمر کوتاه این قطعه است. تولید آینه‌های پرشمار چیپ نیازمند بهره‌گیری از موارد مرغوبی است؛ این قطعات چون دائماً در حال بازتاب نور با شدت بالا هستند سریع دچار استهلاک خواهند شد اگر از مرغوبیت کافی برخوردار نباشند.

در کنار این موضوعات نکته دیگری که در مورد خرابی این قطعه مطرح است علل خرابی آن است. این قطعه با دو عامل اصلی دچار مشکل خواهد شد: کاربری غلط و عوامل محیطی. کاربری غلط شامل موارد مختلفی خواهد شد. قرار دادن وسیله در محیط نامناسب و ساعات کاری بالا مهم‌ترین علل هستند.

این که وسیله در ساعات طولانی به شکل مداوم روشن باشد ضمن آسیب به برد می‌تواند  DMD ویدیو پروژکتور را نیز دچار نقص کند. عوامل محیطی نیز سهم بسزایی در خرابی چیپ خواهند داشت. نفوذ گرد و خاک یا رطوبت می‌تواند با ایجاد جرم و لایه‌های رسوب بر سطح چیپ امکان عمل کردن آن در شرایط آرمانی را مختل کند. کوچک‌ترین اثر از جرم یا عوامل خارجی بر سطح مجموعه آینه‌های چیپ می‌تواند به معنی خرابی آن باشد و باید در خرید و فروش DMD CHIP ویدئو پروژکتور به این نکته دقت داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *