نمایندگی-تعمیرات-آمپلی-فایر

نمایندگی تعمیر آمپلی فایر

دستگاه آمپلی فایر، به‌دلیل پیچیدگی ساختار داخلی قطعات آن، بسیار حساس است. در صورت بروز مشکل و خرابی در این دستگاه، کیفیت صدای خروجی با افت شدیدی مواجه می‌شود. که نیازمند مراجعه به یکی از مراکز نمایندگی تعمیر آمپلی فایر می شوید بنابراین هر زمان که با مشکل کاهش کیفیت صدا مواجه شدید، یکی از اصلی‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، آمپلی فایر است. خرابی کابل‌ها نیز می‌تواند در افت کیفیت صدا تاثیرگذار باشد. برای تعمیرات آمپلی فایر باید به نمایندگی‌های مجاز و معتبر مراجعه کنید. در این نمایندگی‌ها ضمن کاهش هزینه‌ تعمیرات آمپلی فایر، دستگاه توسط تجهیزاتی پیشرفته و به‌روز تست، عیب‌یابی و تعمیر می‌شود. این مهم در افزایش طول عمر دستگاه بسیار موثر است. شرکت خدمات سرویس صدر ایرانیان، نماینده تعمیر انواع آمپلی فایر می‌باشد. این شرکت به‌منظور افزایش سطح رضایت مشتری، اقدام به رفع مشکلات و خرابی آمپلی فایرها کرده است. برای تعمیرات آمپلی به‌صورت غیرحضوری و از طریق پل‌های ارتباطی قرار گرفته در وب سایت کامپیوتر صدرا با کارشناسان ما در تماس باشید.

تعمیر آمپلی فایر

آمپلی‌فایر یا رکتی فایرهای صوتی، یکی از مهم‌ترین تجهیزات تقویت‌کننده صدا هستند و درحال حاضر در میان مردم از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردارند. آمپلی‌فایرها دارای انواع مختلفی نظیر آمپلی‌ فایر خانگی، آمپلی فایر خودرو، آمپلی فایر سالن کنفرانس و… هستند و براساس نیاز کاربر در مکان‌های نام‌برده شده انتخاب می‌شوند. همان‌طور که گفته شد آمپلی‌فایرها وظیفه افزایش کیفیت صدا و تقویت آن را برعهده دارند.  نوع قطعات و کیفیت طراحی در بهبود عملکرد آمپلی‌فایر بسیار مؤثر است؛ بنابراین توجه داشته باشید که برای خرید آمپلی‌فایر به فروشگاه‌های معتبر و دارای گارانتی مراجعه نمایید.

تعمیر-انواع-امپلی-فایر

کیفیت یک آمپلی‌فایر نقش به‌سزایی در طول عمر و خرابی آن دارد؛ اما مشابه هر وسیله‌ای، ممکن است آمپلی‌فایر هم دچار نقص و خرابی شود. در این صورت می‌توان اقدام به تعمیر آمپلی فایر نمود. امروزه تعمیرات آمپلی‌ فایر دارای نمایندگی‌های بسیاری در سطح کشور است؛ که مدعی هستند می‌توانند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. به‌خاطر داشته باشید که تعمیرات آمپلی فایر بسیار تخصصی است و هر شخصی قادر به انجام آن نمی‌باشد. بنابراین اگر قصد تعمیر این ابزار الکترونیکی را دارید، بهتر است به نمایندگی تعمیر آمپلی فایر مراجعه کنید تا این کار به صورت تخصصی و حرفه‌ای انجام شود همچنین ما خدمات تعمیر تلویزیون و مانیتور را به صورت تخصصی انجام میدهیم.

نمایندگی تعمیر آمپلی فایر

تعمیرات آمپلی فایر یکی از خدمات تخصصی کامپیوتر صدرا در مشهد است. در این مرکز وظیفه تعمیرات آمپلی فایر بر عهده گروهی از کارشناسان با تجربه و حرفه‌ای است. شاید تعمیر آمپلی فایر موضوعی ساده به‌نظر برسد و افراد زیادی نسبت به آن ادعا داشته باشند، اما توجه داشته باشید که استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت عالی در تعمیر آمپلی فایر بسیار مهم است. بسیاری از فروشگاه‌ها به دلیل عدم استفاده از قطعات الکترونیکی مناسب در تعمیر آمپلی فایر، خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به این قطعه ارزشمند وارد می‌کنند. ممکن است پس از تعمیر، آمپلی فایر به درستی کار کند اما عمر چندانی نخواهد داشت و پس از مدتی باید شاهد نقص و خرابی‌های بیشتری در این وسیله باشید. بنابراین بهتر است به هر مرکزی اعتماد نکنید و از مراکز تخصصی و حرفه‌ای کمک بگیرید. تیم صدرا سرویس با به‌کارگیری بهترین ابزارهای موجود در حوزه تجهیزات الکترونیکی، تعمیرات آمپلی فایر را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد و به‌عنوان بهترین نمایندگی تعمیر آمپلی فایر در مشهد شناخته می‌شود.

تعمیرات-انواع-امپلی-فایر

مراحل تعمیر آمپلی فایر

 • در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که سیم‌های برق از برق جدا شده‌اند.
 • سپس برای جدا کردن پوشش از شاسی لازم است که پیچ‌ها را از هر طرف باز کنید.
 • برای جداسازی اجزای داخلی شاسی باید دو بخش نام برده شده را از هم جدا کنید.
 • بررسی سیم‌ها نکته‌ بسیار مهمی است. دقت کنید که سیم‌های داخلی، آزاد یا آسیب‌دیده نباشند. در صورت لزوم هرچه سریع‌تر سیم‌های آسیب‌دیده را تعویض کنید.
 • اگر سیم‌ها در صورت عدم وجود برق، باز هم کار می‌کنند، فیوز را بررسی کنید و  در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.
 • شما این فرصت را دارید که از طریق هوای فشرده، گردوغبار موجود بر روی قطعات الکترونیکی را تمیز کنید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از یک جاروبرقی با سری پلاستیکی استفاده نمایید.
 • حال باید جک‌های ورودی و پایانه‌های بلندگو را تمیز کنید. برای این کار لازم است از تمیزکننده‌ اتصالات الکتریکی استفاده کنید. در صورت جدایی جک‌های ورودی از سیم‌ها آن‌ها را مجددا وصل نمایید.

مشکلات رایج در آمپلی‌ فایرها

 عوامل بسیاری در خرابی آمپلی‌فایرها نقش دارند؛ اما خطای اپراتور را می‌توان به‌عنوان رایج‌ترین آن‌ها نام برد. مسئله اکسید شدن جک‌ها و اتصالات الکتریکی از دیگر مشکلات مربوط به آمپلی‌فایرها محسوب می‌شود. البته مشکلات رایج در آمپلی‌فایرها به موارد بیان شده خلاصه نمی‌شود و طیف وسیعی را در برمی‌گیرد. مهم نیست این مشکلات شامل چه مواردی هستند. شما می‌توانید با انتخاب مراکزی که به‌عنوان نمایندگی تعمیر آمپلی فایر فعالیت می‌کنند تعمیرات آمپلی فایر را با خیال راحت به کارشناسان بسپارید. هزینه تعمیرات آمپلی فایر از دیگر موارد قابل توجه است. البته باید بدانید هزینه تعمیر امپلی فایر با توجه به نوع خرابی و کیفیت قطعات مورد استفاده برای تعمیرات در مراکز مختلف، متفاوت است؛ بنابراین پیش از پرداخت هزینه تعمیرات آمپلی فایر، نسبت به عملکرد شرکت منتخب خود اطمینان حاصل نمایید.

خدمات نمایندگی تعمیر آمپلی فایر

اگرچه مشکلات و عیب‌های موجود در آمپلی‌فایرها متفاوت است، اما تیم تخصصی کامپیوتر صدرا این توانایی را دارد که هر مشکلی را در آمپلی‌فایر در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت انجام دهد. در این قسمت به عمده‌ترین خدمات مربوط به تعمیر و تعویض آمپلی‌فایر اشاره خواهیم کرد.

 • تعمیر برد اصلی آمپلی فایر
 • تعمیر قطعه‌های الکترونیکی ناقص یا آسیب ‌دیده بر روی‌ برد اصلی انواع امپلی فایر
 • از بین بردن مشکلاتی نظیر خش‌خش کردن صدا
 • تعویض قطعه‌های الکترونیکی ناقص یا آسیب‌دیده برد اصلی
 • از بین بردن مشکلات مربوط به قطعی صدا
 • از بین بردن مشکل خاموش شدن ناگهانی دستگاه آمپلی‌فایر
 • عیب‌یابی مدار تقویت صوت و تعمیر آن
 • ‌تعمیر ای سی های آمپلی‌فایر
 • ‌تعمیر پورت‌های ورودی و خروجی دستگاه
 • از بین بردن مشکل قطع و وصل صدا 
 • تعمیر و تعویض ترانس تغذیه دستگاه آمپلی‌فایر
 • عیب‌یابی مدار LPF و تعمیر آن
 • عیب‌یابی مدار  HPF و تعمیر آن
 • از بین بردن مشکل کم شدن بیس باندها
 • رفع اشکال نویز در صدا
 • رفع اشکالاتی مثل کم شدن صدا
 • ‌تعمیر و تعویض خازن‌های آسیب‌دیده و…

عوامل مؤثر در خرابی آمپلی‌فایرها

داغ شدن بیش از حد

تعداد باندهای متصل به آمپلی‌فایر و مدت زمان استفاده از آن نقش به‌سزایی در داغ شدن آمپلی‌فایر دارند. دمای هوا را نیز می‌توان به‌عنوان یک عامل تأثیرگذار در داغی آمپلی‌فایر دانست. اگر دستگاه را در اوج صدا قرار دهید، دیستور می‌کند و داغ شدن آن به صورت تساعدی افزایش می‌یابد. بنابراین اگر قصد استفاده طولانی‌مدت از دستگاه آمپلی‌فایر را دارید بهتر است به این موارد توجه کنید. می‌توانید با استراحت دادن به دستگاه پس از مدتی استفاده، از داغ کردن آن جلوگیری نمایید. همچنین بهتر است دستگاه را در فضایی با دمای مناسب قرار دهید و مراقب باشید که آمپلی، حرارت نبیند.

‌شوک ناگهانی

شوک ناگهانی به دستگاه یکی از اصلی‌ترین دلایل فرسودگی آمپلی‌فایر محسوب می‌شود. برای جلوگیری از این حالت لازم است پیش از باز کردن دستگاه، ولوم های آن را ببندید. حتی در هنگام اتصال ورودی‌ها به دستگاه باید ولوم آن را ببندید. قطع و وصل سیم میکروفون نیز یکی از دلایل شوک ناگهانی به آمپلی‌فایر است و باید به‌طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

ضربه

وجود ترانس در آمپلی‌فایر سبب سنگینی این دستگاه می‌گردد. میزان سنگینی آمپلی‌فایرها در شدت حساسیت آن‌ها به ضربه‌ای که به آن‌ها وارد می‌شود نقش دارد. البته ولوم‌های آمپلی‌فایر بیشترین حساسیت را نسبت به ضربه از خود نشان می‌دهند و در مواردی ممکن است بر اثر ضربه جابه‌جا شوند. فیش‌های ورودی و خروجی نیز نسبت به ضربه بسیار حساس هستند؛ در صورت آسیب‌دیدگی این فیش‌ها لازم است نسبت به تعویض آن‌ها در اسرع وقت اقدام کنید.

برق افتادن به دستگاه

ایزوله نبودن دستگاه از جهت اتصال به زمین بسیار خطرناک است و علاوه‌بر آن می‌تواند برای دستگاه بسیار آسیب‌زا باشد. در صورتی که دستگاه ایزوله نباشد باید در هنگام اتصال لوازم جانبی به آن دقت کنید. با توجه به اینکه آمپلی‌فایر برق زیادی دارد، در هنگام اتصال سیمی که از کارت صوت کامپیوتر به دستگاه وصل می‌کنید باید بسیار دقیق باشید؛ زیرا این کار بسیار خطرناک است. همچنین اگر سیم میکروفون در مسیر با برق برخورد داشته باشد، ممکن است باعث سوختن دستگاه و یا یکی از ورودی‌های مربوط به آن شود.

اتصال کوتاه

میزان حساسیت دستگاه‌ها نسبت به اتصال کوتاه متفاوت است. بعضی از آن‌ها کاملا محافظت شده‌اند و اتصال کوتاه هیچ آسیبی به آن‌ها نمی‌زند. اما بیشتر دستگاه‌ها نسبت به این اتصال حساسیت دارند و تکرار اتصال کوتاه موجب سوختن آن‌ها می‌شود. تعداد دیگری از دستگاه‌ها نیز از یک فیوز به‌عنوان محافظ استفاده می‌کنند؛ اگرچه وجود این فیوز مؤثر است اما به هیچ عنوان موجب مصونیت صددرصد دستگاه شما نمی‌گردد. برقراری امنیت در سیم‌ها و باندهای آمپلی‌فایر می‌تواند نقش به‌سزایی در محافظت آن نسبت به اتصال کوتاه داشته باشند.

 دیستوریشن شدید

دیستوریشن شدید را می‌توان نوعی شوک ناگهانی به دستگاه دانست. درواقع دیستوریشن نوعی نویز خشن است که با وارد کردن فشار به دستگاه، سبب داغ شدن پاور می‌شود. در صورتی که دیستور در فرکانس بالا اتفاق بیفتد می‌تواند در کمتر از ۱۰ ثانیه پاور را فرسوده و در کمتر از یک دقیقه آن را بسوزاند. این نوع دیستوریشن برای باندها بسیار خطرآفرین است. بنابراین زمانی که صدای آمپلی‌فایر زیاد است، نباید میکروفون قطع و وصل شود؛ زیرا موجب دیستوریشن دستگاه می‌گردد.

نمایندگی-تعمیرات-آمپلی-فایر
نمایندگی-تعمیرات-آمپلی-فایر

ورود صدای شدید به ورودی

ورود صداهای شدید به دستگاه میزان حساسیت دستگاه را افزایش می‌دهد. به‌طور مثال شما نمی‌توانید صدای اسپیکر را به ورودی‌ دستگاه وصل کنید. تجهیزات مربوط به ضبط نیز بر همین قانون استوار هستند و نمی‌توان به ورودی آن‌ها صدایی را بیش از حد مجاز وارد کرد. یکی از اصلی‌ترین دلایل سوختن کارت صوت کامپیوتر عدم اتصال صدای باند به آن است.

عیب‌یابی دستگاه آمپلی‌فایر

 • در صورت دیستور کردن دستگاه، لازم است آن را خاموش کنید و پس از عیب‌یابی مجددا آن را روشن نمایید. گاهی ممکن است یکی از خروجی‌های آمپلی‌فایر دیستور کند و شما از یک خروجی دیگر استفاده کنید؛ در حالی که نمی‌دانید چه اتفاقی قرار است برای دستگاه بیفتد. بنابراین در صورت قطع شدن هر بخش از دستگاه لازم است آن قسمت را به صورت جزئی و دقیق ارزیابی نمایید.
 • سوختن فیوزهای خروجی بی‌علت نیست و امری مهم تلقی می‌شود؛ بنابراین نسبت به سوختن آن‌ها بی‌توجه نباشید. همچنین در هنگام تعویض فیوز دقت کنید که آمپر آن فراتر از حد استاندارد نباشد؛ زیرا در چنین مواقعی فیوز خاصیت محافظ بودنش را از دست خواهد داد.
 • خش‌خش ولومها نیز بسیار مهم است. گاهی استفاده طولانی‌مدت در گذر زمان سبب خش‌خش ولوم‌های دستگاه می‌شود. درواقع گذشت زمان سبب سولفات بستن ولوم ها می‌شود و بهترین راه برای رفع این مشکل تاباندن مداوم ولومها است. اگر ولوم برای مدت طولانی زنگ می‌زند یا خاک می‌بندد تاباندن مداوم آن می‌تواند جهت رفع این مشکل کارساز باشد. البته برای رفع چنین مشکلاتی می‌توان از اسپری‌های مخصوص موجود در بازار بهره گرفت. ما استفاده از آن‌ها را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.

هزینه تعمیرات امپلی فایر

برای اطلاع از هزینه تعمیر امپلی فایر باید دستگاه مورد نظر بررسی و عیب‌یابی شود. مشکلات برخی از آمپلی‌فایرها جزئی است و با حداقل امکانات و کم‌ترین زمان قابل انجام است؛ اما برخی دیگر مشکلات بزرگ‌تری دارند و گاهی حتی نیازمند تعویض قطعه هستند. بنابراین نمی‌توان هزینه تعمیر امپلی فایر را پیش از عیب‌یابی مشخص نمود. ممکن است یک فرد یا یک مرکز تعمیر آمپلی فایر قیمت بسیار پایینی را پیشنهاد دهد؛ درحالی که مرکزی دیگر قیمت بالاتری را در نظر داشته باشد. رزومه کاری و تجربه متخصصین آن مرکز بسیار مهم است. سعی کنید دستگاه الکترونیکی خود را به نمایندگی تعمیر آمپلی فایر بسپارید. این‌گونه بدون نگرانی از بابت کیفیت قطعه، دستگاه شما با قیمت مناسب تعمیر می‌شود. اگرچه هزینه تعمیر امپلی فایر بسیار مهم است اما به جنبه‌های دیگری نظیر عمر طولانی‌مدت دستگاه، عملکرد بهتر و مؤثرتر آن نیز فکر کنید.  از آنجا که تجهیزات الکترونیکی قیمت نسبتا بالایی دارند، خرید جایگزینی برای آن‌ها اصلا مقرون به‌صرفه نیست و نیاز به هزینه بالایی دارد؛ پس سعی کنید در صورت خرابی آمپلی‌فایر، آن را به یک نمایندگی مطمئن و دارای اعتبار بسپارید تا پس از مدتی مجبور به تعمیر مجدد یا خرید آمپلی فایر جدید نشوید.

اهمیت امپلی فایر وجود آمپلی‌فایرها برای تقویت صدا در سیستم‌های صوتی خانگی یا هر سیستم صوتی دیگر، امری ضروری است. استفاده از این دستگاه باعث می‌شود که صدای خروجی بلندگو قبل از پخش، تقویت شود و نویزهای موجود در صدا به‌طور کلی از بین بروند. توجه داشته باشید که انتخاب آمپلی‌فایر امری بسیار مهم است؛ زیرا اگر آمپلی فایر انتخاب شده  با سیستم صوتی شما در تناقض باشد، کارایی آن به حداقل مقدار ممکن می‌رسد. شما می‌توانید جهت خرید و یا اطلاع از شرایط نگهداری و هزینه تعمیر آمپلی فایر در مشهد، به فروشگاه اینترنتی کامپیوتر صدرا مراجعه نمایید و از خدمات تخصصی این مرکز با خیالی آسوده استفاده نمایید.

2 پاسخ

 1. سلام مهندس وقتی اسپیکر رو روشن میکنم صدای گو ثابت میاد وصدا هم کم نمی‌شود و ایسی‌ ۲۰۳۰ آمپلی فایر و هیت سینگ خیلی داغ می شود‌ .ممنون میشم مشکل ما رو حل کنید. تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *