علت-زرد-شدن-تصویر-ویدئو-پروژکتور

علت زرد شدن تصویر ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتورها یکی از ابزار مورد نیاز در مراکز آموزشی هستند که ممکن است در درازمدت گاهی دچار ایرادات و مشکلاتی شوند. یک نمونه از این مشکلات زرد شدن تصویر دیتا پروژکتور و یا رنگ‌پریدگی آن است. تغییر رنگ تصویر یکی از رایج ­ترین مشکلات دیتا پروژکتورها بوده و برای آن علت­ های مختلفی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم در خصوص علت زرد شدن تصویر ویدئو پروژکتور صحبت کنیم.

زرد شدن تصویر پروژکتور

یکی از متداول­ ترین مشکلات ویدئو پروژکتورها که باعث ایجاد اخلال در روند کاری کاربران می­شود، زرد شدن تصویر پروژکتور است. این مشکل بیشتر برای دستگاه­هایی اتفاق می‌افتد که به مدت چند سال در حال استفاده هستند و مشکل تغییر رنگ تصاویر برای دستگاه جدید غیرممکن است؛ مگر دچار یک نقص فنی بزرگ باشد. برخی از دیتا پروژکتورها پس از مدتی، دچار تغییر رنگ شده و یا تصاویر را با هاله­ای از رنگ­های زرد، قرمز و آبی نشان می­دهند. ممکن است در سایر مواقع با کم رنگ شدن تصاویر نیز مواجه شوید؛ اما مشکل زرد شدن تصویر دیتا پروژکتور بسیار شایع­تر از دیگر موارد است. البته به شما اطمینان می‌دهیم که با خرید ویدئو پروژکتور باکیفیت از مجموعه کامپیوتر صدرا و دریافت مشاوره از کارشناسان ما جهت سرویس و چگونگی نگهداری از دستگاه می‌توانید تا حد بسیار زیادی از افت کیفیت تصویر جلوگیری نمایید. دیتا پروژکتورهای پرطرفدار اپسون، بنکیو، سونی، اپتما و … امتحان خود را پیش کاربران پس داده‌اند و شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه نگرانی این دستگاه را برای محل کار خود تهیه کنید. توجه به­ تغییر رنگ تصاویر در ویدئو پروژکتور بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا اگر روند تغییر رنگ تصویر ادامه داشته و مشکل آن بر طرف نشود، عدم نمایش صحیح رنگ سبب غیرقابل استفاده شدن دستگاه می­شود. بدین ترتیب برای جلوگیری از افزایش هزینه­های تعمیر، با مشاهده تغییر رنگ تصاویر، دستگاه را به مراکز تعمیرات مجاز ارسال نمایید.

علت زرد شدن تصویر ویدئو پروژکتور

برای زرد شدن تصویر پروژکتور دلایل مختلفی وجود دارد. دو مورد از شایع ­ترین دلایل زردی تصویر در ویدئو پروژکتور خرابی کابل VGA و خرابی کالرویل یا صفحات پلاریزه است.

کابل VGA

از شایع­ترین دلایل زرد شدن تصویر دیتا پروژکتور، خرابی کابل VGA است؛ بنابراین در زمان مشاهده زرد شدن تصاویر دیتا پروژکتور، قبل از مراجعه به نمایندگی تعمیرات، کابل VGA را بررسی کنید. اگر شاخه­های کابل اسیب دیده بودند، کابل VGA  را تعویض نمایید. در این مورد با تعویض کابل مشکل زردی تصویر برطرف خواهد شد.

خرابی کالرویل یا صفحات پلاریزه

دستگاه­ های دیتا پروژکتور به ­طور کلی از دو فناوری DLP و ۳LCD بهره ­مند هستند. در مدل DLP برای نمایش رنگ­های تصویر از کالرویل یا چرخ رنگ استفاده می­شود. علت زرد شدن تصویر ویدئو پروژکتور در مدل DLP، خرابی و یا کثیف شدن قطعه کالرویل است؛ اما در مدل ۳LCD این مشکل مربوط به صفحات پلاریزه است. عیب­یابی و تشخیص دقیق علت زردی تصاویر در دیتا پروژکتورها باید توسط کارشناسان بخش فنی انجام شود. کامپیوتر صدرا، عرضه کننده کلیه تجهیزات صوتی و تصویری، برای رفاه حال شما عزیزان، اقدام به راه­اندازی بخش خدمات کرده است. در بخش خدمات سرویس صدرا، تمامی تجهیزات صوتی و تصویری اعم از دیتا پروژکتورها توسط دستگاه­های پیشرفته عیب­یابی و تعمیر می­شوند. در این مراکز برای رضایت بیشتر مشتریان، در زمان تحویل دستگاه ضمانت­نامه­ای به­منظور سالم بودن دستگاه تقدیم مشتری می­شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیرات می­توانید با شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ تماس حاصل نمایید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *