تعمیر-مین-برد-مانیتور صدرا سرویس

تعمیرات مین برد مانیتور

زمان تعمیر مین برد مانیتور شما

تعمیرات مین برد مانیتور ، تعمیر انواع مانیتور و تلویزیون در صدرا سرویس (سدرا سرویس ) به همراه گارانتی در مشهد و سراسر کشور ، شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

تعمیر مین برد مانیتور کار و فعالیتی تخصصی است. شاید برای شما پیش آمده که رایانه یا کامپیوتر خود را روشن کرده اید اما مشکل داشتید. 

گاهی اوقات چراغ مانیتور روشن نمی شود چون برد پاور آسیب دیده است. اما گاهی اوقات تفاوت می کند. بعد از روشن کردن ، سیستم بالا نمی آید و با صفحه آبی مواجه می شوید و یا صدای بوق شنیده می شود. 

هرگاه با مشکلاتی از این قبیل مواجه شدید باید نسبت به سلامت رایانه و کامپیوتر اطمینان حاصل نمایید سپس به تعمیرات مین برد مانیتور فکر کنید. این موضوع در مورد تلویزیون ها هم به همین صورت می باشد.

گاهی اوقات ممکن است صفحه دستگاه شما سیاه می شود و دیگر روشن نشود. پاسخ تمام این مشکلات در مانیتور مین برد است. مین برد تلویزیون هم بسیار شبیه به مادر برد مانیتور است. 

هنگام بروز چنین مشکلاتی باید آگاه باشید که زمان تعمیرات مین برد مانیتور فرا رسیده است. هرگز سعی نکنید خودتان به باز کردن و تعمیر کردن مانیتور بپردازید چون خسارت بیشتری را به آن وارد می کنید. 

این که بخواهید بدون اینکه علم آن را داشته باشید به مین برد دست بزنید امکان دارد باعث خرابی بیشتر آن شوید. اکثرا مین بردها از هشت لایه تشکیل شده اند.

تعمیرات مانیتور

کافی است هنگام تعمیر مین برد مانیتور یک تکه از آن را بشکنید. در این صورت مین برد دیگر کار نمی کند و مجبور به تعویض برد اصلی دستگاه می شوید. در تعمیرات مین برد مانیتور ممکن است مشاهده شود که فقط یک خازن سوخته باشد. این کار باید تخصصی بررسی شود و در واحد فنی صدرا سرویس با استفاده از یک لحیم کاری ساده و یک خازن جدید جایگزین شود. حتی ممکن است اگر مانیتور شما گارانتی داشته باشد پس از باز کردن توسط خودتان گارانتی از آن بین برود. فراموش نکنید تعمیرات مین برد مانیتور خود را حتما به افراد کاربلد آن بسپارید.

اهمیت تعمیر مین برد مانیتور

تعمیر مین برد مانیتور چرا مهم است؟ چون این قطعه الکترونیکی اتصال تمام مدارهای اجزای مختلف یک سیستم را در اختیار دارد و یکی از اساسی ترین قسمت هر سیستمی به حساب می آید. 

به همین دلیل تعمیرات مین برد مانیتور مهم است. از مولفه های اصلی یک مین برد شامل واحد پردازش مرکزی، حافظه موقت و ورودی دستگاه های مختلف باهم می باشد. 

زمانی که مانیتور شما مشکلاتی که در بالا به آن اشاره کردیم را پیدا می کند، باید توسط متخصصین تعمیرات برد اصلی مورد بررسی قرار گیرد.

تعمیر مین برد مانیتور

پس حالا متوجه شده اید که مشکل روشن نشدن مانیتور چرا به مین برد مربوط می شود و چرا شما به تعمیر مین برد مانیتور نیاز پیدا کرده اید. 

پایه مین برد یک ورق بسیار محکم از مواد غیر رسانا است. معمولا این ماده غیر رسانا از جنس پلاستیک سفت و سخت است. لایه های نازک فویل مس و آلومینیم روی این ورق چاپ شده اند. آن ها بسیار باریک هستند و جریان را بین اجزای مختلف برقرار می کنند.

مین برد مانیتور شامل تعدادی سوکت و شکاف برای اتصالات با سایر اجزا نیز می باشد. آسیب رسیدن به هر یک از اجزای نام برده منجر به تعمیرات مین برد مانیتور می شود. 

مین برد در اصل سیستم عصبی یک مجموعه به شمار می رود. آن دارای سیستم های برقی و زیر سیستم هایی است که تمام قسمت ها را به هم وصل می کند. مین برد های جدید در مانیتور ها و تلویزیون ها  از لحاظ طراحی و ساخت شگفت انگیز هستند.

تعمیر--برد-پاور-تلویزیون

تعمیرات برد پاور مانیتور

ما در این مقاله می خواهیم بیشتر از تعمیرات پاور مانیتور صحبت کنیم. از نشانه هایی بگوییم که به واسطه آن می توانید تشخیص دهید آیا مشکل از برد پاور مانیتور است یا خیر. در این مسیر سعی می کنیم تا حد امکان از اصطلاحات تخصصی و … پرهیز کنیم تا کسانی که حتی یک بار هم بردی را از نزدیک ندیده اند تا حدودی سخنان ما را درک کنند.

مشاهده بیشتر »
تعمیر مین برد مانیتور
تعمیر مین برد مانیتور
تعمیر مین برد مانیتور

در اصل مین بردها با توجه به انواع مولفه هایی که آن را پشتیبانی می کنند، بسیار متفاوت هستند. مانیتور ها معمولا از چندین پورت و ورودی مختلف پشتیبانی می کنند. امکان دارد برخی از لوازم جانبی حتی برخی از دستگاه با آن ها سازگار نباشد. قبل از خرید هر مانیتور نسبت به بررسی خروجی های رایانه و ورودی مانیتور خود بپردازید!

بخش های مختلف مین برد

دانستیم تعمیر مین برد مانیتور کاری کاملا تخصصی است. در این قسمت تصمیم گرفته ایم بخشی از قسمت های مختلف یک مین برد را معرفی کنیم تا با آنچه که مشکل پیدا کرده اید بیشتر آشنا شوید.

  • ۱. اتصال دهنده های برق که جریان را بین آی سی اصلی و قسمت های دیگر توزیع می کند.
  • ۲. تراشه ای که عملکرد ورودی و خروجی را کنترل می کند.
  • ۳. چند اتصال دهنده که رابط فیزیکی بین دستگاه های ورودی و خروجی مین برد است.
  • ۴. با توجه به تکنولوژی مانیتور دارای ورودی های مختلف مانند VGA و DVI و HDMI است.
  • ۵. مین برد مانیتور معمولا نسبت به منبع تغذیه مانیتور با فاصله قرار داده می شودو به وسیله ای کابل های میزان انرژی خود را از این واحد تامین می کند.
  • ۶. مین برد مانیتور همانطور که در بالا نمایش داده شده است دارای تعداد زیادی خازن های استوانه ای با مقادیر مختلف می باشد. بیشتر علل خرابی برد ها در مدارات الکترونیکی این قطعات می باشند.
تعمیر مین برد مانیتور
قطعه ی فوق پاور مانیتور می باشد که نسبت به مین برد مانیتور جدا و با فاصله قرار میگیرد.

ساختار مین برد مانیتور هم شبیه به آنچه گفته شده است. مین برد با تمام اجزا در ارتباط است و این قطعه متشکل از خازن، ترانزیستور، پردازنده و … است. مین برد هم اطلاعات مانیتور را در خود دارد و هم دستورات مورد نیاز را به سایر قطعات مانیتور انتقال می دهد.

 در مانیتور ورودی های صوتی و تصویری هم بر روی مین برد قرار می گیرند و بنابراین تعمیر مین برد مانیتور اطلاعات وسیع تخصصی را می خواهد.

تعمیرات مین برد مانیتور ، تعمیر انواع مانیتور و تلویزیون در صدرا سرویس (سدرا سرویس ) به همراه گارانتی در مشهد و سراسر کشور ، شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

مشکلات مین برد در تعمیر مین برد مانیتور

تعمیرات برد اصلی مانیتور در پی مشکلاتی که در ادامه بیان می کنیم صورت می گیرد. صفحه نمایش شما خاموش می شود و دیگر چیزی را نشان نمی دهد. علائم رایج در مشکل مین برد مشابه به خرابی ای سی اصلی یا حتی خرابی برخی از خازن ها  است. سیستم هیچ چیزی را نشان نمی دهد. 

اگر با مشکلاتی از قبلی یک یا چند کد خطا روی مانیتور یا صدای بوق  یا تصویر قفل شده روبرو می شوید ابتدا دستگاه خروجی خود را ازبررسی کنید و نسبت به سلامت آن مطمعن شوید سپس به بررسی و عیب یابی مانیتور خود بپردازید.

اگر صفحه نمایشی دارای رنگ های بهم ریخته یا پرش ناگهانی است  ممکن است  یک یا چند بخش آسیب دیده باشد. مشکلات مین برد بسیار جدی هستند. هر کدام از حالاتی که روی مانیتور ظاهر می شود یک معنی مختلفی دارد و به ما می فهماند نیاز به تعمیر مین برد مانیتور پیدا کرده ایم.

 گاهی اوقات امکان دارد پاور مانیتور خراب شده باشد در این صورت ولتاژی که به مین برد می رسد باید بررسی شود.

وجود حاله

وجود نویز

راه راه شدن

پرش تصویر

تغییر رنگ ها

قطع شدن تصویر

تعمیر مین برد مانیتور

چگونگی تعمیر مین برد مانیتور

تعمیر مین برد مانیتور در صورتی که صفحه شما ناگهان خاموش شود مورد نیاز است. 

اینکه به تعمیرگاه مراجعه کنید باعث می شود کیفیت و کارایی سیستم شما حفظ شود. بعضی اوقات صفحه خاموش است و چراغ پاور روشن، در این حالت هم باید به تعمیرات مین برد مانیتور روی آورید. 

برای این کار نیاز به متخصصین این زمینه دارید. از روش های resold  و rework  برای تعمیر مین برد مانیتور استفاده می شود. به هر حال، مین بردها گاهی اوقات نیاز به تعمیر پیدا می کنند و شما باید برای تعمیرات مین برد مانیتور خود به تعمیرگاه مراجعه کنید. 

بسته به اینکه کدام قسمت از مین برد دچار آسیب شده است با تعویض همان قطعات آن را تعمیر می کنند و دستگاه شما سالم به خانه برمی گردد.

 اما اگر مدار مین برد سوخته باشد و یا شکستگی پیدا کرده باشد باید قطعه کاملا تعویض شود. چون نمی شود آن را تعمیر کرد. یک تعمیرکار مین برد با تخصصی که دارد بخش های مختلف آن را تست و بررسی می کند. 

پس هیچگاه بدون تخصص دست به مین برد دستگاه خود نزنید و آن را برای تعمیر آن را به مراکز تعمیرات مین برد مانیتور ببرید.

تعمیرات مین برد مانیتور ، تعمیر انواع مانیتور و تلویزیون در صدرا سرویس (سدرا سرویس ) به همراه گارانتی در مشهد و سراسر کشور ، شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

صدرا سرویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *