تعمیرات-ال-سی-دی

تعمیرات تلویزیون ال سی دی

تعمیرات تلویزیون ال سی دی (LCD) ، تعمیرات انواع تلویزیون و مانیتور در صدرا سرویس (سدرا سرویس ) کلیه خدمات همراه با گارانتی ارائه می شود جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید ۳۷۰۲۴-۰۵۱

قبل از نحوه سرویس و برخی از تعمیرات تلویزیون ال سی دی بهتر است با نحوه کار این تلوزیون ها کمی آشنا شویم. در مقاله به طور کوتاهی به نحوه کارکرد این دستگاه ها و چگونه فرایند ایجاد تصاویر اشاره هایی کرده ایم تا نسبت به دستگاه خود بیشترین مقدار آشنایی را داشته باشید.

تلویزیون ها قبلاً دستگاه های بزرگ و گرما سازی بودند که در گوشه اتاق نشیمن شما نشسته بودند اما دیگر  این موضوع دچار تغییراتی شده است! اکنون آنها به اندازه کافی باریک هستند که بتوانند روی دیوار نصب شوند و مقدار کمی از انرژی را مصرف کنند. مانند لپ تاپ ها، بیشتر تلویزیون های جدید دارای صفحه نمایش مسطح نمایشگرهای کریستال مایع هستند – همان فناوری ای که ما سالهاست در مواردی مانند ماشین حساب ، تلفن همراه و ساعت دیجیتال از آن استفاده می کنیم. 

آنها چیستند و چگونه کار می کنند؟ 

بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم! ال سی دی های کوچک از اوایل دهه ۷۰ در ماشین حساب ها و ساعت های دیجیتال مورد استفاده قرار می گرفتند ، اما در آن روزها نسبتاً گران بودند و فقط تصاویر سیاه و سفید (در واقع ، تیره مایل به آبی و سفید) تولید می کردند. 

در طول دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ ، تولید کنندگان فهمیدند چگونه صفحه های بزرگتر رنگی را با قیمت های نسبتاً مناسب تهیه کنند.  این زمانی بود که بازار تلویزیون های LCD و لپ تاپ ها به صورت جدی شکل گرفت.

تلویزیون ال سی دی چیست

ال سی دی چیست و چگونه کار می کند؟

برای بسیاری از افراد ، جذاب ترین چیز در مورد تلویزیون های LCD نحوه تهیه تصویر نیست بلکه صفحه مسطح و جمع و جور آنها است. برخلاف یک تلویزیون قدیمی ، یک صفحه LCD به اندازه کافی صاف است که روی دیوار شما نصب شود.

دلیلش این است که تصویر خود را به روشی کاملاً متفاوت تولید می کند.
احتمالاً می دانید که  تلویزیون های قدیمی سی ار تی با استفاده از سه عدد سلاح الکترونی و یک لوله از اشعه کاتدی تصاویر را ایجاد می کردند.

نحوه کار ال سی دی (LCD) :

 صفحه نمایش LCD و صفحه نمایش پلاسما به روشی کاملا متفاوتی کار می کنند. اگر نزدیک یک تلویزیون ال سی دی بنشینید ، متوجه خواهید شد که این تصویر از میلیون ها بلوک کوچک به نام پیکسل (عناصر تصویر) ساخته شده است.

 هر یک از این پیکسل ها به طور موثری یک  روشنایی قرمز ، آبی یا سبز جداگانه ایجاد می کنند که می تواند خیلی سریع روشن یا خاموش شود تا تصویر رنگی متحرک ایجاد کنند.

 پیکسل ها به صورت کاملاً متفاوت در صفحه نمایش پلاسما و LCD کنترل می شوند. در یک صفحه پلاسما ، هر پیکسل یک لامپ فلورسنت ریز است که به صورت الکترونیکی روشن یا خاموش می شود.

در تلویزیون ال سی دی ، پیکسل ها با استفاده از کریستال های مایع به صورت الکترونیکی روشن یا خاموش می شوند. آنقدر پیچیده نیست که به نظر برسد! برای درک آنچه اتفاق می افتد ، ابتدا باید درک کنیم که بلورهای مایع چیستند. پس باید با دقت بیشتری به نور و نحوه حرکات آنان کنیم.

تعمیرات ال سی دی صدرا سرویس سدرا سرویس

چگونگی تلویزیون LCD از بلورهای مایع و نور قطبی

صفحه نمایش تلویزیون LCD از ترفند عینک آفتابی برای روشن یا خاموش کردن پیکسل های رنگی استفاده می کند. 

در پشت صفحه نمایش ، یک چراغ روشن بزرگ وجود دارد که به سمت بیننده می درخشد. در مقابل این ، میلیون ها پیکسل وجود دارد که هر کدام از مناطق کوچکتر به نام زیر پیکسل ها تشکیل شده اند که به رنگ قرمز ، آبی یا سبز رنگ هستند. 

هر پیکسل دارای یک فیلتر شیشه ای قطبی در پشت آن و دیگری در جلوی است. این بدان معنی است که پیکسل معمولاً تاریک به نظر می رسد. در بین این دو فیلتر پلاریزه ، یک کریستال مایع نمدی پیچیده وجود دارد که می تواند به صورت الکترونیکی روشن یا خاموش شود. 

هر پیکسل توسط یک ترانزیستور جداگانه (یک جزء کوچک الکترونیکی) کنترل می شود که می تواند در هر ثانیه آن را چندین بار روشن یا خاموش کند.

نیاز به تعمیر تلویزیون ال سی دی دارید با واحد تعمیرات تلویزیونLCD  مشهد و سراسری در صدرا سرویس تماس بگیرد.

تاریخچه ال سی دی تلویزیون

تاریخچه مختصری از LCD ها :

۱۸۸۸ : فردریش راینیتزر ، دانشمند گیاه شناسی اتریشی ، هنگام مطالعه ماده شیمیایی به نام کلسترول بنزوات کریستال های مایع را کشف می کند. به نظر می رسد دو شکل کریستالی مجزا ، یک جامد و یک مایع ، هر یک دارای نقطه ذوب خاص خود هستند.

۱۸۸۹ :  با تکیه بر کار راینیتزر ، شیمیدان آلمانی و فیزیکدان آلمانی Otto Lehmann اصطلاح کریستالهای مایع  در اصل کریستالهای روان را اختراع می کنند و تحقیقات دقیق تری را با استفاده از نور قطبی انجام می دهد. اگرچه کارهای او نامزد دریافت جایزه نوبل شد ، اما هرگز در واقع برنده نشد.

۱۹۶۰ : مهندسان RCA مانند جورج هیلمایر برای تولید اولین نمایشگرهای الکترونیکی ، به امید ایجاد تلویزیونهای LCD تحقیقاتی را آغار کردند.

۱۹۶۲ : ریچارد ویلیامز شروع به تحقیق در مورد خواص نوری کریستالهای مایع می کند. او ثبت اختراع ال سی دی را در تاریخ ۹ نوامبر ۱۹۶۲ به نام خود می کند.

زمان رو نمایی از ال سی دی ها :

۱۹۶۸ : در کنفرانس مطبوعاتی از فناوری LCD پرده برداری می شود و باعث شد نیویورک تایمز محصولاتی مانند یک صفحه تلویزیون نازک را که می توان مانند یک نقاشی روی دیوار اتاق نشیمن نصب کرد ، رو نمایی کند.  

دانشمند فرانسوی تحقیقاتی در مورد انتقال فازها کریستالهای مایع انجام می دهد ، که او برنده جایزه نوبل فیزیک در ۱۹۹۱ می شود.

۱۹۶۹ : ولفگانگ هلفریش LCD های پیچیده ای را بر اساس نور قطبی ایجاد می کند ، اما این شرکت تردید دارد و از توسعه آنها چشم پوشی می کند.  در دانشگاه ایالتی کنت ، جیمز فرگاسون یک نسخه جایگزین از همان ایده را توسعه و ثبت می کند. امروز ، هلفریش ، همکار او مارتین شاد و فرگاسون مشترکاً با اختراع ال سی دی مدرن شناخته می شوند.

۱۹۷۰ : با عدم موفقیت در بازاریابی LCD ، فن آوری خود را به Timex که در اولین ساعت مچی دیجیتال محبوبیت دارد ، به می فروشد.

۱۹۷۳ : شارپ از اولین ماشین حساب جیبی LCD رونمایی می کند.

۱۹۸۸ : ۱۰۰ سال پس از کشف کریستالهای مایع ، هنگامی که اولین تلویزیون رنگی ۱۴ اینچی با نمایشگر LCD TFT ترانزیستور فیلم نازک تولید می شود ، شارپ زنگ مرگ را برای تلویزیون های CRT  میزند.

دستگاه شما دچار مشکل شده با واحد تعمیرات تلویزیون ال سی دی صدرا سرویس تماس گرفته تا از نحوه تعمیر تلویزیون LCD  و هزینه های آن در کمترین زمان مطلع شوید.

چگونه از تعمیرات تلویزیون ال سی دی جلوگیری کنیم؟

تلویزیون شما با انجام کوچک ترین نکات نگهداری می تواند از هزینه تعمیر تلویزیون LCD و تعویض قطعات جدید جلوگیری کند و از همه مهمتر باعث افزایش عمر دستگاه شما می شود.

 بارها و بارها ، ساده ترین کارها را فراموش می کنید ، مثل خاموش کردن تلویزیون قبل از خواب.  

گاهی اوقات ، ولتاژ در منبع تغذیه تلویزیون یا پاور تلویزیون شما کنترل نمی شود و این باعث افزایش برق سنسورها شود و مدارات داخلی را تخریب کند. بزرگترین دشمن هرگونه تجهیزات الکترونیکی ، گرد و غبار است ، که اتصال کوتاه ایجاد می کند و به طور بالقوه به صفحه نمایش آسیب نمی رساند.

نکاتی که تعمیر تلویزیون LCD شما در آینده جلوگیری می کند؟

۱-  تلویزیون خود را مرتبا خاموش کنید

چرخه عمر یک مجموعه تلویزیونی در حدود شصت و پنج هزار ساعت است. با این حال ، اگر هنگام استفاده از تلویزیون کار دیگری انجام می دهید یا حتی اگر هنگام تماشای چیزی می خورید ممکن است این حالت به یک عادت تبدیل شود و  طول عمر آن کاهش یابد. و شاید بعد از گذشت دو سال یا بیشتر ، ممکن است نیاز به تعمیر تلویزیون ال سی دی داشته باشد. وقتی واقعاً به آن احتیاج ندارید می توانید باخاموش کردن دستگاه خود از آن تعمیرات تلویزیون LCD جلوگیری کنید.

تعمیرات-تلویزیون-ال-سی-دی-(LCD)

۲- از تنظیم کننده ولتاژ یا محافظ استفاده کنید


شما همچنین باید مراقب ولتاژ شدید باشید. این موارد تا حد زیادی به قسمت های الکترونیکی شما آسیب می رساند.

تنظیم کننده ولتاژ نه تنها از تلویزیون شما بلکه همچنین سایر تجهیزات الکترونیکی مانند تهویه هوا ، یخچال ، ماشین لباسشویی و مایکروویو شما مراقبت می کند.

۳- روشنایی بهینه

تنظیمات روشنایی را در حداکثر سطح در همه زمان ها قرار ندهید این امر می تواند طول عمر تلویزیون شما را کاهش دهد. اگر می خواهید دستگاه شما به مدت طولانی کار کند ، این کارتوصیه نمی شود. درخشندگی بیش از حد باعث ایجاد فشار چشم می شود ، بنابراین بهتر است میزان روشنایی را در حد مطلوب نگه دارید.

تعمیرات-تلویزیون-ال-سی-دی-صدرا-سرویس

۴- استفاده مناسب از کنتراست

با استفاده از کنتراست بالا طول عمر صفحه تخت شما کاهش می یابد. کیفیت تصویر در چند سال کاهش می یابد . زیرا از قدرت پردازشی بیشتری در سطح کنتراست بالا استفاده می شود. بنابراین ، توصیه می شود هر از گاهی نرخ کنتراست را تغییر دهید.

تعمیرات-تلویزیون-ال-سی-دی-LCD-صدرا-سرویس

۵- تلویزیون ها نیز باید نفس بکشند

تلویزیون LCD به فضای مناسب برای تهویه نیاز دارند. به طور کلی ، به دلیل برق مصرفی ، گرمای زیادی ایجاد می شود. بنابراین بهتر است از تلویزیون خود در فضای آزاد و بدون رطوبت استفاده کنید تا هنگام خاموش کردن تلویزیون خود به خود خنک شود.

 و حتی وقتی از آن استفاده می کنید ، مدار داخلی به اندازه کافی گرم نشود ، در نتیجه طول عمر را افزایش می یابد و از تعمیرات تلویزیون ال سی دی خود در آینده جلوگیری می کنید

تعمیرات-ال-سی-دی صدرا سرویس

۶- اشیاء تیز را دور نگه دارید

اشیاء تیز به راحتی می توانند صفحه نمایش شما را از بین ببرد و ممکن است گاهی اوقات آسیب بیشتری به وجود آورند

زیرا صفحه های LCD بسیار نازک تر هستند بنابراین ، چنین اشیاء را تا حد امکان دور نگه دارید.

تعمیرات-ال-سی-دی-صدرا

۷- هر از گاهی تلویزیون خود را تمیز کنید

توصیه می شود از مواد با کیفیت و مناسب برای تمیز کردن تلویزیون های خود استفاده کنید.

بعضی اوقات ، گرد و غبار روی صفحه جمع می شود و روی دید تأثیر می گذارد. هرگز از آب برای تمیز کردن صفحه استفاده نکنید. پاک کننده های ضد الکتریسیته ساکن ضروری هستند و ایمن هستند.

تمیز-کردتن-صفحه-ال-سی-دی-تلویزیون

۸- گرد و غبار را دور نگه دارید

همانطور که قبلاً ذکر شد ، گرد و غبار برای سلامتی تلویزیون شما مضر است. و نه تنها می تواند بر روی صفحه نمایش شما بلکه در قسمت داخلی صفحه نمایش مسطح خود قرار گیرند.

این می تواند باعث شود تلویزیون شما به آرامی خراب شود. می توانید از پمپ های باد برای وسایل الکترونیکی خانگی استفاده کنید.

پمپ باد تلویزیون ال سی دی

۹- از دمای پایین خودداری کنید

دمای سرد تراکم ایجاد می کند و می تواند به سایر قسمتهای حیاتی داخل تلویزیون شما نفوذ کند.

بنابراین ، توصیه می شود تلویزیون خود را در دمای انجماد روشن نکنید.

 

دمای-مناسب-برای-تلویزیون-ال-سی-دی

در صدرا سرویس ، ما بهترین متخصصان باتجربه را برای شما گرد هم آورده ایم که از نکات مربوط به تعمیر تلویزیون LCD و نگهداری تلویزیون آگاه باشید و به شما در گرفتن محصولات با کیفیت خوب برای سالم نگه داشتن صفحه صاف خود ، در آسایش خانه خود کمک می کنند.

تعمیر-ال-سی-دی-تلویزیون صدرا سرویس سدرا سرویس

نشانه های خرابی تلویزیون LCD :

وقتی نمایشگر LCD یا کریستال مایع شما یک صفحه سیاه را به شما نشان می دهد ، فکر کردن برای هدر دادن میلیون ها تومان برای خرید یک تلویزیون جدید می تواند دشوار باشد.

اگر تلویزیون LCD شما به سادگی تصویری را نشان نمی دهد ، می تواند ناشی از چند مشکل مختلف باشد. برخی از این موارد با کمترین کار قابل تعمیر هستند.

مسائل مربوط به نور پس زمینه:

تلویزیون LCD برای روشنایی تصویر روی صفحه نمایش از نور پس زمینه استفاده می کند. هنگامی که نور پس زمینه مشکلی داشته باشد ، ممکن است شما چیزی روی صفحه مشاهده نکنید.

برای برطرف کردن این مشکل ، باید نور پس زمینه را در تلویزیون جایگزین کنید. بیشتر افرادی که از نحوه کار این امر ناآشنا هستند ، برای جایگزینی نور نیاز تعمیرات تلویزیون ال سی دی دارند.

مبدل برق:

مسئله دیگری که می تواند منجر به ایجاد تصویر سیاه روی صفحه تلویزیون LCD شما شود ، مشکل منبع تغذیه برق است. 

نور پس زمینه در تلویزیون LCD شما دارای یک اینورتر قدرت است که می تواند بد هم باشد. هنگامی که این اتفاق می افتد ، ممکن است نیاز به تعویض اینورتر یا خازن داشته باشید. 

هنگامی که یک مبدل به درستی کار نمی کند ، ممکن است به نظر برسد که نور پس زمینه کار نمی کند. این مبدل ها را می توان در واحد تعمیر تلویزیون ال سی دی صدرا سرویس به راحتی تعمیر نمایید.

منبع تغذیه:

در بعضی موارد ، منبع تغذیه ممکن است به درستی کار نکند. وقتی این اتفاق بیفتد ، دیگر نمی توانید تلویزیون را روشن کنید یا هیچ تصویری را روی صفحه نمایش نمی توانید مشاهده کنید. 

اگر اینورتر برق برای نور پس زمینه کار نمی کند ، شما هنوز هم می توانید تلویزیون را روشن کنید ، اما هیچ تصویری را نشان نمی دهد. هنگامی که منبع تغذیه کار نمی کند ، شما حتی نمی توانید تلویزیون را روشن کنید.

سلامت پس زمینه:

اگر می توانید تلویزیون را روشن کنید ، اما چیزی را روی صفحه نمی بینید ، سعی کنید از یک چراغ روشنایی خارجی مانند چراغ قوه استفاده کنید.

 اگر می توانید تصاویر یا متن نمایش داده شده روی صفحه را ببینید ، به این معنی است که تلویزیون هنوز در حال کار است و مسئله نور پس زمینه است. 

 برای دریافت کمک در این زمینه با واحد تعمیرات تلویزیون LCD  مشهد و سراسری صدرا سرویس تماس برقرار کنید.

تعمیر-تلویزیون-ال-سی-دی

چه عواملی باعث ایجاد مشکل در تصویر LCD می شود؟

تلویزیون های صفحه نمایش کریستال مایع یا تلویزیون های LCD از دو لایه شیشه استفاده می کنند. شیشه کریستال سیال را در خود نگه می دارد که با کمک جریان الکتریکی و منبع نور پس زمینه ، تصاویر را ایجاد می کنند. 

هدف این است که یک تصویر واضح روی صفحه نمایش خود ایجاد کنند ، اما پیچیدگی اجزاء می تواند منجر به ایجاد مشکل در کیفیت تصویر شود.

خورشیدی شدن:

خورشیدی شدن پدیده ای است که اغلب در تلویزیون های LCD مشاهده می شود. این باعث تغییر رنگ ها ، به خصوص رنگ های پوستی روی صفحه می شود. چهره ها ممکن است به صورت آفتاب سوختگی یا لکه دار دیده شوند. 

علت خورشیدی پیچیده است ، اما مربوط به تصاویر منفی معکوس است. برای رفع این مشکل کارهای نمی توان کرد. تلویزیون های LCD با کیفیت بهتر در مورد خورشیدی کمتر به مشکل برمی خورند. اگر یک مورد جدی دارید می توانید از واحد تعمیرات تلویزیون ال سی دی مشهد کمک بگیرید.

پیکسل مرده :

تصاویر با سه رنگ اصلی ساخته شده اند. قرمز ، آبی و زرد. برای ایجاد رنگهای ثانویه مانند سبز ، دو یا چند رنگ اصلی باید با هم مخلوط شوند. وقتی پیکسلی مرده می شود ، یکی از رنگهای اصلی به جای تغییر ثابت می ماند. 

آن پیکسل در تلویزیون مرده به نظر می رسد. برای رفع این مشکل ، می توانید با پاک کن مداد به آرامی روی ناحیه مرده بکشید. توجه داشته باشید در صورت هر چه تماس بیشتر ممکن است پیکسل های مرده دستگاه شما افزایش یابد. 

قبل از انجام هرگونه کاری با واحد تعمیر تلویزیون ال سی دی صدرا سرویس تماس برقرار کنید.

سایه ها:

هنگامی که تنظیمات در تلویزیون LCD کاملاً مناسب نیستند ، ممکن است سایه هایی را مشاهده کنید. که هر چیزی را که روی صفحه نمایش داده میشود حرکت کند. 

این نشانه ای است که شما نیاز دارید وضوح صفحه نمایش را تنظیم کنید. نحوه انجام این کار بستگی به مدل ال سی دی شما دارد. برای بسیاری ، می توانید یک منوی روی صفحه را با ریموت باز کنید.

تنظیم وضوح را پیدا کرده و آن را پایین بیاورید. وضوح را پایین بیاورید و بعد از مدتی تلویزیون را تماشا کنید.

نحوه تعمیر تلویزیون ال سی دی LCD صفحه نمایش شکسته

تعمیرات ال سی دی تلویزیون صدرا سرویس (سدرا سرویس ): اگر صفحه تلویزیون ال سی دی ال سی دی شکسته دارید که به هر نوع آسیب مانند خطوط در حالت عمودی ، لکه ها یا لکه ها ، ترک ها یا شکستگی ها آسیب می رساند ، این صفحه نکاتی را برای رفع آن به شما می گوید. 

امروزه بسیاری از تلویزیون ها (پلاسما ، LCD ، LED) بزرگ و ظریف هستند. اگر یک تلویزیون صفحه نمایش بزرگ مسطح به یک دیوار وصل نشده باشد ، احتمال سقوط و ترک خوردن صفحه بیشتر است. 

اگر تلویزیون LCD صفحه تخت شما بیش از حد سقوط کرده است ، به احتمال زیاد صفحه نمایش مورد نظر قرار گرفته است. در زیر برای برخی از راه های رفع این مشکل بدون نیاز به خرید تلویزیون جدید ، در زیر مشاهده کنید.

تعمیرات ال سی دی تلویزیون صدرا سرویس (سدرا سرویس )

اگر تلویزیون شما دارای صفحه ترک خورده نیست و مشکل به تازگی ظاهر شده است

ممکن است بتوانید به ضمانت سازندگان تلویزیون بازگردید. اگر صفحه تلویزیون شما دارای نقاط ، خطوط عمودی ، نقاط کوچک ، پیکسل های غیرمعمول روشن ، محو شدن ، سایه تحریف شده یا مشکلات مربوط به رنگ است ، ممکن است بتوانید از گارانتی استفاده کنید.

اگر تلویزیون دچار ترک خوردگی شده است یا برخورد به صفحه باعث ایجاد خطوط عمودی رنگارنگ شده است ، پس این چیزی است که از آسیب جسمی اتفاق افتاده است و تحت ضمانت پوشیده نمی شود.که در این صورت برای تعمیرات ال سی دی تلویزیون باید پیش متخصص در زمینه تعمیرات تلویزیون بروید .

تیم فنی صدرا سرویس (سدرا سرویس ) با بیش از۱۰ سال سابقه در زمینه تعمیرات انواع تلویزیون ، مانیتور ، ویدئو پروژکتور و انواع وسایل صوتی و تصویری درمشهد وسراسر کشوردر  خدمت شماست و شما می توانید با شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ تماس حاصل کنید

تعمیرات ال سی دی تلویزیون صدرا سرویس (سدرا سرویس )

اگر تلویزیون صفحه ال سی دی (LCD) شما خطوط عمودی مخوف دارد 

و نیمی از صفحه تاریک تر شده ، صفحه ترک خورده است یا صفحه نمایش شکسته است ، این مورد قابل تعمیر است اما ممکن است هزینه ای بیش از آنچه که برای تلویزیون کامل پرداخت کرده اید هزینه کند. 

اگر صفحه نمایش شما ترک خورده یا شکسته است ، می توانید قسمت صفحه ، LCD ، Plasma یا LED را جایگزین کنید. در بعضی از تلویزیون های صفحه تخت یک صفحه شیشه ای در بالای صفحه نمایش واقعی وجود دارد. قبل از تلاش برای سفارش قطعات باید مشخص کنید که کدام شکسته است

تعمیر تلویزیون ال سی دی (LCD) شکسته صدرا

اگر قصد تعمیر تلویزیون صفحه ال سی دی (LCD) را دارید ، مشکلات خاصی وجود دارد که ممکن است با آنها روبرو شوید. به احتمال زیاد مشکلات مربوط به تلویزیون شکسته ، صفحه ترک خورده ، خطوط تصویر یا نقاط سیاه یا مشکلات اعوجاج تصویر خواهد بود.

 اگر آسیب دیدن صفحه از صفحه گذشته نرفته است ، و در پشت صفحه ، به LCD ، LED یا Plasma نرفته است ، در صورت بدست آوردن قطعات مورد نیاز ارزان ، تعمیر تلویزیون صفحه  ال سی دی (LCD)  امکان پذیر خواهد بود.

 اگر صفحه تلویزیون شما به شدت ترک خورده است و آسیب آن فراتر از آن رخ داده است ، پس به اندازه کافی عمیق است که به LCD ، LED یا پلاسما آسیب رسانده باشید. اگر این مورد شما است ، ممکن است تعمیر تلویزیون شما هزینه بیشتری داشته باشد تا جایگزینی آن.

 ممکن است برخی از تعمیرگاه های LCD LCD PLASMA تعمیر تلویزیون در نزدیکی شما وجود داشته باشد که می توانند به سوالات شما پاسخ دهند.

 برخی از فروشگاه های تعمیر صفحه نمایش صفحه های شکسته را تعمیر نمی کنند زیرا هزینه آن ارزش ندارد. اما آنها قسمت های مختلف داخلی را در تلویزیون جایگزین می کنند که ممکن است شکست خورده باشند. 

این قسمت های خراب در تلویزیون ممکن است باعث شده تلویزیون صفحه نمایش را به درستی ، شبح یا صفحه ای که روشن نمی شود نمایش ندهد.در صورتی که شما مورد مشابه را دارید می توانید از کارشناسان صدرا در زمینه تعمیرات ال سی دی (LCD)  تلویزیون مشاوره رایگان بگیرید و بر آورد هزینه بگیرید تا برای تعمیر یا تعویض ال سی دی (LCD) تلویزیون راحت تر تصمیم بگیرید.

تعمیرات ال سی دی تلویزیون صدرا سرویس (سدرا سرویس )

اگر صفحه نمایش خراب نیست  اما صفحه نمایش روشن نمی شود

 اما ضمانت شما دیگر اعتبار ندارد ، در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید. یک قسمت واحد احتمالاً در تلویزیون صفحه تخت شما شکسته است. 

تابلوهای مدار و سیم کشی بسیاری در داخل تلویزیون صفحه ال سی دی (LCD) شما وجود دارد.برخی از قسمت های تلویزیون ال سی دی یا ال ای دی منبع تغذیه ، تابلوهای t-con ، خازن ، اینورتر ، تابلوهای کنترلر ، سنسورهای IR ، ورودی سیگنال و موارد دیگر هستند.

 در صورت نیاز به قطعاتی نظیر تابلوهای مدار کنترل و سیمهای برقی ، قطعات مفید آنلاین دارای قطعات جایگزین LED ، LCD و تلویزیون پلاسما با قیمت مناسب  باشرکت صدرا سرویس (سدرا سرویس ) در زمینه تعمیرات تلویزیون و مانیتور  تماس بگیرید ۰۵۱۳۷۰۲۴

صدرا سرویس

بنابراین ممکن است یکی از قسمت های موجود در تلویزیون شما باعث عدم فعال شدن صفحه شود. تعیین اینکه کدام قسمت ممکن است در داخل تلویزیون شما بد باشد ممکن است دشوار باشد. در صورت عدم آگاهی از استفاده از مولتی متر یا تجربه تعمیر الکترونیکی ، می توان انجام داد اما توصیه نمی شود. 

اما اگر این وضعیت شما باشد ، می توانید تلویزیون را به یک تعمیرگاه ببرید و آنها می توانند موضوع را برای شما عیب یابی کنند. از آنها بخواهید بخشی را که بد پیش آمده است به شما بگویند ، و مبلغی را که برای رفع عیب آن هزینه شده است ، به آنها بپردازید و به خانه بروید و خودتان آن قسمت را بخرید.

 این باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و تلویزیون شما باید مانند جدید کار کند. اگر تلویزیون شما قابل تعمیر نیست ، بیشتر افراد تابلوهای مدار را بیرون می آورند و بخشی از آنها را خارج می کنند. 

فروش قطعات صوتی و تصویری در تلویزیون خراب شما ممکن است تنها راه امتحان و جبران هزینه ارزش تلویزیون شما باشد. این توصیه نمی شود زیرا بعضی از قطعات تلویزیون استفاده شده ارزش زیادی ندارند.

 مراقب باشید هنگام جدا کردن یک تلویزیون ، زیرا هنوز هم در بعضی از قسمت هایی که می تواند باعث برق شود ، ممکن است برق ذخیره شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *