تعویض پنل مانیتور

تعویض پنل مانیتور

تعویض پنل مانیتور با مناسب ترین قیمت در صدرا سرویس (سدرا سرویس ) کلیه خدمات  تعمیر مانیتور  و تعویض قطعات ، تعمیر تلویزیون  همراه با گارانتی ارائه می شود ، شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

تعویض پنل مانیتور 

اکثر مردم با این واقعیت آشنا هستند که مانیتورها دارای رزولوشن و اندازه صفحه نمایش مختلف هستند ، می توانند دارای صفحه نمایش مات یا براق باشند و می توانند ویژگی های خاصی مانند نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز و قابلیت های سه بعدی را ارائه دهند. 

دامنه نمایشگرها و تغییر در مشخصات می تواند بسیار دلهره آور باشد و چه بیشتر. در وهله اول لزوماً نمی توانید به ارقام “روی کاغذ” اعتماد کنید. 

یکی از جنبه های اساسی یک نمایشگر LCD که نحوه عملکرد آن و نوع کارهایی را که در انجام آن بهتر است ، تعیین کند نوع پنل است. اگرچه زیرمجموعه های مختلفی وجود دارد ، همه صفحه های مدرن به طور کلی در یکی از سه دسته با ویژگی های عملکرد مجزا قرار می گیرند.

تعمیر مانیتور ال جی

پنل های ( TN Twisted Nematic)

چندین  سال است که مانیتور پنل TN در همه جا در بازار حضور دارد. تولیدکنندگان اغلب مشتاق هستند که در مشخصات خود به استفاده از نوع “جایگزین” پنل اشاره کنند. ویژگی های عمومی شامل هزینه ساخت نسبتاً کم و سطح پاسخگویی نسبتاً بالایی است. 

پیکسل ها به سرعت حالت خود را تغییر می دهند که به روانتر نشان دادن تصاویر کمک می کند. برخی از نمایشگرهای Twisted Nematic دارای دو برابر سرعت تازه سازی معمول (۱۲۰ هرتز به جای ۶۰ هرتز) هستند که به آنها امکان می دهد از فناوری “شاتر سه بعدی فعال” استفاده کنند و به آنها امکان می دهد هر ثانیه اطلاعات دو برابر بیشتری را برای یک تجربه بازی نرم تر نشان دهند.

 این در حال حاضر فراتر رفته است ، با نسخه های جدیدتر که دارای نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتز یا بالاتر هستند و این هدف را صرفاً یک تجربه مایع دو بعدی و نه سه بعدی (عینک های استریوسکوپی) قرار داده اند

اگرچه طی این سالها جهش ها و بهبودهایی در این بخش بهبود یافته است ، اما عملکرد تصویر غالباً به عنوان ضعف نسبی فناوری TN تلقی می شود. یک مانیتور TN خوب می تواند تصویری واضح و زنده را با کنتراست قابل احترام – معمولاً ۱۰۰۰: ۱ با هر حالت “کنتراست پویا” غیرفعال کند.

 اشکال اصلی همراه با زاویه دید نسبتاً محدود است. اینها غالباً به صورت ۱۷۰ درجه افقی و ۱۶۰ درجه عمودی ذکر می شوند که فقط اندکی کمتر از آنچه برای سایر فن آوری های پنل ذکر شده است ، کمتر است.

 در واقع اگر یک صفحه را از کنار یا به ویژه از بالا یا پایین مشاهده کنید ، تغییر رنگ مشخص شده و حتی “وارونگی” مشاهده خواهید کرد. 

معمولا ، اما نه به طور انحصاری در مدل های بزرگتر TN ، اگر مستقیماً روبه رو مانیتور نشسته باشید ، زاویه دید نسبتاً محدود شده عملکرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

 در صورت مشاهده مرکز صفحه ، چشمان شما در مقایسه با مشاهده مناطق پیرامونی ، زاویه دید متفاوتی را کاهش می دهند. یک سایه مشخص را می بینید که بسته به موقعیت آن در صفحه متفاوت نشان داده می شود – به ویژه مشخص است که تاریک تر (اشباع تر و گامای بالاتر درک شده) نسبت به بالای صفحه و سبک تر (گامای اشباع کمتر و درک پایین تر) نسبت به پایین است.

 به همین دلیل ، دقت و ثبات رنگ باعث می شود که آنها گزینه نامناسبی برای “کار حیاتی رنگ” مانند طراحی و عکاسی باشند.

 این را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید که روی مانیتور ASUS PG278Q گرفته شده است به گونه ای که کاملاً نمایانگر آنچه در هنگام مشاهده مانیتور از حالت مشاهده طبیعی روی میز مشاهده می کنید ، است.

در صورت نیاز به تعویض پنل مانیتور با کارشناسان ما تماس حاصل کنید . کلیه خدمات همراه با گارانتی ارائه می شود . 

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوارسازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

تعویض پنل مانبتور

تصویر زیرمانیتور دل  Dell S2716DG ، مدل TN دیگری را نشان می دهد که وصله های آزمایشی Datacolor SpyderCHECKR 24 را نمایش می دهد. یک صفحه سایه دار چاپ شده وجود دارد که همه آنها در فضای رنگی sRGB موجود است. 

صفحه نمایش یک عکس مرجع از صفحه سایه چاپ شده ، ارائه شده توسط Datacolor را نشان می دهد. اگر مانیتور با دقت سایه هایی را در فضای رنگ sRGB تولید می کند ، باید کاملاً مطابقت داشته باشد. 

اگرچه همیشه بین نحوه نمایش اشیا iss گسیل کننده (مانیتور) و اشیا non غیر گسیل کننده (ورق چاپی) اختلاف وجود دارد. سایه ها به همان ترتیب صفحه چاپ شده در سمت راست صفحه نمایش داده می شوند ، در حالی که ترتیب در سمت چپ صفحه معکوس می شود.

 در حالی که سایه هایی که می بینید با سایه هایی که در زندگی واقعی مشاهده می کنید متفاوت خواهد بود ، اما به دلیل دوربین استفاده شده و صفحه ای که این عکس را روی آن مشاهده می کنید ، اما باز هم ایده خوبی از تفاوت های نسبی ارائه می دهد. 

همچنین نمایش بصری بسیار واضحی از موضوعات سازگاری رنگ را که قبلاً توضیح داده شد ، فراهم می کند. به عنوان مثال سایه قهوه ای شکلاتی روشن و سایه زرد طلایی (گامبو) در کنار آن ، وقتی در بالای صفحه نمایش داده می شوند ، بسیار عمیق تر به نظر می رسند. سایه زرد طلایی در واقع در این مرحله با سایه چاپی کاملاً مطابقت دارد. 

هنگامی که در نزدیکی قسمت پایین نمایش داده می شود ، سایه قهوه ای بسیار بیشتر شبیه خاک رس می شود. و زرد طلایی با سایه زرد روشن تر ، با سایه زرد دیگر روی ورق چاپ شده بیشتر مطابقت دارد. سایه ها به دلیل ماده ای که روی آنها چاپ شده اند ، بافتی بسیار ظریف برای آنها دارند. این مورد در عکسهای مرجع ثبت شده و برای بلوک سیاه بسیار واضح است.

 وقتی سایه در پایین صفحه نمایش داده می شود ، خیلی شدید به نمایش در می آید و هنگامی که در صفحه بالاتر نشان داده می شود بسیار بهتر ترکیب می شود ، زیرا تغییر گاما قابل درک است.

تعویض پنل مانیتور مشهد

به عنوان مثال: برای مانیتور Dell U2415 صفحه نمایش نصب شده در کارخانه ۲۴.۰ “LM240WUA-SSA1 ساخته شده توسط LG Display است که از صفحه نمایش ۱۹۲۰ (RGB) × ۱۲۰۰ × (WUXGA) پشتیبانی می کند و دارای نور پس زمینه WLED است (درایور LED در پنل وجود ندارد) رابط سیگنال LVDS (2 ch ، ۸-bit) ، یک اتصال ۳۰ پین است. 

پنل های منطبق دیگری نیز وجود دارد که توسط LG ، Samsung ، AUO و احتمالاً دیگران ساخته شده است (که به طور گسترده از فروشندگان شخص ثالث در دسترس است) ، اما مهمترین این است که نقشه برداری سیگنال های اتصال دهنده اصلی LVDS با مشخصات صفحه LVDS مطابقت دارد – همانطور که در صفحه داده پنل یافت می شود.

برای هر کسی که به دنبال راهی برای جایگزینی صفحه شکسته است ، گزینه ها عبارتند از:

یا یک ماژول LCD جایگزین جدید (صفحه نمایش) بخرید ، یایک صفحه نمایش استفاده شده یا یک نمایشگر دست دوم با اندازه و وضوح مشابه بخرید (ابتدا مشخصات مدل مانیتور / وضوح / نوع نور پس زمینه / ساخت صفحه ، مدل ، صفحه داده را بررسی کنید). 

همچنین جهت تعویض پنل مانیتور با کارشناسان ما در صدرا سرویس تماس بگیرید 

در صورتیکی هزینه تعویض پنل مانیتور بالا باشد می توانید از فروشگاه ما مانیتور استوک خریداری کنید

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ ، صدرا کامپیوتر 

تعمیر مانیتور ایسر

کار جایگزین نیاز به جداسازی قطعات دارد و باید مراحل آموزش ویدیویی که سایر کاربران ایجاد کرده و در اینترنت قرار داده اند را به دقت مشاهده کنید. 

یا حتی بهتر ، آن را به یک تعمیرکار مجاز یا کسی که تجربه عملی ثابت کرده و می داند چگونه از خطر شوک الکتریکی ، آسیب ESD به قطعات الکترونیکی یا صفحه نمایش جلوگیری کند – واگذار کنید و می تواند کار آنها را ضمانت کند.

 با کابلهای اتصال صفحه اصلی به صفحه نمایش (LVDS ، نور پس زمینه LED و صفحه دکمه منو) مراقبت بیشتری انجام دهید زیرا هنگام برداشتن صفحه اصلی به راحتی آسیب می بینند.

من یک فرد IT هستم که به دلیل نیاز به رفع مشکلات سخت افزاری مربوط به مانیتورها ، لپ تاپ ها ، رایانه ها ، شبکه ها ، چاپ ، فیلم های صوتی و غیره ، در صورت نیاز به تعمیر لوازم الکترونیکی نیاز پیدا کردم.

من دریافتم که کار با منابع موجود برای بازیافت یک روش بسیار کارآمد برای یادگیری و حل بسیاری از مشکلات بدون هزینه های زیاد است.

من موافقم که هزینه تعمیر در مراکز تخصصی می تواند هزینه بالایی را متحمل شود – با توجه به اینکه رفع آن نیاز به زمان ، تجربه و به نوعی سودآور است.

اما نسل های جوان تمایل دارند موانع فن آوری را راحت تر بردارند و با کمک اطلاعاتی که به راحتی در دسترس است ، مصرف کنندگان می توانند خودشان مشکلات را حل کنند ، درصورتی که تولیدکنندگان قادر به این کار نیستند.

در صورت نیاز به تعویض پنل مانیتور با کارشناسان ما تماس بگیرید شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *