تعمیر-مانیتور-صنعتی

تعمیرات مانیتور صنعتی توسط افراد حرفه ای

مانیتور های صنعتی در صنایع نقش مهمی را ایفا می کنند به همین جهت تعمیر و نگهداری این مانیتورها از اهمیت بالایی برخودار است. به همین دلیل امروز می خواهیم در مورد تعمیرات مانیتور صنعتی صحبت کنیم اما قبل از آن کمی به توضیح در مورد این مانیتورها و کاربردهای آن می پردازیم که شاید برای شما جالب باشد.

مانیتور صنعتی

مانتیور های صنعتی نوعی از نمایشگر های تصویری هستند که برای محیط های صنعتی و تولیدی ساخته شده اند و برای مقاومت در برابر برخی از آسیب های این محیط ها مقاوم شده اند! مانیتور های صنعتی به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که بر اساس نیاز کاربران و شرکت های تولیدی ساختار های متفاوتی دارند.

ساختار های داخلی این نوع از مانیتور ها با توجه به عملکرد هایشان بسیار متفاوت تر از مانیتورهای ساده و معمولی است. مانیتورهای صنعتی دارای کاربردها و مزایای مختلفی هستند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مانیتور کردن و مشاهده کردن پارامترهای دستگاه های صنعتی
 • برنامه ریزی دستگاه
 • تغییر و کنترل دستگاه
 • و …

مانیتورهای صنعتی با توجه به محیطی که در آن حضور دارند به دلایل و علت های مختلفی ممکن است دچار مشکل و خرابی هایی بشوند. اگر مانیتور صنعتی شما دچار اختلال در کار و مشکلات فنی شده است، نیاز به هیچ نگرانی نیست شما می توانید با مراکز مجاز تعمیرات مانیتور صنعتی تماس بگیرید و از کارشناسان آن برای حل مشکل کمک بخواهید.

مشکلات رایج مانیتور های صنعتی

علت هایی که ممکن است باعث ایراد در عملکرد یک مانیتور صنعتی بشود، بسیار گوناگون است اما اگر بخواهیم به مهم ترین آن ها اشاره کنیم، باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضربه خوردن
 • عدم استفاده صحیح از دستگاه طبق دستور العمل های سازنده
 • وجود مشکلات نرم افزاری
 • وجود مشکلات سخت افزاری
 • نفوذ آب به داخل دستگاه
 • و …
تعمیرات-مانیتور-صنعتی
تعمیرات-مانیتور-صنعتی

مواردی که در بالا اشاره کردیم، ممکن است باعث ایجاد مشکل در بخش های مختلف یک مانیتور صنعتی بشوند که از جمله آن ها می توان به روشن نشدن دستگاه، خاموش شدن مانیتور در حین انجام محاسبه یا پردازش یک کار، روشن و خاموش شدن بصورت مداوم مانیتور، عدم دسترسی برای برنامه ریزی مجدد مانیتور برای استفاده های جدید، کم شدن میزان نور صفحه، از بین رفتن تاچ مانیتور و عدم کار کردن آن و … .

خدمات تعمیرات مانیتور صنعتی

مانیتور صنعتی شما ممکن است از هر نوع برند یا مدلی باشد اما اگر شما به افراد حرفه ای و متخصص برای تعمیر مانیتور صنعتی خود مراجعه کنید، آن ها قادر به حل مشکل شما خواهند بود. خدمات تعمیرات مانیتور صنعتی می تواند شامل موارد زیادی باشد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • تعمیر یا در صورت نیاز تعویض مادربرد یا برد اصلی مانیتور صنعتی
 • برنامه ریزی مجدد دستگاه طبق دستورهای خواسته شده توسط کاربر
 • تعمیر یا تعویض پنل مانیتور صنعتی در صورت شکستگی یا بروز مشکل در آن
 • عیب یابی، تعمیر یا تعویض پاور یا منبع تغذیه مانیتور در صورت روشن نشدن یا عدم رسیدن برق به دستگاه
 • تعمیر یا تعویض انواع پورت های USB موجود بر روی مانیتور صنعتی در صورت عدم عملکرد صحیح
 • و …

تعمیرات مانیتور صنعتی را باید به چه کسی سپرد؟

یکی از چالش هایی که معمولا افراد مختلف با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که تعمیرات مانیتور صنعتی را به چه کسی بسپارند؟ شخص تعمیرکار باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ در ادامه سوالات شما را در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

مهارت و تخصص

اولین شرط لازم برای شخصی که قصد تعمیر یا تعویض مانیتور صنعتی شما را دارد، این است که از مهارت و تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشد. شما نمی توانید دستگاه خود را به یک آماتور بسپارید و توقع داشته باشید که مانیتور صنعتی شما تعمیر شود.

یکی از مشکلاتی که در صورت سپردن دستگاه به فرد آماتور ممکن است، گریبان گیر شما شود این است که دستگاه شما مشکلات بیشتری پیدا کند چرا که ساختار این نوع از مانیتور ها بسیار پیچیده تر از مانیتورهای معمولی است و تنها افراد حرفه ای قادر به تعمیر آن ها هستند.

استفاده از قطعات اصلی

معمولا تعمیرات مانیتور صنعتی در اولویت کار یک تعمیرکار حرفه ای قرار دارد و در صورتی که مانیتور قادر به تعمیر نباشد، پس از به فکر تعویض قطعات آن می افتند، اما از چه قطعاتی برای تعمیر مانیتور صنعتی استفاده می شود؟

افراد حرفه ای و مراکز مجازی که به تعمیرات مانیتور صنعتی دست می زنند از قطعات اصلی و اورجینال برای تعویض قطعات معیوب استفاده می کنند تا هم کارایی دستگاه را بیشتر کنند و هم طول عمر بیشتری برای دستگاه وجود داشته باشد.

گارانتی

افراد حرفه ای که دست به تعمیر می زنند، کار خود را گارانتی و ضمانت می کنند تا مشتری آن ها اطمینان بیشتری پیدا کند و بداند که دستگاه آن ها به درستی کار خواهد کرد. معمولا برای گارانتی شدن دستگاه باید هزینه بیش تری پرداخت کنید.

استفاده از تجهیزات حرفه ای

برای تعمیر مانیتورهای صنعتی با توجه به ساختار پیچیده ای که دارند، استفاده از تجهیزات حرفه ای بسیار مهم است. معمولا مراکز مجاز تعمیرات مانیتور صنعتی دارای آزمایشگاه و دستگاه های حرفه ای هستند که با استفاده از آن ها می توانند به تعمیر مانیتور صنعتی بپردازند!

عوامل تاثیر گذار در هزینه تعمیرات مانیتور صنعتی

اگر می خواهید که مانیتور صنعتی خود را تعمیر کنید و از عوامل تاثیرگذار در قیمت آن آگاه نیستید، بهتر است که این بخش را با دقت مطالعه کنید تا از عوامل تاثیرگذار در هزینه تعمیر مانیتور صنعتی آگاه شوید.

مشکل دستگاه

با توجه به این که کدام بخش از مانیتور صنعتی شما دچار مشکل شده است، هزینه تعمیر آن متغیر است.

قطعه لازم

با توجه به این که دستگاه شما تعمیر می شود و یا از قطعه خاصی برای تعویض بخش معیوب استفاده می شود، هزینه تعمیر مانیتور صنعتی شما متفاوت می شود.

هزینه ایاب و ذهاب

هزینه ای که بابت حمل و نقل مانیتور صنعتی شما یا فرد تعمیرکار داده می شود، بر عهده شماست. اگر دستگاه شما در محل تعمیر شود یا در محل تعمیرکار شما باید هزینه حمل و نقل دستگاه را بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *