تعمیرات ال ای دی تلویزیون

تعمیرات تلویزیون ال ای دی

تعمیرات تلویزیون ال ای دی (LED) ، تعمیرات انواع تلویزیون از تمامی برند ها  در صدرا سرویس (سدرا سرویس ) با کارشناسان ما تماس بگیرید کلیه خدمات همراه با دو ماه گارانتی ارائه می شود .

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آشنایی با تلویزیون ال ای دی – تلویزیون LED  چیست؟

تلویزیون ال ای دی نوعی تلویزیون ال سی دی است که از دیودها (LED ) برای روشنایی صفحه نمایش به جای چراغهای فلورسنت کاتد سرد  که در تلویزیونهای LCD استاندارد استفاده می شود ، استفاده می کند.

 تلویزیونهای LED رسماً به عنوان تلویزیون ال سی دی با نور پس زمینه LED شناخته می شوند.

LED وسیله ای نیمه هادی است که هنگام عبور جریان الکتریکی از آن ، نور مرئی را ساطع می کند.

 این روشنایی در بیشتر LED ها تک رنگ است و در مقایسه با چراغهای فلورسنت ، LED ها به میزان قابل توجهی انرژی کمتری مصرف کنند و انرژی را به نور با کارایی بیشتری تبدیل می کنند به طوری که کمتر این ال ای دی ها در اثر گرما خراب می شوند و به عبارتی دیگر هم به تعمیر تلویزیون ال ای دی نیازی نیست . 

تلوزیون های ال ای دی دارای طول بسیار بالایی می باشند و تعمیر تلویزیون ال ای دی در صدرا سرویس نسبت به سایر تلویزیون ها کمتر اتفاق می افتد.

سه فناوری مختلف LED استفاده شده می شود. متداول ترین این استفاده ها در این سه مورد ، LED با لبه روشن است که در آن LED های سفید در لبه صفحه نمایش قرار گرفته اند و روشنایی را به صورت یکنواخت صفحه نمایش پخش می کنند.

 نمایشگرهای LED دارای لبه لبه بسیار نازک هستند. نوع دیگر LED پویا RGB است که در پشت پنل قرار داده شده است.LED های RGB امکان پخش هر چه زیباتر رنگ ها را در دستگاه شما دارند.

تعمیرات-ال-سی-دی-شکسته

چگونه از تلویزیون ال ای دی خود مراقبت کنیم ؟

تلویزیون پلاسما یا LED یک دستگاه ارزشمند و گران قیمت می باشد که اگر به درستی از آن مراقبت شود ، سالها می تواند خدمت شما باشد و دیگر نیازی به تعمیرات تلویزیون ال ای دی نخواهید داشت.  

تلویزیون های صفحه نمایش مسطح دارای اجزای حساس الکترونیکی هستند که در صورت نگهداری نامناسب می توانند بشکنند یا فرسوده شوند  یا در اثر گرمای بیش از حد می توانند خراب شوند.

 تلویزیون های صفحه تخت برای کارایی بهتر نیاز به تمیز کردن منظم برای از بین بردن گرد و غبار و نیزنیاز به هوای مناسب جهت خنک کاری دارند.

 تلویزیونهای LCD و پلاسما و LED نیز هنگام حمل و نقل و در هنگام تغییر دکوراسیون منزل خود نیاز به مراقبت ویژه دارند زیرا ممکن است کوچک ترین ضربه کار دستگاه شما را به تعمیرات تلویزیون LED  یا دیگر دستگاه ها بکشد!

تعمیرات تلویزیون ال ای دی مشهد  ، تعمیرات انواع تلویزیون و مانیتور در صدرا سرویس (سدرا سرویس) کلیه خدمات همراه با دو ماه گارانتی ارائه می شود شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

تعمیرات-ال-ای-دی

روش های نگه داری از تلویزیون ال ای دی : 

۱- تلویزیون صفحه تخت خود را به یک محافظ برق وصل کنید. 

این دستگاه تلویزیون را از نوسانات برق محافظت می کند. به دنبال محافظی باشید که برای استفاده تلویزیون مناسب باشد.

۲- تلویزیون را در محلی با تهویه مناسب قرار دهید. تلویزیون را در یک فضای محصور قرار ندهید. 

این می تواند باعث گرم شدن تلویزیون LED شما شود.

۳- نوشیدنی ، باران و دیگر منابع رطوبت را دور از تلویزیون صفحه تخت نگه دارید.

۴- قبل از تمیز کردن آن ، تلویزیون را از برق جدا کنید. همچنین اگر قصد استفاده از آن را برای مدت طولانی ندارید ، تلویزیون را از برق جدا کنید.

۵- صفحه و پشت تلویزیون را با یک پارچه بدون پرز پاک کنید تا گرد و غبار پاک شود.

 از باد گرفتن داخل تلویویزون جدا خودداری کنید.

۶- از پارچه ای نرم و تمیز شده با پاک کننده تلویزیون استفاده کنید تا لکه های سرسخت را از بین ببرید.

 از پاشیدن آب یا پاک کننده مایع به طور مستقیم روی صفحه تلویزیون خودداری کنید.

۷- تلویزیون صفحه تخت خود را در حالت عمودی قرار دهید. هرگز تلویزیون را صاف در جلو یا عقب قرار ندهید. 

این می تواند باعث ترک خوردگی صفحه شود.

۸-در هنگام جابجایی دستگاه تلویزیون خود را در جعبه ای با ابرهای ضربه گیر قرار دهید تا از ترک صفحه یا آسیب های دیگر هنگام حمل و نقل جلوگیری کنید.

از ابر های کف استفاده کنید که حداقل ۳ تا ۴ اینچ ضخامت داشته باشند. تلویزیون را با ضربه گیرها در بالا ، پایین و پهلوها محکم کنید. 

برای جلوگیری از خراش ، یک پارچه نرم را روی صفحه بکشید.

تعمیرات ال ای دی تلویزیون صدرا سرویس

نشانه های خرابی تلویزیون

پنل های نمایشگر در تلویزیون های LED از چندین صفحه نازک با ال ای دی هایی در بین ساخته شده اند. 

این صفحه در قسمت بیرونی با یک صفحه تیره پوشانده شده است تا از خرد شدن پنل ها محافظت کند. 

پنل ها بسیار شکننده هستند و به راحتی از نظر جسمی قابل آسیب هستند.

برخی فعالیتهای متداول که می تواند باعث آسیب آن ها شود عبارتند از:

  • فشار انگشت هنگام تلاش برای جابجایی یا روشن کردن تلویزیون
  • اسپری پاک کننده مایع روی صفحه ، که می تواند بین لایه ها وارد شود
  • خم شدن پانل در هنگام تلاش برای جابجایی تلویزیون
  • وجود منبع گرمای خارجی بسیار زیاد مانند قرار گرفتن کنار بخاری

در صورت نیاز به تعمیرات تلویزیون ال ای دی مشهد   و سراسر کشور با کارشناسان ما در صدرا سرویس  (سدرا سرویس )  تماس بگیرید 

در زیر چند نمونه از رایج ترین آسیب جسمی تلویزیون ها بیان شده است که بیشتر مشتریان هنگام مراجعه دستگاه خود به واحد تعمیر تلویزیون ال ای دی این مسائل را بیشتر کرده اند.

خطوط چندگانه یا خطوط مورب : 

در حالی که یک قسمت از پنل دستگاه شما خراب شود باعث ایجاد خطوط افقی یا عمودی می شود ، خطوط در هر دو جهت عمودی و افقی در اثر آسیب فیزیکی به پنل ایجاد می شوند. اینها ناشی از خرابی الکتریکی نمی توانند باشند  و معمولی ترین روش برای تعمیرات تلویزیون ال ای دی با وجود این آسیب دیدگی تعویض پنل می باشد.

تعمیر-تلویزیون-ال-ای-دی-مشهد

شبیه یک عنکبوت یا یک شکستگی :

ضربه خوردن یا مشکلات الکتریکی فقط باعث ایجاد این خطوط می شوند .این  خطوط یا شکستگی ها وقتی رخ می دهد که صفحه نمایش توسط نیروی بدنی خارجی متاثر شود.  ترک ها معمولاً به دلیل پوشش محافظ پلاستیکی روی صفحه شاید زیاد احساس نشوند و در ادامه بازهم برای تعمیر تلویزیون ال ای دی با این نشانه ها نیاز به تعویض پنل ها یا صفحه نمایش بیرونی می باشد.

تعمیرات-تلویزیون-ال-ای-دی-صدرا-سرویس

لکه های سیاه و تاریک :

 فشار خارجی روی صفحه نمایش تلویزیون باعث شکستگی های میکروسکوپی در پنل می شود که باعث سوختگی بعضی از ال ای دی ها می شود و لکه های سیاه / تیره ای را به وجود می آورد . این می تواند در اثر فشار صفحه تلویزیون یا در آغوش گرفتن دستگاه هنگام  جابجایی باشد و یا ضربه به صفحه وارد شود. این لکه ها معمولاً با گذشت زمان ممکن است بیشتر شوند.

تعمیرات-ال-ای-دی-تلویزیون

 لازم به ذکر است این مشکل در تعمیر تلویزیون  LED امکان پذیر می باشد و می توان ال ای دی های دستگاه شما را تعویض نمود در صورت هرگونه سوال می توانید با واحد تعمیرات تلویزیون ال ای دی مشهد یا سراسری تماس بگیرید.

بلوکه های سیاه رنگ :

ضربه بدنی مستقیم به صفحه نمایش می تواند منجر به ترک پنل داخلی شود. این ضربه می تواند باعث سوختگی برخی از ال ای دی ها شود و لکه های سیاه را روی صفحه تشکیل دهد. لکه های سیاه تا حدودی شبیه نشت جوهر هستند. همانطور گفته شد تعویض ال ای دی و تعمیرتلویزیون LED با وجود این مشکل امکان پذیر می باشد.

خطوط کوچک کشیده بر روی صفحه :

استفاده نادرست از تلویزیون و یا انعطاف تلویزیون ممکن است باعث قطع یا پاره شدن برخی از خطوط اتصال پنل شود موجب ایجاد خطوطی برروی صفحه شود. این خرابی یک علت الکتریکی می باشد ، خطوط ناشی از این آسیب گاهی اوقات توسط واحد تعمیرات تلویزیون LED  امکان پذیر می باشند.  

تعمیرات-ال-ای-دی-تلویزیون-صدرا-سرویس

ذوب خارجی یا سوختگی : 

ذوب شدن یا سوختگی روی صفحه تلویزیون یا پنل خارجی در اثر منبع حرارت خارجی مانند شمع ، لامپ یا شومینه ایجاد می شود و نه به دلیل نقص قطعات داخل تلویزیون. در صورتی که با این موضوع روبرو شدید و احساس کرده اید این ذوب شدگی بدون علت خارجی دوام دارد دستگاه خود را خاموش کرده و برق بکشید و سپس با واحد تعمیرات تلویزیون ال ای دی مشهد یا سراسری تماس بگیرید.

تعمیرات-ال-ای-دی-صدرا-سرویس

تغییر رنگ در صفحه نمایش :

مواد خارجی مانند رطوبت ، آب ، گرد و غبار یا دود وارد صفحه نمایش می شوند و می توانند باعث ایجاد تغییر رنگ در صفحه شوند. این خرابی ممکن با تعمیر تلوزیون LED امکان پذیر نباشد.

تعمیرات-ال-ای-دی-تلویزیون

هزینه تعمیر تلویزیون ال ای دی در  صدرا سرویس چقدر است؟

تعریف هزینه برای تعمیرات تلویزیون LED بسیار متفاوت باشد. اگر خرابی دستگاه شما مختص به خرابی پنل های داخلی یا خرابی ال ای دی های داخلی باشد باید بیشتر هزینه کرد ، در گاهی اوقات تعمیر تلویزیون ال ای دی پاسخگو نیست و باید یک قطعه نو خریداری کرد.

 زیرا ال ای دی های سوخته یا آسیب دیده و یا صفحه های نمایش آسیب دیده و شکسته به ندرت امکان بازسازی و تعمیر را دارند. اگر تعمیر تلویزیون ال ای دی شما مختص تعمیر پاور یا برد اصلی باشد می توان برروی تعمیر این قطعات اطمینان حاصل کنید.

بنابراین می توان گفت تعمیرتلویزیون ال ای دی بین ۲۵۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان هم می تواند هزینه بر باشد. این مقدار هزینه توسط واحد تعمیرات تلوزیون LED  صدرا سرویس تعیین می شود.

برای بر آورد قیمت تعمیرات تلویزیون ال ای دی مشهد  ، تعمیرات انواع تلویزیون  و مانیتور با کارشناسان ما در صدرا سرویس (سدرا سرویس ) تماس بگیرید شماره تماس  ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

از عوامل دیگر خرابی تلویزیون چه چیزها می تواند باشد؟

از دیگر عوامل خرابی تلوزیون می توان به خراب شدن منبع تغذیه یا پاور و برد اصلی اشاره کرد. این قطعات الکترونیکی بیشتر در اثر نوسانات برق یا برخی از مشکلات داخلی دچار خرابی می شوند. 

بر خلاف صفحه ی نمایش و ال ای دی های موجود که بیشتر مورد خرابی قرار می گرفتند این قطعات بیشتر تحت فشارات الکتریکی قرار دارند.

در صورت وجود هر گونه مشکل در دستگاه خود قبل از بازکردن دستگاه خود و قصد خود تعمیری دستگاه خود با واحد تعمیرات تلویزیون ال ای دی مشهد و سراسری تماس گرفته تا نسبت به پیامد ها خطرهای روبرو آشنا شوید. پیشنهاد می کنیم به دلیل حساس بودن تمامی قطعات داخلی نسبت به باز کردن دستگاه خودداری کنید!

ال ای دی (LED) چیست ؟

تعمیرات ال ای دی LED تلویزیون، تعمیرات انواع تلویزیون ال ای دی و ال سی دی در مشهد و سراسر کشور در  صدرا سرویس  (سدرا سرویس ) کلیه خدمات همراه با دو ماه گارانتی ارائه می شود .

کلمه LED مخفف واژه LIGHT EMMITED DIODE به معنای دیود ساطع كننده نور است. دیودهای ساطع كننده نور در واقع جزو خانواده‌ دیودها هستند كه دیودها نیز زیرگروه نیمه هادی‌ها به شمار می‌آیند، 

خاصیتی كه LEDها را از سایر نیمه هادی ها متمایز می‌سازد این است كه با گذر جریان از آنها، مقداری انرژی به صورت نور از آنان ساتع می‌شود.  بوسیله LED ها می توان نور را در رنگها و شدت های مختلف تولید كرد و این امر با تغییر در ساختار فیزیكی و مواد تشكیل دهنده آنها به سادگی امكانپذیر است.

 همانطور كه ملاحظه می نمایید نورهای تولیدی توسط LED ها دارای طول موج مشخصی می باشند و این بدان معنی است كه رنگ تولیدی كاملا خالص می باشد.

تعمیرات ال ای دی تلویزیون صدرا سرویس (سدرا سرویس)

نمایندگی تعمیرات تلویزیون در مشهد و سراسر کشور

مرکز تعمير تلویزیون ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نياز به کاربران و دارندگان دستگاه های تلويزيون  است. کاربران گرامی می توانند با مراجعه به مرکز تعميرات ال ای دی LED تلویزیون  صدرا سرویس (سدرا سرویس )

تخصصی ترين خدمات مرتبط با تعميرات انواع دستگاه هاي تلویزیون و پنل های تلویزیون را دريافت نمايند. تعمير ال ای دی تلویزیون ، تعمیرات انواع تلویزیون ال ای دی و ال سی دی در مشهد و سراسر کشور در اين مرکز محدود به مدل و برند خاصی نيست و از تمامی خدمات ترميم، تعويض و تعمير پشتيبانی می کند.

در اين مرکز به منظور کسب رضايت  هموطنان گرامي، تمامي سرويس‌های ترميم، تعويض و تعمير مرتبط با تلویزیون های مدلهای گوناگون  ال سی دی، تلويزيون های ال ای دی، تلويزيون های هوشمند و پنل های OLED به همراه گارانتی عرضه‌ می گردد.

 خدمات ارائه شده در نمايندگی تعميرات تلويزيون صدرا سرویس  به يُمن وجود کارشناسان زبده با بالاترين سطح کيفی و با استفاده از مؤثرترين متدهای تعمير انجام میپذيرد.

تعمیرات ال ای دی تلویزیون های جی سری LB

تعمیر ال ای دی تلویزیون

پاک شدن حافظه تلویزیون:

یکی از مشکلات خیلی شایع در تلویزیون های ۴۲LB۵۴۰V که معروف به رسیور دار هستند. پاک شدن حافظه تلویزیون بعد از خاموش و روشن کردن تلویزیون است به این صورت که بعد از روشن کردن دوباره تلویزیون تمامی تنظیمات پاک شده و تلویزیون دوباره باید کانال یابی شود و تنظیمات رنگ و نور تلویزیون پاک می شود.

 این مشکل به علت خرابی آی سی حافظه مین برد تلویزیون می باشد که باید تعویض شود در بعضی موارد با تعویض آی سی حافظه مشکل برطرف نمی شود و مین برد باید کامل تعویض شود.

خرابی بک لایت سری lb:

بک لایت برای روشن کردن صفحه تلویزیون می باشد که تصویر به طور واضح دیده شود. وقتی بک لایت دچار خرابی می شود تصویر از بین می رود ولی تلویزیون صدا دارد . خرابی بک لایت تلویزیون در این مدل تلویزیون بیشتر در مدل های ۳۲ و ۴۲ شایع است. 

بعد از تعمیر بک لایت باید اصلاحیه انجام شود که خرابی تکرار نشود. تعمیرات بک لایت با قطعات اصلی سری lb صورت می گیرد و از قطعات جایگزین استفاده نمی شود. 

تعمیر بک لات یکی از کارهای تخصصی تعمیر تلیوزیون می باشد. که حتما باید توسط افراد متخصص انجام شود.تعمیر تلویزیون در منزل و با ضمانت انجام می شود.

خرابی برد پاور سری lb:

خرابی برد پاور به چند صورت است که به آنها اشاره می شود. بیشترین مشکلی در برد پاور به وجود می آید خراب شدن آی سی بک لایت می باشدکه باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون می شود که بعد از چند دقیقه کار کردن 

تصویر به طور کامل قطع می شود البته این مشکل شبیه به خرابی ال ای دی های تلویزیون می باشد.

 تعمیر برد پاور در منزل انجام می شود.

در صورت نیاز به تعمیرات ال ای دی LED تلویزیون یا موارد دیگر می توانید. با  کارشناسان ما در صدرا سرویس (سدرا سرویس) با شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ تماس بگیرید 

صدرا سرویس

مقایسه تعمیر ال ای دی LED وتعمیر ال سی دی LCD:

در مقایسه کلی میان LCD ها و LED ها می شود گفت که LED پنلها مشکی عمیق تری نسبت به LCD ها تولید می کنند ، ولی در عوض زاویه دید ضعیف تر و عدم وجود درخشش معروف LCD ها و یک پارچه و یک دست نبودن نور پس زمینه در صفحه نمایش که این مسئله به خصوص در محیطهای تاریک یا زیر نور معمول اتاقها ملموس تر است.

 از نقاط ضعفی هستند که این تکنولوژی با خود به ارمغان آورده البته کمپانی های سازنده این پنل ها ادعا می کنند که در آینده این مشکلات را رفع خواهند کرد که صحت این مسئله را فقط و فقط زمان ثابت خواهد کرد.

در صورت نیاز به تعمیر ال ای دی تلویزیون در مشهد و سایر شهر ها با کارشناسان ما در صدرا سرویس (سدرا سرویس ) با شماره ۰۵۱۳۷۰۲۴ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *