تعمیر-بک-لایت-تلویزیون-

تعمیرات بک لایت مانیتور

تعمیرات بک لایت مانیتور ، تعمیرات مانیتور و انواع تلویزیون در مشهد و سراسر کشور در صدرا سرویس (سدرا سرویس) کلیه خدمات همراه با گارانتی ارائه می شود شماره تماس : ۳۷۲۴۰۵۱

هنگامی که صفحه نمایش هایی با نور پس زمینه LED آمدند رشد قابل توجهی در بازار مانیتور مشاهده شد.این فناوری در ابتدا بسیار گران بود ، اما کاهش هزینه های تولید و بهبود فرایندهای تولید باعث شده که از نور پس زمینه  یا همان بک لایت حتی در بازار مانیتور با هزینه کمتر استفاده شود. اکنون با استفاده از نور پس زمینه LED یا همان بک لایت مانیتور شاهد صفحه نمایش های جدیدی در اندازه های مختلف هستیم که با فن آوری های پنل TN Fillm ، VA  و IPS ترکیب می شوند.

انواع مختلف بک لایت مانیتور

در نمایشگرهای  LCD مدرن ، انواع مختلفی از واحدهای نور پس زمینه LED (BLU) استفاده شده است.

تعمیر بک لایت مانیتور
تعمیر بک لایت مانیتور

بک لایت  RGB ، LED:

این نوع نورپردازی مبتنی بر سه گانه RGB است که هر یک شامل یک LED قرمز ، یک سبز و آبی است. 

نور پس زمینه RGB از طیف رنگی بسیار عالی برخوردار است ، اما فقط در نمایشگرهای حرفه ای مانند صفحه نمایش سامسونگ XL20 ، XL24 ، XL30  و مدل های حرفه ای مدرن مانند HP DreamColor LP2480zx استفاده می شود. 

این نوع نور پس زمینه به دلیل هزینه بالا درحال حاضر مقرون به صرفه نیست. این نوع بک لایت به دلیل بالا بودن هزینه آن در صورتی خرابی یا تعمیر بک لایت مانیتور باید هزینه ای  زیادی برای تعمیرات بک لایت مانیتور در نظر گرفت. اما باز هم این موضوع نسبت به تعویض مانیتور مقرون به صرفه تر است.

تعمیرات بک لایت مانیتور ، تعمیرات انواع مانیتور در صدرا سرویس  شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

بک لایت دو یا چهار طرفه سفید: (W-LED):

 ال ای دی ها در این قسمت در یک خط در امتداد لبه های مانیتور قرار می گیرند و با طراحی ویژه دیفیوزر ، از روشنایی یکنواخت صفحه نمایش اطمینان حاصل پیدا می کنند.  این نور پس زمینه روشنایی و نور را به صورت مستقیم ارائه نمی دهد و  این نیز نمی تواند یک طیف گسترده ای از رنگ را ارائه دهد.

درعوض ، مقرون به صرفه و کم مصرف است و همین امر باعث محبوبیت آن در بین سازندگان نوت بوک و تولیدکنندگان با نمایشگرهای بسیار نازک می باشد.

در این سری از نمایشگر ها به دلیل خطی بودن ال ای دی ها در چهار طرف دستگاه در صورت خرابی هزینه تعمیر بک لایت مانیتور کم تر بود و دستگاه شما هزینه های زیاد تعمیرات بک لایت مانیتور نخواهد شد.

تعمیرات-بک-لایت-مانیتور

نور پس زمینه مسطح مبتنی بر LED های سفید (W-LED) :

از آنجا که فقط یک سوم از کل LED ها در این نوع از بک لایت وجود دارد ، این نور پس زمینه بسیار ارزان تر از نور پس زمینه مبتنی بر سه گانه RGB است ، اما نمی تواند یک طیف رنگی گسترده را ارائه دهد. 

در این نوع نور پس زمینه ، LED ها به طور یکنواخت به موازات توزیع می شوند ، که امکان تنظیم شدت نور پس زمینه را در قسمت های مختلف صفحه را در صورت لزوم فراهم می کنند. در حال حاضر این بک لایت فقط در مانیتور های LCD استفاده می شود و به آن W-LED با عنوان “روشنایی مستقیم” گفته می شود.

تعمیرات انواع مانیتور ، تعمیر بک لایت مانیتور در صدرا سرویس همراه  با گارانتی

ویژگی ها - مزایا و معایب انواع بک لایت مانیتور

اگر به بازاریابی  اعتقاد داشته باشید ، نور پس زمینه LED انواع مزایا را به شما ارائه می دهد ، اما درک این نکته مهم است که در برابر ویژگی های خوب چه معایبی هم دارد. ما در مورد جنبه های مختلف نکاتی را ارئه می دهیم :

تعمیرات بک لایت مانیتور

دقت رنگ

جنبه های تولید رنگ به هیچ وجه به نوع نور پس زمینه بستگی ندارد. آنها با توجه به چگونگی تنظیم مانیتور در کارخانه و مشخصات فن آوری پنل و الکترونیک داخلی تا حدی تعیین می شوند.    

اندازه

واحد های نور پس زمینه یا همان بک لایت  LED بسیار نازک هستند و به تولید کنندگان این امکان را می دهندتا نمایشگرهای بسیار نازک با طرح های براق و جذاب تولید کنند. البته این موضوع در هنگام تعمیر بک لایت مانیتور می توانند نتیجه ی عکسی داشته باشد. 

شما همچنین می توانید این فناوری را که در لپ تاپ ها و تلویزیون های ال سی دی استفاده شده است برای همان اهداف استفاده کنید. این فناوری امکان تولید صفحه نمایش های نازک تری را فراهم می کند که مورد تقاضای مصرف کنندگان است.

 تولید کنندگان بطور جدی سعی در کاهش اندازه ال ای دی های مورد استفاده در این ماژول ها را دارند. صفحه های نمایش با استفاده از یک نور پس زمینه W-LED یا RGB در پشت پانل نمی توانند همان مشخصات نازک را ارائه دهند.

کنتراست تصاویر بک لایت مانیتور

نسبت کنتراست استاتیک

مدل های نور پس زمینه LED با نسبت های کنتراست گسترده ا تبلیغ می شوند که معمولاً در حال حاضر میلیون ها نفر به آن رسیده اند! 

درک این نکته مهم است که نسبت کنتراست استاتیک فقط توسط خصوصیات ماتریس LCD تعیین می شود و نه نور پس زمینه. و این با توجه به سطح شفافیت پیکسل ها تعیین می شود.

روشن شدن فوری

برخی از تولید کنندگان در کاتالوگ محصول خودشان ذکر می کنند که یک LED می تواند فوراً روشن شود ، به این معنی است که هیچ زمانی گرم شدن مانند نور پس زمینه CCFL وجود ندارد. این درست است ، اما قابل بحث است که چقدر این موضوع برای کاربران مهم است.

تعمیرات بک لایت مانیتور ، تعمیر انواع مانیتور و تلویزیون در مشهد و سراسر کشور شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

یکنواختی بک لایت مانیتور

یکنواختی

بیشتر مانیتورهای رومیزی از نور پس زمینه W-LED با لامپ LED در امتداد لبه پنل استفاده می کنند. کل صفحه نمایش با استفاده از یک دیفیوزر ویژه روشن می شود ، و به همین دلیل است که واقعا یکنواختی روشنایی را در سراسر صفجه نمایش تجربه می کنید. 

یکنواختی میزان روشنایی فقط به طراحی دیفیوزر بستگی دارد و شما اغلب می توانید نقص های مختلفی مانند نقاط روشن یا یک منطقه روشن تر را در لبه صفحه که لامپ یا خط LED ها در آن قرار دارد مشاهده کنید. 

داشتن نور پس زمینه LED  یا همان بک لایت ، یکنواختی بهتر را تضمین نمی کند.

!!

توجه داشته باشید هرچه مقادیر ذکر شده بالا قوی تر یا بالاتر باشند در هنگام مشکل و خرابی دستگاه باید به همان تناسب هزینه های بیشتری در تعمیر بک لایت مانیتور خود صرف شود.

 از آنجا که نور پس زمینه نمایشگر در واقع ۶۰ الی ۷۰ درصد قیمت یک نمایشگر را تشکیل می دهد در صورت خرابی و تعمیر بک لایت مانیتور خود باید هزینه های بیشتری نسبت به تعمیر سایر قسمت ها صرف کنید.  دانستن این موضوع خیلی مهم است که با افزایش تکنولوژی ها معمولا هزینه های تعمیر و نگهداری نیز افزایش پیدا می کند.

تاریخچه بک لایت مانیتور

مدلهای دارای نور پس زمینه W-LED روز به روز بیشتر و بیشتر می شوند. در ابتدا این فناوری منحصراً با پنل های TN Film بود. در حال حاضر بسیاری از مدل های مبتنی بر  TN با نور پس زمینه LED در بازار وجود دارند.

اخیراً ، در نیمه ی آخر سال ۲۰۱۰ ، شاهد بودیم که مدل هایی با ترکیب نور پس زمینه W-LED با ماتریس های VA و IPS ظاهر شد. AU Optronic ماژول هایی را در اندازه های مختلف منتشر کرد که تکنولوژی های پنل AMVA را با LED ترکیب کرده بود که LG Display شروع به انتشار ترکیبی از IPS و LED کرد.

صدرا سرویس

در ادامه موضوع به برخی از شایع ترین خراب های بک لایت مانیتور می پردازیم و در صورت وجود چنین مشکلاتی باید چه کار های انجام داد و انجام نداد. در صورتی که در زمینه تعمیر و یا تعویض قطعات الکترونیکی سر رشته ای ندارید توصیه می کنیم از واحد تعمیر بک لایت مانیتور در صدرا سرویس کمک گرفته از باز کردن خود سرانه دستگاه خود داری کنید.

تعویض یک لایت مانیتور

تعمیرات بک لایت مانیتور ، تعمیر انواع مانیتور و تلویزیون در مشهد و سراسر کشور شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

تعمیر بک لایت مانیتور

 یک چراغ قوه را روی مانیتور روشن کنید.

در صورتی که  مانیتور خود فقط صفحه سیاه را نمایش می دهد. این کار را امتحان کنید در صورتی که چراغ نشانگر پاور روشن باشد و اگر وقتی نور را روی صفحه نمایش می اندازید می توانید تصویر را مشاهده کنید ، نور پس زمینه مانیتور شما ممکن است آسیب دیده باشد و زمان آن رسیده باشد به تعمیر بک لایت مانیتور خود بپردازید

تعمیر بک لایت مانیتور

پیکسل های گیر کرده یا سوخته را تعمیر کنید

 اگر بیشتر صفحه نمایش کار می کند اما چند پیکسل با یک رنگ دیگر دیده می شوند ، تعمیر آن معمولاً آسان و راحت  است. مانیتور را روشن کرده و موارد زیر را امتحان کنید:

  • یک نوک مداد را در یک پارچه مرطوب و بدون سایش قرار داده و ببندید.
  •  خیلی آرام روی پیکسل گیر کرده یا تغییر رنگ داده به آرامی مالش دهید. 
  • ساییدگی بیش از حد می تواند باعث آسیب بیشتر به صفحه نمایش ما شود. 
  •  نرم افزار تعمیر پیکسل  را بصورت آنلاین جستجو کنید و از آن نیز استفاده کنید.
  •  آن ها باعث تغییر سریع رنگ  می شوند تا مجدداً پیکسل شروع به کار نمایند.  
  • اگر هیچ یک از موارد فوق کار نکرد و نتیجه ای نداد ، ممکن است لازم باشد صفحه نمایش خود را تعویض کنید. 

بهتر است قبل از هرگونه اقدامات اضافی با واحد تعمیرات بک لایت مانیتور مشهد و سراسر کشور تماس بگیرید. توجه داشته باشید این کار می تواند در صورت فشار های اضافی صفحه نمایش شما را بیشتر مورد آسیب قرار دهد. بهتر است قبل از انجام هر گونه کار اضافی بر روی صفحه نمایش خودبا واحد تعمیر بک لایت مانیتور در صدرا سرویس تماس بگیرید.

تعمیر بک لایت مانیتور

 تلاش برای برطرف کردن ترک های عنکبوتی

 اینها نشانه‌های آسیب جسمی به صفحه نمایش هستند. نمایشگر در این مرحله غالباً فراتر از تعمیر بک لایت مانیتور است. و تلاش برای برطرف کردن آن می تواند باعث آسیب بیشتر به بک لایت مانیتور شود. با این حال ، اگر صفحه نمایش در حالت فعلی قابل استفاده نیست

قبل از اینکه به دنبال تعویض آن باشید ، می توانید آخرین تلاش های خود را امتحان کنید: یک پارچه نرم را روی صفحه نمایش بکشید. اگر احساس شیشه شکسته دارید ، سعی نکنید به  تعمیر بک لایت مانیتورخود بپردازید و به جای آن مانیتور را تعویض کنید . 

در صورت کسب اطلاعات بیشتر با واحد تعمیرات یک لایت مانیتور صدرا سرویس تماس برقرار کنید. تعمیرات بک لایت مانیتور ، تعمیر انواع مانیتور و تلویزیون در مشهد و سراسر کشور شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

نحوه جایگزینی و تعویض بک لایت مانیتور

۱

منبع تغذیه از برق را جدا کنید.

۲

مانیتور را از کناره باز کنید.

 پین های پلاستیکی را در هر گوشه  با دقت باز کنید. مراقب شکستن آنها باشید زیرا در اثر کمترین فشار به راحتی شکسته می شوند.

با دقت با یک چاقوی پلاستیکی یا فلزی نچندان تیز این کار را انجام دهید. تمام اجزای متصل به صفحه نمایش را جدا کنید ، و توجه داشته باشید که هرکدام به کدام قسمت متصل هستند.

۳

بک لایت مانیتور را پیدا کنید.

این چراغهای شیشه ای را در پشت نمایشگر می توانید پیدا کنید. برای پیدا کردن آنها ممکن است لازم باشد پانل های اضافی را شل کنید و یا به آرامی آن ها را جدا کنید.

 برخی از قطعات می توانند یک شوک الکتریکی خطرناک را به وجود آورند.در هنگام جستجو ، هیچ مداری را لمس نکنید ، مگر اینکه دستکش پلاستیکی داشته باشید.

۴

بک لایت های قدیمی را برداشته و بک لایت های جدید را جایگزین کنید.

اگر نور پس زمینه نور فلورسنت کاتد سرد (CCFL) است  با احتیاط این کار را انجام دهید. این مواد حاوی جیوه هستند.

 

۵

قطعات دیگر را امتحان کنید.

اگر مانیتور هنوز روشن نمی شود ، مشکل ممکن است در مدار روشنایی نور پس زمینه باشد . به این تابلو “اینورتر” گفته می شود و معمولاً در نزدیکی نور پس زمینه قرار دارد . 

در صورتی که نسبت به تعمیر بک لایت مانیتور خود نا امید هستید یک قطعه جدید سفارش دهید و این کامپوننت را به دقت تعویض کنید. برای بهترین نتیجه و حداقل ریسک ، راهنمایی اختصاص داده شده به مدل خاص خود را دنبال کنید

از واحد تعمیر بک لایت مانیتور صدرا سرویس در مشهد کمک بگیرید. تعمیرات بک لایت مانیتور ، تعمیر انواع مانیتور و تلویزیون در مشهد و سراسر کشور شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *