تعمیر-بک-لایت-مانبتور

نحوه تعویض بک لایت مانیتور

نحوه تعویض بک لایت مانیتور ، تعمیرات مانیتور به صورت تخصصی در مشهد کلیه خدمات همراه با گارانتی ارانه می شود. 

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ پلاک ۱۱۷ 

نحوه تعویض بک لایت مانیتور

اموزش-تعمیر-مانیتور

مرحله اول: 

منبع تغذیه را قطع کنید. مانیتور را از برق بکشید یا باتری را از لپ تاپ خارج کنید.

 

 

نحوه-تعمیر-مانیتور

مرحله دوم :

مانیتور را باز کنید. جعبه پلاستیکی را در هر گوشه باز کنید. با یک چاقوی بتونی پلاستیکی با احتیاط قاب را جدا کنید تمام اجزای متصل به صفحه نمایش را با توجه به اینکه کجا می رود جدا کنید.

در صورتی که تخصص کافی در زمینه تعمیر مانیتور ندارید می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید. 

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

 

اموزش-تعمیرات-مانیتور

مرحله سوم : 

بک لایت  را پیدا کنید. این چراغ های شیشه ای باید دقیقاً پشت نمایشگر  باشند. برای یافتن آنها باید صفحات اضافی را باز کرده یا به آرامی کاورهای انعطاف پذیر را به عقب بردارید.

برخی از اجزا می توانند شوک الکتریکی خطرناکی ایجاد کنند. در حین جستجو به هیچ یک از بردهای مدار دست نزنید ، مگر اینکه دستکش لاستیکی به دست داشته باشید.

اموزش-تعمیر-مانیتور-در-مشهد

مرحله چهارم : 

مشابه بک لایت  را در یک فروشگاه الکترونیک خریداری کنید. اگر مطمئن نیستید که اینها چه نوع نوری هستند ، عکس بگیرید و آن را به کارمند فروشگاه نشان دهید. اندازه چراغ ها را نیز اندازه بگیرید یا اندازه و مدل مانیتور خود را یادداشت کنید.

تعویض-بک-لایت-مانیتور

مرحله پنجم : 

چراغ های قدیمی را بردارید و چراغ های جدید را وارد کنید. اگر نور پس زمینه یک نور فلورسنت کاتدی سرد است (CCFL) احتیاط کنید. اینها حاوی جیوه هستند و ممکن است طبق قوانین محلی به دفع خاصی نیاز داشته باشند.

نحوه-تعمیر-مانیتور-مشهد

مرحله ششم : 

تعمیرات  دیگر را امتحان کنید. اگر باز هم مانیتور روشن نمی شود ، ممکن است مشکل از صفحه روشنایی نور پس زمینه باشد. این صفحه “اینورتر” نامیده می شود و معمولاً در نزدیکی نور پس زمینه قرار دارد و برای هر نوار چراغ یک “درپوش” دارد.

 یک جایگزین سفارش دهید و این قطعه را با دقت تعویض کنید. برای بهترین نتیجه و حداقل خطر ، راهنمای اختصاص داده شده به مدل خاص خود را دنبال کنید.

قبل از اینکه این مورد را امتحان کنید ، تأیید کنید که وقتی نور را به صفحه می تابانید ، مانیتور هنوز یک تصویر قابل مشاهده تولید می کند.

 اگر نمایش یک تصویر به طور کامل متوقف شده باشد ، ممکن است پس از تعویض نور ، آن را به درستی متصل نکرده باشید. اتصالات شل را کاملاً بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *