نحوه تعمیر پاور مانیتور

تعمیر-پاور-مانیتور

نحوه تعمیر پاور مانیتور

نحوه تعمیر مانیتور، آموزش تعمیر پاور مانیتور ، تعمیرات انواع مانیتور در مشهد کلیه خدمات همراه با گارانتی ، شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷

تخمین زده می شود که در حدود یک میلیارد رایانه شخصی در سراسر جهان وجود دارد و با هر رایانه رومیزی ، یک مانیتور نیز به آن متصل است. هر روز صدها مانیتور رایانه خراب می شوند و اگر یک مانیتور LCD دارید که اخیراً خریداری کرده اید و می پرسیدید چرا دیگر روشن نمی شود ، به احتمال زیاد این یک مشکل پاوراست که می تواند برطرف شود تا صدها دلار در شما صرفه جویی کند . 

این تعمیر روی مانیتور کامپیوتر مدل LG L196WTQ-BF انجام شده است ، اما اکثر مانیتورها از طراحی مشابهی پیروی می کنند و به طور کلی با استفاده از همان دستورالعمل ها قابل رفع هستند.

توجه: برای مانیتورهای دیگر ، خازن های مختلف مورد نیاز است.

باز کردن مانیتور ال جی

پایه را بردارید.

از چهار پیچ استفاده می کند و به راحتی از پشت مانیتور جدا می شود. این توسط فلشهای قرمز رنگ در تصویر نشان داده شده است.

تعمیر پاور مانیتور

مانیتور را با دقت رو زمین قرار دهید  ۴ پیچ دیگر که قاب را نگه داشته اند بردارید.

بازکردن مانیتور ال جی

این قسمت بعدی سخت ترین مرحله است و این ممکن است به لبه های پوشش صفحه آسیب برساند ، اما معمولاً قابل مشاهده نیستند.

درپوش مانیتور از ۲ درپوش پلاستیکی تشکیل شده است که در طرفین به هم متصل شده اند و برای باز شدن باید حتما از پیچ گوشتی استفاده کنید . تصویر نشان می دهد که پیچ گوشتی در وسط پوشش ها قرار گرفته و فضای کوچکی ایجاد کرده است. صفحه توسط قفل های پلاستیکی اطراف صفحه نگه داشته می شود و برای باز کردن این قفل ها از پیچ گوشتی استفاده می کنید ، به همین دلیل پیچ گوشتی حتما باید از پیچ گوشتی دو سو  (Straight) استفاده کنید.

تعمیر پاور تلویزیون

پیچ گوشتی را در فضای کوچکی که وجود دارد قرار دهید ، پیچ گوشتی را بچرخانید تا قفل ها باز شوند ، برای  دور تا دور مانیتور این کار را تکرار کنید . این مرحله در ادامه کار آسان تر و آسان تر می شود ، بنابراین اگر در شروع کار  کمی سخت است نگران نباشید ، آسان تر خواهد شد.

 

تعمیر مانیتور ال سی دی

پس از برداشتن پوشش ، بدنه اصلی مانیتور دیده می شود.

نحوه جدا کردن پانل مانتیور

نحوه تعمیر پاور مانیتور : آموزش  جدا کردن پانل مانتیور

آموزش تعمیر پاور مانیتور

نوار را بردارید و کابلی را که در بالا قرار داردجدا کنید. این کابل سیگنال صفحه نمایش است.

تعمیر پاور مانیتور

نوار را برداشته و کابل را که در پایین قرار دارد از برق بکشید. این کابل صفحه کنترل است. این کابل دارای قفل است ، بنابراین باید همزمان فشار داده و خارج شود.

تعمیرات پاور مانیتور

کابلی را که در کنار آن قرار دارد از برق جدا کنید. این نیز دارای قفل است و باید فشار داده شود تا آزاد شود. این چهار کابل شاخه های چراغ بک لایت  هستند.

تعمیر مین برد مانیتور

پوشش فلزی را برگردانید تا برد درایو و برد پاور مشخص شود. شما باید کابل برق را که به صفحه راننده نشان داده شده با فلش است بردارید.

تعمیر پاور مانیتور

برای برداشتن برد پاور باید ۴ پیچ مشخص شده در تصویر را بردارید

تعویض خازن مانیتور

خازن ها در پایین سمت راست قرار دارند و که در این تصویر نشان داده شده است. لیست و مکان خازن برای این مدل خاص در زیر ذکر شده است. مکان ها باید روی خود برد مشخص شوند.

tamir-power-monitor13

اکنون با استفاده از آهن لحیم کاری می توانید خازن های خراب  را از بین ببرید. صفحه پاور را برگردانده و از آهن لحیم کاری به خردهای فلزی مربوط به خازن هایی که باید برداشته شوند ، استفاده کنید. این باید سوراخ جدیدی برای جاگذاری خازن های جدید ایجاد کند.

tamir-power-monitor13

حالا خازن ها را با توجه به محل قرارگیری آنها متناسب کنید و آنها را در داخل لحیم کنید.

اکنون از طریق این راهنما معکوس کنید تا مانیتور دوباره مونتاژ شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *