تعمیر-پاور-مانیتور

نحوه تعمیر پاور مانیتور

نحوه تعمیر مانیتور، آموزش تعمیر پاور مانیتور ، تعمیرات انواع مانیتور در مشهد کلیه خدمات همراه با گارانتی ، شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷

تخمین زده می شود که در حدود یک میلیارد رایانه شخصی در سراسر جهان وجود دارد و با هر رایانه رومیزی ، یک مانیتور نیز به آن متصل است. هر روز صدها مانیتور رایانه خراب می شوند و اگر یک مانیتور LCD دارید که اخیراً خریداری کرده اید و می پرسیدید چرا دیگر روشن نمی شود ، به احتمال زیاد این یک مشکل پاوراست که می تواند برطرف شود تا صدها دلار در شما صرفه جویی کند . 

این تعمیر روی مانیتور کامپیوتر مدل LG L196WTQ-BF انجام شده است ، اما اکثر مانیتورها از طراحی مشابهی پیروی می کنند و به طور کلی با استفاده از همان دستورالعمل ها قابل رفع هستند.

توجه: برای مانیتورهای دیگر ، خازن های مختلف مورد نیاز است.

باز کردن مانیتور ال جی

پایه را بردارید.

از چهار پیچ استفاده می کند و به راحتی از پشت مانیتور جدا می شود. این توسط فلشهای قرمز رنگ در تصویر نشان داده شده است.

تعمیر پاور مانیتور

مانیتور را با دقت رو زمین قرار دهید  ۴ پیچ دیگر که قاب را نگه داشته اند بردارید.

بازکردن مانیتور ال جی

این قسمت بعدی سخت ترین مرحله است و این ممکن است به لبه های پوشش صفحه آسیب برساند ، اما معمولاً قابل مشاهده نیستند.

درپوش مانیتور از ۲ درپوش پلاستیکی تشکیل شده است که در طرفین به هم متصل شده اند و برای باز شدن باید حتما از پیچ گوشتی استفاده کنید . تصویر نشان می دهد که پیچ گوشتی در وسط پوشش ها قرار گرفته و فضای کوچکی ایجاد کرده است. صفحه توسط قفل های پلاستیکی اطراف صفحه نگه داشته می شود و برای باز کردن این قفل ها از پیچ گوشتی استفاده می کنید ، به همین دلیل پیچ گوشتی حتما باید از پیچ گوشتی دو سو  (Straight) استفاده کنید.

تعمیر پاور تلویزیون

پیچ گوشتی را در فضای کوچکی که وجود دارد قرار دهید ، پیچ گوشتی را بچرخانید تا قفل ها باز شوند ، برای  دور تا دور مانیتور این کار را تکرار کنید . این مرحله در ادامه کار آسان تر و آسان تر می شود ، بنابراین اگر در شروع کار  کمی سخت است نگران نباشید ، آسان تر خواهد شد.

 

تعمیر مانیتور ال سی دی

پس از برداشتن پوشش ، بدنه اصلی مانیتور دیده می شود.

نحوه جدا کردن پانل مانتیور

نحوه تعمیر پاور مانیتور : آموزش  جدا کردن پانل مانتیور

آموزش تعمیر پاور مانیتور

نوار را بردارید و کابلی را که در بالا قرار داردجدا کنید. این کابل سیگنال صفحه نمایش است.

تعمیر پاور مانیتور

نوار را برداشته و کابل را که در پایین قرار دارد از برق بکشید. این کابل صفحه کنترل است. این کابل دارای قفل است ، بنابراین باید همزمان فشار داده و خارج شود.

تعمیرات پاور مانیتور

کابلی را که در کنار آن قرار دارد از برق جدا کنید. این نیز دارای قفل است و باید فشار داده شود تا آزاد شود. این چهار کابل شاخه های چراغ بک لایت  هستند.

تعمیر مین برد مانیتور

پوشش فلزی را برگردانید تا برد درایو و برد پاور مشخص شود. شما باید کابل برق را که به صفحه راننده نشان داده شده با فلش است بردارید.

تعمیر پاور مانیتور

برای برداشتن برد پاور باید ۴ پیچ مشخص شده در تصویر را بردارید

تعویض خازن مانیتور

خازن ها در پایین سمت راست قرار دارند و که در این تصویر نشان داده شده است. لیست و مکان خازن برای این مدل خاص در زیر ذکر شده است. مکان ها باید روی خود برد مشخص شوند.

tamir-power-monitor13

اکنون با استفاده از آهن لحیم کاری می توانید خازن های خراب  را از بین ببرید. صفحه پاور را برگردانده و از آهن لحیم کاری به خردهای فلزی مربوط به خازن هایی که باید برداشته شوند ، استفاده کنید. این باید سوراخ جدیدی برای جاگذاری خازن های جدید ایجاد کند.

tamir-power-monitor13

حالا خازن ها را با توجه به محل قرارگیری آنها متناسب کنید و آنها را در داخل لحیم کنید.

اکنون از طریق این راهنما معکوس کنید تا مانیتور دوباره مونتاژ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *