علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

در این مقاله به بررسی تعمیر تلویزیون پاناسونیک و علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک و تعمیر تلویزیون پاناسونیکبه همراه قطعات تلویزیون پرداختیم.
تعمیر تلویزیون پاناسونیک را به همکاران ما در سدرا سرویس بسپارین زیرا موارد کمی می توانند به اندازه خراب شدن لوازم الکترونیکی ناامیدکننده باشند. این امر به ویژه در مورد یک تلویزیون که اغلب مرکز اصلی خانه است ، صادق است.
برای تعمیر صفحه پاناسونیک که روشن نمی شود ، ابتدا باید ریموت ، نوار برق و سیم برق را چک کنید ، اما ممکن است مشکل خازن باشد که ممکن است نیاز به تعمیر حرفه ای داشته باشد.

دلایل روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

مشکلات تلویزیون پاناسونیک ممکن است گران باشد ، به خصوص اگر تحت ضمانت نباشد. هنگامی که تلویزیون پاناسونیک روشن نمی شود ، چند مرحله اساسی برای عیب یابی وجود دارد که می توانید برای حل رایج ترین مشکلات انجام دهید.

اولین کاری که باید در هنگام روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک از حالت آماده به کار انجام دهید بررسی ریموت و پریز برق است.
این می تواند چیزی به سادگی باتری های از راه دور مرده باشد.
اگر تلویزیون خود را به برق متصل کرده اید ، این امر را به عنوان مقصر رد کنید.
اگر تمام مراحل عیب یابی شما کار نمی کند ، ضمانت خود را بررسی کنید. اگر تلویزیون شما در محدودیت های زمانی باشد ممکن است واجد شرایط تعمیرات رایگان شوید.

مشکلات مربوط به برق

اگر تلویزیون پاناسونیک شما روشن نمی شود ، اولین چیزی که در تعمیر تلیوزیون پاناسونیک باید بررسی کنید این است که چگونه می خواهید برق را کنترل کنید.
از آنجا که بسیاری از افراد از ریموت استفاده می کنند ، معمولاً منبع این مشکل است.
اولین چیزی که باید آزمایش شود این است که آیا باتری ها از بین رفته اند. این یک تعویض آسان است و اگر باز هم کار نکرد ، همیشه می توانید باتری های قدیمی را دوباره در آن قرار دهید. و دوباره روشن کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام تعمیر تلویزیون پاناسونیک خود بررسی کنید این است که آیا چیزی سیگنال بین کنترل از راه دور و تلویزیون را مسدود می کند.
سعی کنید به تلویزیون نزدیکتر شوید و موقعیت ریموت را تغییر دهید. همچنین ممکن است که ریموت شما خراب شده باشد ، بنابراین مرحله آخر عیب یابی باید دور انداختن ریموت و روشن کردن تلویزیون با استفاده از دکمه پاور باشد.

هنگامی که تعمیرات تلویزیون پاناسونیک لازم است.

اگر تلویزیون پاناسونیک شما روشن نشود و تمام مراحل اساسی عیب یابی را امتحان کرده باشید ، این می تواند مشکل جدی تری باشد.و بررسی تعمیر تلویزیون پاناسونیک میتواند به شما کمک کند.
ضمانت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا امکان انجام تعمیرات به صورت رایگان وجود دارد یا خیر. در غیر این صورت ، ممکن است لازم باشد هزینه تعمیرات را پرداخت کنید.

با تلویزیون های صفحه تخت امروزی ، یک مشکل مستمر با دوام نداشتن خازن ها وجود دارد.
اگر متوجه شدید تلویزیون پاناسونیک شما از حالت آماده به کار روشن نمی شود یا هنگام روشن بودن صدای کلیک را می شنوید ، ممکن است مشکلی داشته باشید که نیاز به تعمیر دارد.
برای اینکه خودتان آن را برطرف کنید ، باید یک لحیم کاری و یک استعداد جدی برای کار با اجزای الکتریکی داشته باشید. می توانید به صورت آنلاین دستورالعمل ها را پیدا کنید.

تلویزیون را در هنگام بررسی علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک ریست کنید.

این روزها بیشتر تلویزیون ها با نوعی بازنشانی نرم همراه هستند. با دکمه پاور می توانید تنظیم مجدد نرم را انجام دهید. بدون نیاز به کنترل از راه دور

نحوه کار آن در اینجا است:
 1. دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید. آن را برای حدود ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه نگه دارید.
 2. سپس تلویزیون را روشن کنید.
صفحه منبع تغذیه را عوض کنید.

یک دلیل احتمالی ، اگرچه بعید است ، خراب بودن صفحه منبع تغذیه است.
اگر این نام واضح نبود ، قدرت هر عملکرد تلویزیون پاناسونیک شما را فراهم می کند.
خبر خوب این است که این قطعه جداگانه است و تعویض آن نیازی به تعویض هر صفحه مدار ندارد.

ناگفته نماند که اگر دانش فنی ندارید ، از هرگونه تعمیراتی که توسط شما انجام شده است باید خودداری کنید.
 بهتر است این کار به عهده افراد حرفه ای باشد.
انصافاً جایگزینی برد منبع تغذیه کار چندان دشواری نیست. با این اوصاف ، هر خسارتی که ممکن است هنگام تلاش برای تعویض برد منبع تغذیه رخ دهد یا رخ ندهد ، به عهده شما است.

شما به وسایل زیر برای برسی  روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک نیاز خواهید داشت:

 • دم باریک
 • پیچ گوشتی های سر تخت و فیلیپس
 • صفحه تغذیه جایگزین (PSU)
 • یک پتو

۱.

ابتدا تلویزیون را از پریز برق جدا کرده و به آرامی روی پتو قرار دهید تا صفحه نمایش روی آن قرار بگیرد. پیچ ها را در امتداد لبه بیرونی بردارید تا درب پشت آن خارج شود.

۲.

هنگامی که درب پشت برداشته می شود ، می بینید که یک صفحه مدار در وسط قرار دارد. این صفحه منبع تغذیه یا PSU است.

۳.

کابلهای متصل به آن را مشاهده می کنید؟ آنها را می توان حذف کرد. قبل از برداشتن کابل ها ، زبانه قفل را فشار دهید. ملایم باشید.

PSU را بررسی کنید تا ASSY.NO را پیدا کنید. به دنبال آن یک سری حروف و اعداد وجود دارد. این شماره قطعه است ، اما کد کامل نیست. شماره قسمت پسوند را در همین نزدیکی چاپ خواهید کرد.

۴.

از یک فروشگاه الکترونیکی یا وب سایتی بازدید کنید که می تواند قطعه را سفارش دهد.

۵.

هنگامی که PSU تعویض وارد می شود ، PSU آسیب دیده را از شاسی باز کنید و ماشین جدید را جایگزین کنید. برد جدید PSU را در جای خود پیچ کنید.

۶.
کابل ها و درب پشت را دوباره وصل کنید.

اکنون که PSU تعویض شده است ، برق بقیه تلویزیون را تأمین می کند.
متأسفانه ، این در پایان خط از نظر تعمیر تلویزیون پاناسونیک است. اگر هنوز تلویزیون روشن نیست ،
یک حرفه ای باید نگاهی به آن بیندازد. مشکل احتمالی خود صفحه های مدار است و نه برق.

تلویزیون مدرن

تلویزیون های مدرن مانند پاناسونیک ویرا می توانند هر تعداد مسائل فنی را تجربه کنند که همه به روش منحصر به فرد خود برای عیب یابی نیاز دارند.
حالت آماده به کار یا صرفه جویی در مصرف انرژی ، ویژگی تعبیه شده در تلویزیون و سایر وسایل الکترونیکی است که نشانگر روشن نشدن تلویزیون است.
اگر تلویزیون خود را در حالت آماده به کار یافتید ، قبل از سرویس دهی تلویزیون یا خرید تلویزیون جدید ، چند مرحله ساده برای عیب یابی بردارید – مراحلی که به راحتی می توان برای تلویزیون پاناسونیک Viera یا هر مدل و مدل دیگری از تلویزیون استفاده کرد.

مرحله ۱

با فشار دادن دکمه روشن / خاموش کنترل از راه دور تلویزیون را روشن کنید.
همانطور که اشاره شد ، حالت آماده به کار اساساً همان خاموش شدن کامل تلویزیون است ، بنابراین اولین قدم در عیب یابی تلاش برای روشن کردن تلویزیون از راه دور است.

مرحله۲

سعی کنید تلویزیون را از دکمه پاور پنل جلو روشن کنید تا مشکلی در کنترل از راه دور وجود داشته باشد.
اگر تلویزیون از پانل جلو روشن می شود اما از راه دور روشن نمی شود ، ممکن است لازم باشد باتری های ریموت را تعویض کنید یا کلاً ریموت را تعویض کنید.
اگر تلویزیون شما چه از طریق کنترل از راه دور و چه از طریق تلویزیون در حالت آماده به کار باقی بماند ، برخی از مشکلات عیب یابی دیگر لازم است.

مرحله ۳

سیم برق تلویزیون را از پریز برق یا محافظ موجی که در آن وصل است جدا کنید.
این به عنوان “چرخه قدرت” شناخته می شود و اغلب می تواند مشکلات فنی جزئی تلویزیون را برطرف کند.
بعد از ۳۰ ثانیه ، سیم برق را دوباره به برق وصل کنید و سعی کنید تلویزیون را از حالت آماده به کار روشن کنید. اگر تلویزیون هنوز از حالت آماده به کار خارج نمی شود ، تنها گزینه باقی مانده سرویس تلویزیون یا تماس با پشتیبانی فنی پاناسونیک است.

قطعات تلویزیون پاناسونیک

 • برد تیکان تلویزیون پاناسونیک
 • برد پاور تلویزیون پاناسونیک
 • فلت COF تلویزیون پاناسونیک
 • آمپلی فایر تلویزیون پاناسونیک
 • بک لایت تلویزیون پاناسونیک
 • پنل تلویزیون پاناسونیک

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون پاناسونیک

کمی بررسی ممکن است به شما کمک کند بفهمید چه چیزی باعث می شود تلویزیون شما به خودی خود روشن و خاموش شود.
ابتدا منبع تغذیه را بررسی کنید. آیا سیم به طور ایمن به دیوار وصل شده است؟ اتصال شل باعث خاموش شدن غیرمنتظره تلویزیون شما می شود و همچنین کابل منبع تغذیه کهنه می شود.
اگر متوجه سیم های فرسوده یا خرابی سیم برق تلویزیون خود شدید ، وقت آن است که برای تهیه تلویزیون جدید خرید کنید تا از مشکلات بعدی و خطرات احتمالی الکتریکی جلوگیری کنید.

اینجا باید دقت داشته باشید که قطع و وصل شدن تصویر با روشن و خاموش شدن مداوم دستگاه تفاوت دارد .

روشن و خاموش شدن تلویزیون پاناسونیک مربوط به برد مین و یا برد پاور دستگاه میباشد و قطع و وصل شدن تصویر مربوط به خرابی بک لایت تلویزیون میباشد .

عیب یابی و تعمیرات تلویزیون پاناسونیک

تعمیر تلویزیون پاناسونیک
در اینجا می توانیم به شما کمک کنیم ، اگر با تلویزیون پاناسونیک Panasonic خود مشکلی دارید و ضمانتی ندارید ، ما لوازم خانگی شما را در سریعترین زمان تعمیر میکنیم. در صورت نیاز به تعمیر تلویزیون پاناسونیک خود با کارشناسان ما تماس بگیرید شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *