خاموش-شدن-ناگهانی-تلویزیون

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

خاموش شدن تلویزیون علت های مختلفی دارد که ما چند مورد از این خرابی ها را برای شما توضیح می دهیم. مهمترین علتی که می توان برای خاموش شدن تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی سامسونگ می توان گفت فرسودگی بردهای تلویزیون می باشد که به دلیل چند سال کارکردن به وجود آمده است.

در بخش زیر به برخی از شایع‌ترین علل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اشاره شده است:

 
  • خرابی مین برد تلویزیون:

یکی از اشکالات موجود در تلویزیون ها که سبب خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می‌گردد، خرابی مین برد است. خرابی مین برد معمولاً به این صورت خود را نشان می‌دهد که تلویزیون هنگام کارکردن خاموش می شود و وقتی دوباره دکمه پاور فشار داده می‌شود، چراغ جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن می‌کند اما تلویزیون روشن نمی شود.

  • فرسودگی قطعات مین برد:

مورد دیگری که سبب خاموش شدن خودبخودی تلویزیون می‌گردد، فرسودگی قطعات مین برد است. این اشکال غالباً به دلیل روشن‌ ماندن های طولانی مدت تلویزیون اتفاق می‌افتد. از این رو توصیه می‌شود در صورت عدم استفاده از تلویزیون، برق تلویزیون کاملا قطع شود (این کار سبب افزایش عمر مفید دستگاه و پیشگیری از خرابی مین برد می‌گردد)

  • استفاده از کابل HDMI نامرغوب:

یکی دیگر از عوامل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، استفاده از کابل نامرغوب HDMI است. استفاده از کابلهای نامرغوب و فیک جهت اتصال سایر دیوایس‌ها به تلویزیون، سبب اتصالی دستگاه و خرابی آن خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود جهت وصل کردن دستگاه‌های دیگر به تلویزیون خود صرفاً از کابل ارائه شده همراه خود دستگاه استفاده کنید.

  • فلش مموری ویروسی:

مورد دیگری که قابلیت خاموش کردن ناگهانی تلویزیون را دارد، وصل کردن یک فلش مموری ویروسی به تلویزیون است. این کار، گاه منجر به انتقال ویروس‌ها به تلویزیون های هوشمند شده و برنامه های اصلی تلویزیون را از کار می‌اندازند.

  • خرابی آی سی برد پاور:

یکی دیگر از مواردی که باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می شود خرابی ic برد پاور تلویزیون است. در صورتی که بررسی ها نشان دهد که اشکال پیش آمده ناشی از خرابی آی سی است می‌بایست این قطعه از تلویزیون تعویض شود. جهت پیشگیری از خرابی مجدد توصیه می‌شود خازن های اطراف IC نیز تعویض شود.

  • نوسانات برق:

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می‌تواند به دلیل نوسانات ایجاد شده در برق و خرابی پاور نیز اتفاق بیفتد. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند، غالباً با نوسانات برق دچار خرابی می‌گردند. بنابراین توصیه می‌شود که از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون به پریز برق خودداری کنید و در این میان از محافظ‌های برق استفاده کنید.

 در صورتیکی خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ با کارشناسان ما جهت تعمیر تلویزیون مشهد تماس بگیرید . شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوارسازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷

تعویض خازن خراب تلویزیون سامسونگ

چند سال پیش بسیاری از مدلهای تلویزیون سامسونگ با خازنهای کم فشار در برد پاور تلویزیون تولید شدند. نتیجه این مسئله یک تلویزیون است که به طور مکرر بین روشن و خاموش چرخ می زند و یا هنگام روشن شدن ، صدای کلیک آزار دهنده ای ایجاد می کند.

برخی از ابزارهایی که برای ادامه کار به آنها نیاز خواهید داشت پیچ گوشتی ، دستگاه لحیم کاری و برخی دیگر از لحیم کاری ها هستند. 

باز-کردن-قاب-تلویزیون

تلویزیون را باز کنید

بسته به مدل تلویزیون خود تعداد پیچهای مختلفی برای باز کردن تلویزیون خواهید داشت. همه آنها باید در پشت قرار بگیرند و تشخیص همه آنها بسیار آسان است. اگر پشت به راحتی از بین نرود ، احتمالاً هنوز یک پیچ دارید ، بنابراین نگاه خود را ادامه دهید. همچنین اینها را گم نکنید ، بعداً به آنها احتیاج خواهید داشت!

برد-پاور-تلویزیون
باز-کردن-پاور-تلویزیون

اتصال برد پاور را قطع کنید

تخته ای که ما دنبال آن هستیم باید یک رنگ قهوه ای / بژ باشد. تلویزیون شما ممکن است روی آن با قطعه  فلزی پوشانده شده باشد ، آن را جدا کنید . برد دیگری که می توانید مشاهده کنید بسیاری از عملکردهای اصلی تلویزیون شما را کنترل می کند در حالی که صفحه مورد نظر ما تلویزیون را تنظیم و توزیع می کند. من قصد دارم به شما توصیه کنم که صفحه اصلی را لمس نکنید.

قبل از اینکه برد پاور را جدا کنید  اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما از پریز برق است. حتی اگر یکبار از برق خارج شوید تلویزیون می تواند مقدار مهلکی از انرژی را در برخی از خازن های بزرگ نگه دارد ، بنابراین دو بار کلید روشن / خاموش را در تلویزیون فشار دهید تا به تخلیه برخی از آن کمک کند. حتی هنوز هم ، با توجه ویژه به بخش گرم تخته و کلیه اجزای  آن ، بسیار مراقب آنچه لمس می کنید ، به خصوص اگر نمی دانید آنها چیست یا چه کاری انجام می دهند.

اکنون که ایده ای را که می خواهید مشاهده کنید ، پیش بروید و تمام سیم های متصل به برد برق را از برق جدا کنید. هر گروه سیم باید دارای تعداد مختلفی از هدرها باشد و فقط باید در شکافی که از آن آمده است قرار بگیرد اما توجه داشته باشید که آنها از کجا خارج شده اند بنابراین نیازی نیست که تخته را بعداً دوباره وارد کنید . بعد صفحه را باز کنید و آن را بیرون بیاورید.

تخته را روی یک سطح غیر رسانا تنظیم کنید و ما آن را بررسی خواهیم کرد!

برد-پاور-تلویزیون-1

خازن های خراب را جدا کنید 

خازن های خراب  باید خیلی راحت تشخیص داده شوند. یک برآمدگی قابل توجه در قسمت بالای آنها وجود دارد و حتی ممکن است مقداری مایع الکترولیتی نشت کند. در مورد من ، دو خازن خراب شده است ، همانطور که در تصویر دیده می شود. ما برای تهیه برخی موارد جدید باید این موارد را بیرون بیاوریم.


اگر فرد فوق العاده ایمنی هستید ، ممکن است بخواهید این خازن ها را قبل از بیرون آوردن تخلیه کنید. این کار را می توانید با لمس انتهای مقاومت بین دو انتهای هر خازن در پایین برد انجام دهید. اما مگر اینکه خازنی عظیم داشته باشید که مشکل کودک شما باشد ، واقعاً نباید مسئله ساز شود.


قبل از اینکه خازن را جدا کنید ابتدا قطبیت آن را در مدار شناسایی کنید. خازن باید یک نوار سفید در کنار آن داشته باشد ، توجه داشته باشید که این کجاست همانطور که می خواهید جایگزین های آن را با نوار سفید در همان سمت قرار دهید.


برای برداشتن خازن ها ابتدا محل اتصال لیدها به مدار پایین برد را مشخص کنید. در حالی که خازن را به آرامی از صفحه بیرون می کشید ، تفنگ لحیم کاری خود را گرم کرده و نقطه تماس روی مدار را گرم کنید. در بیرون کشیدن آن خیلی سخت نگیرید و تفنگ لحیم کاری را برای مدت طولانی در تماس نگه ندارید ، هر دو می توانند به تلویزیون شما آسیب برسانند. فقط صبور باشید و آن را بیرون خواهید آورد. همه خازن های بد را بردارید.

تعمیر-برد-تلویزیون
برد-تلویزیون-سامسونگ
پاور-برد-تلویزیون

جایگزینی خازن های خراب 

خازن خراب  ما باید چند عدد از جمله درجه بندی خازن ، ولتاژ و درجه حرارت داشته باشد. شما می خواهید خازنی با خازن و درجه حرارت مشابه با دمائی که برداشته اید پیدا کنید. اما پیش بروید و یکی را بدست آورید که دارای ولتاژ بالاتری باشد زیرا شما نمی خواهید یک خازن کم فشار را با یک خازن کم فشار دیگر جایگزین کنید. همچنین سعی کنید قطر مشابهی پیدا کنید تا بتواند در نقطه ای که از آن آمده قرار بگیرد. همچنین مطمئن شوید خازن شعاعی آن است ، برخورد با لیدهای محوری بسیار دشوار است. به صورت آنلاین قیمت ها را جستجو کنید ، اما باید بتوانید آنچه را که لازم دارید در کلبه رادیویی محلی یا Fry’s به اندازه کافی ارزان پیدا کنید.

خازن را دوباره به مدار بیاورید تا خازن را جهت بگیرد تا قطبیت صحیح داشته باشد. لبه ها را خم کنید تا با لحیم کاری در جای خود ثابت بماند. اگر قبلاً لحیم کاری نکرده اید مکنده را در جای خود لحیم کنید و مطمئن باشید که لحیم کاری شما هیچ اتصال دیگری را روی صفحه لمس نمی کند.این کار را برای هر خازنی که باید تعویض کنید تکرار کنید.

 

جدا-کردن-برد-پاور-تلویزیون

تلویزیون را دوباره جمع کنید

از آنجا که شما تمام پیچ ها و اتصالات خود را پیگیری می کردید ، قرار دادن دوباره تلویزیون در کنار هم باید یک محکم باشد! ؛) به محض اتصال مجدد برد پاور و اتصال مجدد آن در محل ، تلویزیون خود را به برق متصل کنید و سعی کنید آن را روشن کنید …  تلویزیون شما باید خیلی خوب روشن و خاموش شود. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، ممکن است خازنی بد به نظر برسید ، آن را جدا کرده و کمی دقیق تر نگاه کنید. پشت تلویزیون خود را روشن کنید و از تماشای فیلم دلخواهتان لذت ببرید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *