تعویض-خازن-مانیتور--آموزش

آموزش تعویض خازن های خراب مانیتور

آموزش تعویض خازن های خراب مانیتور ، تعمیر مانیتور به صورت تخصصی کلیه خدمات همراه با گارانتی ارائه می شود .

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوارسازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

نحوه تعویض خازن های مانیتور :

خطر را درک کنید. خازن ها حتی پس از قطع برق ممکن است شارژ عمده ای داشته باشند. اگر به طور نامناسب از عهده آنها برآیید ، می توانید یک برق گرفتگی خطرناک یا حتی کشنده داشته باشید. 

در صورتی که تجربه و تخصص کافی در این زمینه ندارید. حتما پیش یک متخصص بروید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعمیر-خازن-مانیتور

برای محافظت از خود و اجزای مانیتور خود مراحل زیر را انجام دهید: 

آموزش تعویض خازن های خراب مانیتور  : در مورد توانایی های خود صادق باشید اگر قبلاً هرگز صفحه مدار را عوض نکرده اید و یا تجهیزات الکترونیکی را اداره نکرده اید ، یک متخصص حرفه ای استخدام کنید. این تعمیر خوبی برای مبتدیان نیست.
لباس های بدون استاتیک بپوشید و در یک محیط بدون استاتیک کار کنید. محل را از وجود پشم ، فلز ، کاغذ ، پرز ، گرد و غبار ، کودکان و حیوانات خانگی پاک نگه دارید.
از کار در شرایط خشک یا مرطوب خودداری کنید. سطح رطوبت بین ۳۵ تا ۵۰٪ ایده آل است.
قبل از شروع خود را زمین گیر کنید. این کار را می توانید با لمس شاسی فلزی مانیتور انجام دهید ، در حالی که مانیتور خاموش است اما به یک خروجی زمینی متصل است.
روی یک سطح با اصطکاک کم بایستید. قبل از کار روی فرش ،به آن اسپری ضد استاتیک بزنید.اگر هنوز می توانید اجزای موجود را دستکاری کنید از دستکش های لاستیکی محکم استفاده کنید.

تعمیر ات خازن مانیتور

مرحله دوم : 

برق را قطع کنید. مانیتور را از برق بکشید. اگر مانیتور به لپ تاپ یا دستگاه باتری دیگری متصل است ، باتری را جدا کنید. این مراحل احتمال برق گرفتگی را کاهش می دهد.

حتی اگر لپ تاپ شما دارای یک باتری “غیرقابل جابجایی” باشد ، معمولاً پس از باز شدن دستگاه می توانید آن را جدا کنید. یک راهنمای آنلاین برای مدل لپ تاپ خود دنبال کنید.
برخی از اجزای داخل لپ تاپ همچنان شارژ را حفظ می کنند. احتیاط کنید و هیچ یک از اجزا را لمس نکنید تا زمانی که آن را شناسایی کنید.

تعمیر-انواع-خازن-مانیتور

مرحله سوم : 

مراقب روند تعمیر خود باشید  کار روی یک سطح بزرگ و صاف که هیچ اشیا اضافی نباشد. برای نگه داشتن هر پیچ و سایر اجزای قابل جابجایی از ظروف کوچک استفاده کنید.

بر روی هر ظرف با نام قطعه ای  که پیچ نگه داشته است یا شماره مرحله از این راهنما را برچسب بزنید.

قبل از جدا کردن اتصالات ، از مانیتور عکس بگیرید. این به شما کمک می کند مانیتور را دوباره در کنار هم قرار دهید.

تعمیر-انواع-مانیتور

مرحله چهارم : 

کیس را بردارید در هر گوشه یا هرجایی که پیچ هایی را مشاهده می کنید که قاب های عقب و جلو را با هم نگه داشته اند ، قاب پلاستیکی را باز کنید. 

با استفاده از یک ابزار نازک و انعطاف پذیر آن را جدا کنید. چاقوی بتونی پلاستیکی به خوبی کار می کند.

جدا کردن اجزا با یک شی object فلزی باعث از بین رفتن آنها با خرد شدن یا اتصال کوتاه برق می شود. 

یک شی metal فلزی برای این مرحله اولیه نسبتاً ایمن است ، اما برای مراحل دیگر از آن استفاده نکنید.

تعمیرات-خازن-مانیتور

مرحله پنجم :

صفحه منبع تغذیه را پیدا کنید. این برد مدار معمولاً نزدیک پریز برق قرار می گیرد. برای یافتن آن باید صفحات اضافی را باز کنید. این صفحه مدار همان است که دارای چندین خازن استوانه ای از جمله یک بزرگ است. با این وجود ، این خازن ها معمولاً در سمت دیگر قرار دارند و تا پایان قطع اتصال برد قابل مشاهده نیستند.

اگر مطمئن نیستید که کدام منبع تغذیه است ، تصویری از مدل خاص خود را به صورت آنلاین جستجو کنید.
به هیچ یک از پایه های فلزی این صفحه دست نزنید. آنها ممکن است شوک الکتریکی ایجاد کنند.

تعمیرات-انواع-مانیتور

مرحله ششم : 

برد مدار را جدا کنید. تمام پیچ ها و کابل های روبانی را که صفحه مدار را در جای خود نگه داشته اید بردارید. همیشه کابل را با بیرون کشیدن مستقیم از سوکت جدا کنید.

 اگر یک کابل روبان را در یک سوکت افقی قرار دهید ، می توانید آن را بشکنید.

بعضی از کابلهای روبان دارای یک زبانه کوچک هستند که می توانید برای جدا کردن آنها بکشید.

در صورت نیاز یه تعمیرات تخصصی مانیتور ، تعمیر مانیتور پزشکی ، مانیتور صنعتی ، تعمیر پاور ، تعویض قطعات مانیتور  همراه با گارانتی با کارشناسان ما در صدرا سرویس تماس بگیرید. 

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوارسازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

تعمیر-خازن-انواع-مانیتور

آموزش تعویض خازن  مرحله هفتم : 

بزرگترین خازن ها را پیدا و تخلیه کنید. تخته را با دقت از لبه ها بلند کنید ، بدون اینکه به پایه های فلزی یا اجزای متصل شده دست بزنید. 

در سمت دیگر تابلو ، خازن های استوانه ای را پیدا کنید. هر کدام با دو پایه به تابلو متصل می شوند. برای کاهش خطر آسیب ، برق ذخیره شده را تخلیه کنید ، به شرح زیر: 

یک مقاومت در محدوده ۱.۸-۲.۲kΩ و ۵-۱۰ وات خریداری کنید. این بسیار ایمن تر از استفاده از پیچ گوشتی است که ممکن است جرقه ایجاد کند یا تخته را از بین ببرد.
دستکش لاستیکی بپوشید.
پایه های متصل به بزرگترین خازن را پیدا کنید. دو مقاومت منجر به پین ها را برای چند ثانیه لمس کنید.
برای بهترین نتیجه ، ولتاژ بین پین ها را با یک مولتی متر آزمایش کنید. در صورت باقی ماندن ولتاژ قابل توجه مجدداً از مقاومت استفاده کنید.
این کار را با بزرگترین خازن ها تکرار کنید. سیلندرهای کوچکتر به طور معمول نمی توانند آسیب جدی ببینند

تعمیر-مانیتور-مشهد

مرحله هشتم : 

آموزش تعویض خازن های خراب مانیتور : خازن های خراب را شناسایی و از آنها عکس بگیرید. به دنبال خازنی باشید که دارای یک قسمت گنبدی یا برآمده باشد ، به جای یک تخت. هر خازن را از نظر نشت مایعات یا تجمع پوسته ای مایع خشک شده بررسی کنید. قبل از برداشتن ، از موقعیت هر خازن و علامت های کناری آن عکس بگیرید یا ثبت کنید.

 این بسیار مهم است که شما بدانید کدام پین به سمت منفی خازن متصل می شود و کدام یک به مثبت. اگر بیش از یک نوع خازن را از بین می برید ، مطمئن شوید که هرکدام به کجا می روند.

اگر هیچ یک از خازن ها آسیب دیده به نظر نمی رسد ، هرکدام را با یک مقاومت چند میلی متر تنظیم کنید.برخی از خازن ها به جای سیلندر مانند دیسک های کوچک هستند. این موارد به ندرت شکسته می شوند ، اما بررسی کنید که هیچ کدام از خارج به سمت خارج نیستند.

تعمیرات-مانیتور

آموزش تعویض خازن  مرحله نهم : 

خازن های خراب Desolder. برای حذف پایه های اتصال خازن های معیوب ، از آهن لحیم کاری و پمپ لحیم کاری استفاده کنید. خازن های خراب را کنار بگذارید.

اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید بهتر است کار تعمیرات را به دست یک متخصص بسپارید تا موجب خسارات زیان بار نشوید.

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

خازن-مانیتور

مرحله دهم : 

جایگزین های خرید. هر فروشگاه لوازم الکترونیکی باید خازن ها را با قیمت بسیار پایین بفروشد. به دنبال یک خازن با ویژگی های زیر باشید:

اندازه – یکسان با خازن قدیمی استولتاژ (V ، WV یا WVDC) – برابر با خازن قدیمی یا کمی بیشتر استظرفیت (F یا μF) – برابر با خازن قدیمی است

تعمیر-خازن-مانیتور-مشهد

آموزش تعویض خازن مرحله یازدهم :

خازن های جدید را لحیم کنید. از آهن لحیم کاری خود برای اتصال خازن های جدید به صفحه مدار استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که سمت منفی (راه راه) هر خازن را به همان پایه متصل کنید که به سمت منفی خازن قدیمی متصل شده است. بررسی کنید که تمام اتصالات جدید کاملاً متصل هستند.از سیم لحیم کاری مناسب برای وسایل الکترونیکی استفاده کنید.اگر ردیابی محل خازن ها را از دست داده اید ، به دنبال نمودار تابلوی منبع تغذیه مدل خود بگردید.

آموزش-تعمیر-مانیتور

مرحله دوازدهم : 

دوباره کنار هم قرار بگیرید و تست کنید. تمام کابل ها ، پانل ها و اجزا را دقیقاً مانند گذشته وصل کنید. ممکن است مانیتور را قبل از پیچاندن در صفحه پلاستیکی نهایی ، به شرط اتصال تمام قسمتهای دیگر ، آزمایش کنید.

 اگر باز هم جواب نداد ، ممکن است لازم باشد یک متخصص حرفه ای استخدام کنید یا یک جایگزین بخرید.

شماره تعمیرات مانیتور مشهد : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود از مقالات دیگر ما را هم مطالعه کنید.

نحوه اتصال تلویزیون به ویدئو پروژکتور با کابل ، نحوه اتصال کامپیتور به تلویزیون ، نحوه تعویض بک لایت مانیتور و دیگر مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *