علت-قفل-شدن-پنل-ویدئو-پروژکتور

علت قفل شدن ویدئو پروژکتور

علت قفل شدن ویدئو پروژکتور ، دیتا پروژکتور به دستگاهی اطلاق میشود که درون آن شامل تعدادی قطعات الکترونیکی وجود دارد، که در یک دوره زمانی باید سرویس شوند.زمان این سرویس و تعمیرات به نوع کارایی آن بستگی دارد که باید توسط متخصصین صورت گیرد.در صورتی که ویدئو پروژکتورها به موقع سرویس نشوند ممکن است دچار آسیب های جدی شوند.گاهی در حین کار با دیتا پروژکتور با مشکلاتی رو به رو خواهید شد که کاربران میتوانند خود آن را حل کنند. که می توانیدمقاله رفع مشکل رایج ویدئو پروژکتور را مطالعه کنید.

به طور کلی میتوان گفت مشکلاتی که کاربران در حین کار با دیتا پروژکتور رو به رو میشوند، شامل دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری است.مشکلات سخت افزاری که در اثر خراب شدن قطعات الکترونیکی درون آن رخ میدهد به وجود می آید که تعمیر و تعویض آن هزینه بر بوده و نیاز به تخصص دارد.از این رو این مشکلات سخت افزاری برای کاربران نگران کننده است.در ضمن برای حفظ نگهداری و طول عمر پروجکشن ها میتوانید با رعایت اصول نگهداری آن به طول عمر دستگاه کمک کنید.مشکلات نرم افزاری که شامل مشکلات اتصالات به رایانه و اختلال در اتصالات به شبکه است با تحقیق و مطالعه دفترچه راهنما میتوانید به رفع آن اقدام کنید.

قفل شدن پنل دستگاه

در برخی موارد یک نکته جزئی می تواند دلیل روشن نشدن ویدئو پروژکتور  باشد. اگر پنل دستگاه قفل باشد، همین امر می تواند دلیل خاموشی پروژکتور و روشن نشدن آن باشد. این امر باز هم متوجه تنظیمات دستگاه است. این تنظیمات اگر روی حالتی باشد که صرفا روشن شدن ویدئو پروژکتور از طریق ریموت صورت بگیرد، دیگر دکمه های روی پنل قفل شده و کار نمی کند و همین امر می تواند عامل روشن نشدن آن شود. در این صورت بهتر است مطابق دفترچه راهنمای آن، تنظیمات ویدئو پروژکتور مورد نظر را تغییر دهید.

قفل شدن ویدئو پروژکتور
قفل شدن ویدئو پروژکتور

رفع مشکل قفل شدن ویدئو پروژکتور

گاهی اوقات مصرف کنندگان با اشتباه در تغییر تنظیمات ویدئو پروژکتور باعث ایجاد اشکال در تصویر دهی آن میشوند. تنظیمات اشتباه میتواند شامل موارد زیادی باشد مثلا کم یا زیاد کردن بیش از حد روشنایی، اشتباه در حالت Keystone، تنظیمات کابل دیتا و …. .

در مواقع قفل شدن ویدئو پروژکتور بهترین راه این است که به دنبال ایراد اصلی بگردید و تنظیم اشتباه را به حالت قبل برگردانید اما به علت پیچیده بودن منوی پروژکتور ها و عدم تسلط کافی به آن ممکن است پیدا کردن ایراد اصلی کمی سخت و وقت گیر باشد. در این صورت راه جایگزین این است که تنظیمات پروژکتور را به حالت اولیه که کارخانه سازنده برای آن مشخص کرده برگردانید.

به این عمل ریست فکتوری ( Reset Factory ) میگویند، معمولا در منوی ویدئو پروژکتور ها با همین نام میتوانید آنرا پیدا کرده و انتخاب کنید و کلیه  تنظیمات را به حالت اولیه برگردانید.

ریست کردن پروژکتور سونی :

ریست کردن تنظیمات در سونی مقداری سخت تر از دیگر مدل هاست، معمولا در منوی این مدل پروژکتور تنظیمات ریست وجود ندارد ( به خصوص مدل های قدیمی تر ) ، برای اینکار بهتر است از دکمه های ترکیبی بر روی ریموت کنترل بهره ببرید. ابتدا پروژکتور را خاموش کنید، در حالیکه کابل برق به آن متصل است ریموت را به سمت پروژکتور گرفته و به ترتیب این کلید ها را فشار دهید : ریست ، اینتر ، چپ ، راست ( Reset, Enter, < , > ).

نمایش پیغام No Signal

حالت دیگر روشن نشدن ویدئو پروژکتور حالتی است که دستگاه روشن می شود اما تصویری ارائه نمی دهد و این حالت با پیغام No Signal ظاهر می شود. در این صورت حالت های مختلفی را باید در نظر گرفت. مهم ترین نکته اتصال درست کابل ها و عدم بروز قطعی و مشکل در کابل های دستگاه است.

علاوه بر این اطمینان یافتن از وصل بودن درست دستگاه به منبع برق نیز باید در نظر گرفته شود. پوشش لنز نیز باید حتما از روی ویدئو پروژکتور برداشته شده باشد. اتصال کابل ها باید بر اساس دفترچه راهنمای آن باشد و وصل شدن جا به جای آن ها می تواند دلیل نمایش این پیغام و روشن نشدن پروژکتور باشد. در نهایت تنظیمات به هم ریخته در قسمت منوی دستگاه می تواند دلیل نمایش این پیغام باشد. تنظیمات مربوط به سیگنال ورودی ویدئو باید حتما روی یکی از حالت های RGB یا YCbCr/YPbPR قرار داشته باشد.

8 پاسخ

    1. سلام پروژوکتور من اپتما هستش.قفل منو روش اومده.وقتی روشنش میکنم.رمز عبور میخواد باید چکار کنم.ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام وخسته نباشید
    ویدئو پروژکتور من پاناسونیک هستش که تو منو ناخواسته گزینه قفل کلید هارو فعال کردم و کنترل هم ندارم والان دکمه پاور هم کار نمیکنه وروشن نمیشه
    لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *