سوختن-لامپ-ویدئو-پروژکتور

علت سوختن لامپ ویدئو پروژکتور

لامپ پروژکتور از آن دست قطعاتی است که در طولانی مدت و طی استفاده‌های مکرر از دستگاه، نیازمند تعویض خواهد بود. خرابی و سوختن لامپ ویدئو پروژکتور نشانه‌هایی دارد که با مشاهده آنها می‌بایست جهت تعویض این قطعه اقدام کرد.

توصیه می‌شود در صورت بروز خرابی در لامپ پروژکتور، سرویس‌های مرتبط با تعویض آن صرفاً توسط کارشناسان حوزه تعمیر پروژکتور انجام پذیرد، تا از دستکارهای نادرست احتمالی و آسیب به سایر قطعات دستگاه پیشگیری شود. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض لامپ پروژکتور می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تخصصی تعمیرات پروژکتور تماس بگیرید. تعویض لامپ پروژکتور یکی از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات پروژکتور است .

روشن نشدن لامپ

لامپ پروژکتور

گاهی دیتا پروژکتور در حین اجرا به صورت ناگهانی خاموش می­‌شود. این موضوع می­‌تواند دلایل مختلفی را داشته باشد که نیازمند بررسی­‌های تخصصی تعمیرکار حرفه­‌ای است.

زمانی که لامپ ویدئو پروژکتور روشن می‌­شود سنسور رنگ به موتور دستگاه دستور حرکت می‌­دهد، که در مواردی که این سنسور دچار آسیب شود هیچ دستوری صادر نمی­‌شود و پروژکتور به طور خودکار خاموش شده و دیگر روشن نخواهد شد.

– تصویر مخدوش

این مشکل که معمولا تصویر را مانند شب پر ستاره می‌­کند به علت از کار افتادن آینه های DMD چیپ است که وظیفه بازتاب تصویر را دارند. اگر این مشکل برای شما پیش آمد می‌­توانید با کارشناسان صدرا سرویس تماس بگیرید.

سوختن-لامپ-دیتا-پروژکتور

پیشگیری از خرابی لامپ پروژکتور

اگر چه احتمال خرابی لامپ پروژکتور در دراز مدت بالاست، اما رعایت برخی نکات می تواند تأثیر بسزایی در افزایش عمر مفید آن داشته باشد. برای افزایش عمر لامپ پروژکتور بهتر است پس از استفاده از پروژکتور و خاموش شدن لامپ آن، از کشیدن دو شاخه دستگاه از پریز برق خودداری کنید. زیرا دستگاه برای خنک سازی خود و لامپ موجود در آن نیاز به فن های خود دارد. بدیهی است که فن های دستگاه نیز نیاز به انرژی برق دارند. بنابراین می بایست با اتمام کار، دو شاخه دستگاه در برق بماند تا انرژی مورد نیاز فن ها جهت خنک سازی دستگاه تأمین شود.

در غیر اینصورت لامپ ویدئو پروژکتور به مدت طولانی داغ باقی خواهد ماند. داغی بیش از حد لامپ در بعضی موارد حتی باعث سوختن ناگهانی لامپ میگردد و تعویض لامپ پروژکتور را ضروری می سازد. پیاده سازی موارد مذکور، ضمن افزایش عمر مفید پروژکتور، سبب صرفه جویی در هزینه نگهداری و استفاده از این دستگاه می گردد. در این میان، نحوه روشن و خاموش کردن دستگاه و میزان دود و گرد و غبار موجود در دستگاه نیز در تعیین میزان عمر لامپ پروژکتور بسیار مؤثر است. (کاربران گرامی توجه داشته باشند که ترکیدن لامپ در درون دستگاه ممکن است سبب آسیب رسانی به دیگر بخشهای دستگاه گردد بنابراین توصیه می‌شود تعویض لامپ پروژکتور به هنگام و بموقع انجام شود).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *