چگونه از تلویزیون خود به عنوان یک مانیتور کامپیوتری استفاده کنیم؟

چگونه از تلویزیون خود به عنوان یک مانیتور کامپیوتری استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از تلویزیون بجای مانیتور کامپیوتر ؟می خواهید رایانه  بزرگتری داشته باشید ؟ اتصال لپ تاپ به تلویزیون؟ استفاده از تلویزیون به عنوان مانیتور؟چگونه لب تاب را به تلویزیون وصل کنیم؟ اتصال لپتاپ به تلویزیون با کابل hdmi
شاید شما مجبور باشید یک سخنرانی ارائه دهید و پروژکتور نداشته باشید ، بنابراین شما به تلویزیون HD 50 اینچ خود روی می آورید. یا شاید شما لپ تاپ خود را به دسکتاپ تبدیل می کنید و مانیتور خارجی ندارید. مدرن ترین کامپیوترها می توانند به راحتی به تلویزیون های جدید متصل شوند و نمایشگر بسیار بزرگتری به شما بدهند.

در صورت نیاز به تعمیر تلویزیون مشهد با کارشناسان تماس بگیرید. 

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

کابل های مورد استفاده جهت استفاده از مانیتور بجای تلویزیون:

نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون را مشخص کنید. اتصال رایانه به تلویزیون نیاز به اتصال این دو از طریق کابل ویدیو دارد. در پشت رایانه ، چندین پورت و رابط مشاهده خواهید کرد.
رابط های ویدئویی ممکن است در نزدیکی اتصالات USB ، بلندگو قرار داشته باشند ، یا ممکن است یک کارت گرافیک جداگانه در پشت کامپیوتر داشته باشید. سه اتصال دهنده اصلی وجود دارد که می خواهید در رایانه خود جستجو کنید:

HDMI – این استاندارد فعلی برای اتصال دستگاههای HD است و بیشتر رایانه های مدرن دارای یک درگاه HDMI در پشت هستند.
HDMI هم تصویر و هم صدا دارد. پورت HDMI مانند یک پورت USB طولانی تر به نظر می رسد.

DVI – این یک اتصال دیجیتالی است که از پین استفاده می کند. اتصالات DVI مستطیل شکل بوده و هر کدام دارای سه ردیف هشت پایه ای هستند. DVI فقط سیگنال تصویر را انتقال می دهد.

VGA – این استاندارد قدیمی برای اتصال دستگاههای نمایشگر است. این یک اتصال ذوزنقه ای با ۱۵ پین است که در سه ردیف مرتب شده اند و به طور معمول آبی است.
اگر به DVI یا HDMI دسترسی دارید از استفاده از این اتصال خودداری کنید ، زیرا VGA پایین ترین کیفیت را دارد. VGA فقط سیگنال تصویر را منتقل می کند و نمی تواند تصاویر HD را نمایش دهد.

نحوه اتصال تلویزیون به رایانه را تعیین کنید.

جهت استفاده از تلویزیون بجای مانیتور کامپیوتر پس از دانستن انواع اتصالات رایانه ، باید بدانید که تلویزیون از انواع اتصالات پشتیبانی می کند. اکثر تلویزیون ها دارای درگاه ورودی در پشت تلویزیون هستند ، اگرچه برخی از آنها در امتداد یکی از طرفین پورت دارند.

    اکثر تلویزیون های HDTV مدرن دارای یک یا چند پورت HDMI هستند. این سریعترین راه برای اتصال است و همچنین بهترین کیفیت را فراهم می کند.
HDMI تنها روش اتصال است که انتقال صدا و تصویر از طریق یک کابل را انجام می دهد.

 DVI دیگر معمول نیست ، اما هنوز هم می توان آن را در بسیاری از تلویزیون های HDTV و تلویزیون های با کیفیت استاندارد یافت.
VGA معمولاً در تلویزیونهای HD موجود نیست ، اما در تلویزیونهای با کیفیت استاندارد یافت می شود.

به برچسب ورودی در تلویزیون خود توجه داشته باشید.

این به شما کمک می‌کند ورودی صحیح را هنگام تعویض به صفحه نمایش کامپیوتر انتخاب کنید.

کابل ویدیویی مناسب برای اتصال مورد نظر خود را دریافت کنید.

خرید کابل می تواند یک تجربه گیج کننده باشد ، زیرا شرکت ها غالباً برای ایجاد کابل بهتر از رقبا ، کلمات پر سر و صدا استفاده می کنند. وقتی صحبت از آن می شود ، اکثر مردم تفاوت بین کابل ارزان و گران را متوجه نخواهند شد. اگر در حال خرید HDMI هستید ، کابل یا کار می کند یا نمی کند ، بنابراین کابل ۵ دلاری کیفیت مشابه کابل ۸۰ دلاری را به همراه خواهد داشت.

  اگر هم در رایانه و هم در تلویزیون رابط منطبق ندارید ، به آداپتور نیاز دارید. به عنوان مثال ، اگر شما یک رابط DVI در رایانه خود دارید اما فقط درگاه HDMI در تلویزیون دارید ، می توانید یک آداپتور یا کابل DVI به HDMI دریافت کنید. در این حالت ، HDMI هیچ صوتی را منتقل نمی کند زیرا DVI از صدا پشتیبانی نمی کند.

با استفاده از کابل رایانه خود را به تلویزیون وصل کنید.

اگر HDMI را به HDMI متصل می کنید ، دیگر به کابل دیگری احتیاج ندارید. اگر با استفاده از روش دیگری در حال اتصال هستید ، به کابل صوتی نیز نیاز دارید.

    برای اتصال کابل صوتی از لپ تاپ ، از کابل صوتی ۳.۵ میلی متری استفاده کنید و آن را به جک هدفون لپ تاپ متصل کنید. در دسک تاپ ، از جک صوتی سبز پشت رایانه استفاده کنید. هنگام اتصال کابل صدا به تلویزیون ، ممکن است بتوانید از یک فیش صوتی ۳.۵ میلی متری یا کابل ۲ شاخه استریو (RCA) استفاده کنید.

    اگر از طریق VGA در حال اتصال هستید ، ابتدا رایانه و تلویزیون خود را خاموش کنید. برای DVI و HDMI ، نیازی نیست نگران خاموش کردن تجهیزات خود باشید.

تلویزیون خود را به ورودی صحیح تغییر دهید.

جهت استفاده از تلویزیون بجای مانیتور کامپیوتر مطمئن شوید ورودی را که کابل را به تلویزیون وصل کرده اید ، انتخاب کنید. اکثر کنترل از راه دور تلویزیون دارای دکمه “ورودی” یا “منبع” است که به شما امکان انتخاب می دهد.

رایانه خود را به نمایشگر تلویزیون تغییر دهید.

بسته به نوع رایانه ای که استفاده می کنید ، روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد.              

بسیاری از لپ تاپ ها دارای یک کلید “Display” هستند که بین نمایشگرهای متصل تغییر می کند. برای دسترسی به کلید Fn ممکن است لازم باشد آن را فشار دهید و ممکن است به جای کلمه “Display” فقط یک نماد داشته باشد.
 در ویندوز ۷ و بالاتر ، می توانید کلید Windows + P را فشار دهید تا منوی Project باز شود. سپس می توانید از حالت نمایشگری که می خواهید استفاده کنید (رایانه ، تلویزیون ، دسک تاپ گسترده یا نمایشگرهای تکراری) استفاده کنید.

    در هر نسخه از ویندوز ، می توانید روی دسک تاپ کلیک راست کرده و “Screen Resolution” یا “Properties” را انتخاب کنید. منوی “نمایشگرهای چندگانه” به شما امکان می دهد بین حالت های مختلف نمایش (رایانه ، تلویزیون ، دسک تاپ گسترده یا نمایشگرهای تکراری) یکی را انتخاب کنید.

وضوح نمایشگر را تنظیم کنید (در صورت لزوم).

ممکن است نمایشگر رایانه و تلویزیون شما از وضوح مختلفی برخوردار باشند و هنگام روشن شدن صفحه نمایش تلویزیون تار باشد. برای انتخاب وضوح واضح از نوار لغزنده “Resolution” در پنجره “Screen Resolution / Properties” استفاده کنید.
 وضوح اکثر تلویزیون های HD 1920×1080 است. در صورت امکان وضوح “توصیه شده” را انتخاب کنید.

سیستم عامل مک

بدانید که Mac شما از چه نوع پورت ویدیویی برخوردار است.

چهار نوع اتصال دهنده اصلی که ممکن است Mac یا Macbook شما داشته باشد وجود دارد. دانستن نوع اتصال شما به شما کمک می کند تا به تجهیزات مورد نیاز خود پی ببرید.

 HDMI – پورت HDMI مانند درگاه USB بلندتر و باریکتر به نظر می رسد که در هر طرف دارای تورفتگی های کوچک است. درگاه دارای “HDMI” در بالای آن است.
این استاندارد فعلی برای اتصال دستگاه های HD است و اکثر Mac ها و MacBook های ساخته شده پس از سال ۲۰۱۲ این پورت را دارند. HDMI به آداپتورهای خاصی نیاز ندارد.
 Thunderbolt – این درگاهی است که کمی کوچکتر از درگاه USB است. روی آن یک نماد پیچ ​​و مهره کوچک چاپ شده است. برای اتصال به بیشتر تلویزیون های HD به آداپتور Thunderbolt to-HDMI نیاز دارید.

Mini DisplayPort – به نظر می رسد این درگاه یکسان با درگاه Thunderbolt است. آرم یک جعبه کوچک است که در هر طرف یک خط دارد.

 Micro-DVI – این یکی از پورت های قدیمی است که ممکن است با آن روبرو شوید. این آیکون همان Mini DisplayPort است ، اما درگاه آن مانند درگاه USB کوچکتر است.

پورت های ورودی را در تلویزیون خود پیدا کنید.

استفاده از تلویزیون بجای مانیتور کامپیوتر ممکن است در پشت یا در امتداد پهلو قرار بگیرند. رایج ترین پورت های ورودی تلویزیون HDMI ، DVI و VGA هستند.
اگر می توانید HDMI-به-HDMI را متصل کنید ، فقط به یک کابل هم برای فیلم و هم برای صدا احتیاج دارید. برای همه اتصالات دیگر ، به یک کابل صوتی جداگانه نیاز دارید.

 برچسب ورودی را یادداشت کنید تا بعداً بتوانید به راحتی تلویزیون را به آن تغییر دهید.

آداپتور مناسب را تهیه کنید (در صورت لزوم).

 هنگامی که از درگاهی که Mac شما دارد و ارتباطی که تلویزیون از آن پشتیبانی می كند مطلع شدید ، می توانید آداپتور مورد نیاز خود را تهیه كنید.

   اگر Mac شما دارای یک درگاه HDMI و تلویزیون شما دارای یک درگاه HDMI است ، تنها چیزی که شما نیاز دارید یک کابل HDMI استاندارد است.

 اگر تلویزیون شما از HDMI پشتیبانی می کند اما Mac شما دارای Thunderbolt یا Mini DisplayPort است ، شما به یک آداپتور Thunderbolt / Mini DisplayPort-to-HDMI نیاز دارید.

کابل مناسب را تهیه کنید.

هنگامی که آداپتور خود را دارید ، می توانید کابل مناسب را دریافت کنید. اگر آداپتور شما به HDMI می رود ، هر کابل HDMI تهیه کنید.
کابلهای ارزان قیمت HDMI نیز مانند کابلهای گران قیمت کار خواهند کرد. اگر از طریق DVI یا VGA در حال اتصال هستید ، به کابل صوتی و همچنین کابل ویدیویی نیاز دارید.

آداپتور خود را به Mac وصل کنید.

. آداپتور ویدئو را به پورت نمایشگر Mac خود متصل کنید.

از کابل ویدئویی خود برای اتصال آداپتور به تلویزیون استفاده کنید.

اگر رایانه و تلویزیون هر دو دارای پورت HDMI هستند ، فقط برای اتصال این دو از کابل HDMI استاندارد استفاده کنید.
اگر از HDMI برای اتصال به تلویزیون استفاده نمی کنید ، برای انتقال صدا از Mac به تلویزیون یا سیستم سینمای خانگی خود به یک کابل صدا احتیاج دارید. از کابل صوتی ۳.۵ میلی متری برای اتصال جک هدفون در Mac خود به پورت Audio In در تلویزیون یا گیرنده خود استفاده کنید.

 

تلویزیون خود را به ورودی صحیح تغییر دهید.

ورودی که رایانه شما به آن متصل است را انتخاب کنید. برخی از تلویزیون ها ممکن است ورودی های مختلفی از همان نوع را برای انتخاب داشته باشند ، بنابراین مطمئن شوید که ورودی مناسب را انتخاب کرده اید.
 در بیشتر موارد ، دسک تاپ شما به طور خودکار به صفحه نمایش تلویزیون شما گسترش می یابد.

روی منوی Apple در Mac خود کلیک کنید و "System Preferences" را انتخاب کنید.

گزینه "نمایش ها" را از فهرست System Preferences انتخاب کنید.

گزینه "بهترین برای نمایش خارجی" را در برگه "نمایش" انتخاب کنید

جهت استفاده از تلویزیون به عنوان مانیتور

با این کار وضوح صفحه نمایش شما برای تلویزیون متصل بهینه می شود.

روی برگه "ترتیب" کلیک کنید.

این نحوه گرایش دو نمایشگر شما نسبت به یکدیگر را نشان می دهد. این بر نحوه حرکت ماوس بین نمایشگرها تأثیر می گذارد.

نوار منوی سفید را از نمایشگر رایانه به تلویزیون بکشید.

با این کار نمایشگر اصلی شما به تلویزیون تبدیل می شود.

به پنجره System Preferences برگردید و "صدا" را انتخاب کنید.

اگر از طریق کابل HDMI متصل شدید ، در برگه “خروجی” ، “HDMI” را انتخاب کنید.
اگر از طریق کابل دیگری متصل شدید، کابل صدا را به عنوان منبع انتخاب کنید.

در صورتی که مطالب این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده است  دیگر مطالب آموزشی ما را  در زمینه تعمیرات لوازم صوتی و تصویری مطالعه کنید.

همچنین شرکت صدرا تعمیرات تلویزیون ، مانیتور ، تعمیر ویدئو پروژکتور و کلیه لوازم صوتی و تصویری را همراه با گارانتی ارائه می دهد . شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوارسازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ پلاک ۱۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *