تعمیر-تلویزیون-پروجکشن

مزایا و معایب تلویزیون پروجکشن

تعمیرات تخصصی تلویزیون پروجکشن ، تعمیر تمامی برند های تلویزیون در مشهد و سراسر کشور 

کلیه خدمات صدرا سرویس همراه با گارانتی ارائه می شود. 

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

مزایا و محدودیت ها

تلویزیون های پروجکشن  عقب  (Rear projection TVs) با عنوان “تلویزیون های صفحه بزرگ” ساده شروع به کار کردند ، اما در چند سال گذشته به طور چشمگیری تکامل یافته اند.

یک تلویزیون طرح عقب یا RPTV دارای یک موتور سبک نسبتاً کوچک در داخل جعبه به علاوه مجموعه ای از آینه ها است که تصویر را تا اندازه صفحه تلویزیون بزرگ می کند.

دستگاه های داخل جعبه که تصویر را می سازند می توانند از CRT سنتی یا یکی از چندین فن آوری میکرو نمایشگر دیجیتال شامل پانل های LCD ، تراشه های LCOS یا تراشه های DLP تشکیل شده باشند. به عبارت دیگر ، آنها از همان فناوری هایی که در پروژکتورها ظاهر می شود استفاده می کنند.

این جای تعجب ندارد ، زیرا در اصل تلویزیون پشت پرده به سادگی یک پروژکتور در یک جعبه است ، با یک تیونر تلویزیون و صدا در آن یکپارچه شده است.

در این بررسی اجمالی محصول ، ما از جزئیات فنی که LCD ، DLP و LCOS را متمایز می کند ، دور می مانیم ، زیرا در نهایت کسانی که تلویزیون تماشا می کنند برایشان مهم نیست که در جعبه چیست – آنها فقط به این اهمیت می دهند که تصویر خوب به نظر برسد. 

 

مزایای تلویزیون های پروجکشن 

تصویر بزرگ تلویزیون های پروجکشن در اندازه های مختلف از حدود ۴۲ “مورب تا ۸۰” در حال حاضر ارائه می شوند. مدل های ۴۲ اینچ بیشتر به تلویزیون های بزرگ شباهت دارند ، اما مدل هایی که در محدوده ۶۰ “تا ۸۰” هستند به مقیاس مناسب تری برای سینمای خانگی نزدیک می شوند.

هزینه کم در هر اینچ. یک تلویزیون طرح ریزی عقب نسبت به تلویزیون پلاسما با اندازه مشابه بسیار کم هزینه است. خریداران آگاه از بودجه که بیشترین تصویر ممکن را برای این پول دارند ، از صفحه نمایشگرهای پلاسما و تلویزیون LCD چشم پوشی می کنند و یا تلویزیون پروجکشن عقب ، پروژکتور جلو یا حتی تلویزیون لوله ای را انتخاب می کنند. در حال حاضر ۵۰ تلویزیون پلاسما با وضوح بالا  هزینه می کنند ، در حالی که تلویزیون های ۵۰ اینچ RPT حدودا نصف این قیمت هستند. و اگر یک تصویر ۵۰ اینچی است که اتاق شما به آن نیاز دارد ، حتی اگر می خواهید آن را روی یک دیوار سفید بدرخشید ، می توانید آن را با یک پروژکتور با یک سوم قیمت پروجکشن انجام دهید. (البته توجه داشته باشید که با داشتن یک پروژکتور باید هزینه آن را اضافه کنید یک سیستم صوتی با مقایسه هزینه منصفانه از آنجا که RPTV دارای صدا است در حالی که پروژکتور معمولاً این کار را ندارد.)

قالب نازک تلویزیون های طرح ریزی عقب در گذشته ضخیم و جعبه ای بودند و فضای زیادی را اشغال می کردند.

این روزها با وجود موتورهای سبک دیجیتال جدید ، عمق اکثر آنها کمتر از ۱۸ اینچ است. و باریکترین نمونه در حال حاضر یک مدل از InFocus است که ۶۱ اینچ مورب و فقط ۷ اینچ عمق دارد … خیلی ضخیم تر از یک تلویزیون پلاسما. بنابراین کسانی که در نظر دارند تلویزیون های صفحه ای دیواری را برای صرفه جویی در فضای زمین صرفه جویی کنند ، در مقایسه با راه حل RPTV صرفه جویی زیادی نمی کنند.

در حقیقت ، تلویزیونی با عمق ۷ اینچ ، قطعاً قابل نصب بر روی دیوار است. خوب. بعلاوه ، اگر بخواهید یک تلویزیون صفحه تخت تهیه کنید و آن را به جای نصب روی دیوار روی میز نصب کنید ، در مقایسه با RPTV به هیچ وجه فضایی را برای شما صرفه جویی نمی کند. و با نصف قیمت هر اینچ مورب ، RPTV به یک گزینه بسیار جذاب تبدیل می شود.

سهولت نصب RPTV ساده ترین سیستم ویدیویی است که در کنار یک تلویزیون معمولی راه اندازی شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را پاک کنید ، آن را در جایی که می خواهید قرار دهید ، وصل کنید و روشن کنید.

به هیچ کاری از دیوار کاری نیازی نیست. و اینکه سبک بودن آنها باعث سهولت کار می شود.

در نور محیط بد نیست. تلویزیونهای RPT با مقداری نور محیط در اتاق عملکرد معقولی دارند ، البته به شرطی که آنها را در سطح چشم روشن کنید. از این نظر آنها همه کاره تر از پروژکتورهای جلو هستند ، اما از تلویزیون های لوله CRT و تلویزیون های صفحه تخت چندان راحت نیستند ، هر دو بدون توجه به سطح نور محیط بسیار عالی به نظر می رسند.

صوتی یکپارچه بسیاری از افرادی که به سیستم های صفحه نمایش بزرگ ارتقا می یابند ، سیستم های صوتی فراگیر با چند بلندگو را نیز انتخاب می کنند.

با این حال ، تلویزیون پشت پرده دارای صدای بسیار مناسبی است. بنابراین اگر در حال حاضر بودجه تان از پس همه کارها برنمی آید ، لازم نیست یک سیستم صوتی چند کاناله کامل همراه با تلویزیون خود بخرید. برعکس ، با یک سیستم طرح ریزی جلو ، شما از ابتدا به قابلیت صوتی جداگانه ای نیاز دارید که همراه آن تنظیم شده باشد.

محدودیت ها و معایب تلویزیون پروجکشن : 

زاویه دید محدود هرکسی که با تلویزیون های بزرگ مجهز باشد با دور شدن از محور مشاهده مرکز ، پدیده کم نور شدن تصویر را می داند. این هنگامی اتفاق می افتد که شما از یک سمت به آن طرف حرکت کرده و از زوایای مایل به طور مایل به تصویر نگاه کنید.

 اما هنگامی که از محور به صورت عمودی خارج می شوید کاملاً مشهود است. اگر هنگام نشستن روی مبل ، مرکز تصویر در سطح چشم باشد ، هنگام ایستادن ، تصویر کم نور می شود. به همین دلیل ، تلویزیون های دارای طرح عقب برای بیننده هایی که می توانند مستقیماً در مقابل آنها در سطح چشم قرار بگیرند ، بهترین هستند.

 اگر فضای دید دارید که باید صندلی ها در زاویه نسبتاً وسیعی از صفحه قرار بگیرند ، باید به یک فروشگاه الکترونیکی محلی بروید و RPTV های نمایش داده شده را از همان زاویه دید ارزیابی کنید. اگر تخریب تصویر برای شما قابل قبول است ، پس مدل مورد نظر می تواند یک راه حل خوب برای شما باشد.

نیاز به فضای فیزیکی. همانطور که در بالا ذکر شد ، تلویزیون های پیش بینی عقب بسیار نازک تر از گذشته شده اند ، عمق بسیاری از آنها ۱۸ “یا کمتر است. بنابراین مطمئناً فضای کف آنها کمتر از گذشته است.

 با این حال ، آنها هنوز جعبه های بزرگی هستند که تقاضا دارند بخش قابل توجهی از دیوار یا گوشه ای از اتاق. وقتی با پروژکتورهای جلو و تلویزیون های صفحه تخت مقایسه می شوند ، بزرگترین راه حل ویدئویی موجود در بازار هستند.

بازتاب ها برخی از صفحه های RPTV تمایل دارند که هر چیزی را که توسط نور محیط در اتاق روشن می شود منعکس کنند و بعضی دیگر این کار را نمی کنند. برای کسانی که این کار را می کنند ، این کاملا آزار دهنده است.

 گزینه های شما این است که: (الف) تماشای یک اتاق کاملا تاریک ، یا (ب) تلویزیونی را انتخاب کنید که از ابتدا تابش خیره کننده نداشته باشد.

 برخی از تلویزیون ها دارای یک محافظ محافظ هستند که گفته می شود سطح سیاه و کنتراست را بهبود می بخشد.

 اما کاملاً بازتابنده است. سپر قابل برداشت است ، اما اگر آن را بردارید ممکن است ضمانت نامه را باطل کند. می توانید تلویزیون های پشت پرده ای تهیه کنید که در بازتابش اصلاً مشکلی ندارند اما برای جلوگیری از آن باید از این مسئله آگاه باشید.

تعویض لامپ:

همانند پروژکتورهای جلو ، تلویزیون های جدید طرح ریزی عقب با استفاده از میکرو نمایشگر دارای لامپ هایی هستند که با استفاده از آنها می سوزند.

 هزینه های تعویض لامپ می تواند در محدوده ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار باشد. قبل از خرید تلویزیون طرح ریزی عقب ، بدانید که چراغ لامپ تعویض چقدر هزینه می کند و مدت زمان کارکرد آن انتظار می رود.

 به این ترتیب در جاده غافلگیر نخواهید شد. در حقیقت ، لامپ ها می توانند غیر منتظره و قبل از چرخه زندگی عادی خود خراب شوند.

 داشتن یک چراغ یدکی خوب در دست است تا در صورت بروز این حالت ، زمان خرابی زیادی را از دست ندهید.

مصنوعات رنگین کمان DLP. همانند پروژکتورهای DLP ، بینندگان گاهی اوقات می توانند مصنوعات تفکیک رنگ را در تلویزیون های پشت پرده ای که از فناوری DLP استفاده می کنند ، مشاهده کنند. 

تلویزیون هایی که از فناوری LCD یا LCOS استفاده می کنند به دلیل اینکه موتورهای سبک آنها مانند تلویزیون های DLP از چرخ های رنگی چرخان استفاده نمی کنند ، این مشکل را ندارند.

 بیشتر مردم به مصنوعات رنگین کمان حساس نیستند. اما برای افرادی که به آنها حساس هستند ، می توانند باعث حواس پرتی جدی شوند. شما و همسرتان باید مدتی را در فروشگاه های خرده فروشی به تماشای تلویزیون های DLP طرح عقب بگذرانید تا حساسیت خود را نسبت به این مشکل احتمالی قبل از خریدن و آوردن آن به خانه بسنجید.

 و اگر همسرتان می تواند مشکل را ببیند در حالی که شما نمی توانید تعجب نکنید. حساسیت به این مصنوعات در افراد مختلف بسیار متفاوت است.

از نظر زیبایی شناسی وقتی از آن استفاده نمی شود جذاب نیست. یک جعبه بزرگ با صفحه نمایش بزرگ مشکی به عنوان یک مبلمان در اتاق به نظر نمی رسد. در یک اتاق اختصاصی تئاتر این مشکلی نیست. اما در یک اتاق سرگرمی چند منظوره ، یک تلویزیون صفحه نمایش بزرگ می تواند حضوری تحمیل کننده ایجاد کند که به نظر خیلی خوب نمی آید. 

از این نظر تلویزیون صفحه نمایش روی دیوار تا حدودی تحمیل کننده نیست ، و می توان یک سیستم طرح جلویی را در صورت عدم استفاده کاملاً ناپدید کرد. بنابراین در نظر بگیرید که چه کاربردهای دیگری در اتاق دارید و چه کسی مجبور است با آن زندگی کند. 

به این فکر کنید که آیا تلویزیون جعبه بزرگ هنگام استفاده از آن با سبک زندگی و دکوراسیون اتاق شما مطابقت ندارد یا خیر. برای برخی افراد این یک مسئله بزرگ است و برای برخی دیگر اینگونه نیست.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *