ویدئو-پروژکتور-پرتاب-کوتاه

تبدیل ویدئو پروژکتور معمولی به ویدئو پروژکتور پرتاپ کوتاه (Short-throw)

 در این مقاله نحوه تبدیل ویدئو پروژکتور معمولی به ویدئو پروژکتور پرتاپ کوتاه (Short-throw)  برای کسانی که دوست دارند  ویدئو پروجکشن ها را مستقیماً از صحنه اجرا کنند به صورت مرحله به مرحله توضیح می دهیم . من از این روش قدردانی می کنم زیرا نصب آن آسان تر و سریعتر از آویزان کردن ویدئو پروژکتور بر روی کوره یا پیچیده تر از سایر نصب است. این تکنیک به خوبی انجام شده است ، به خصوص با پیش بینی یکپارچه نتایج خوبی دارد ، اما کارایی اغلب با عمق مرحله محدود می شود.

برای رفع این مشکل ، ساده ترین راه حل شامل استفاده از ویدئو پروژکتورهای پرتاب کوتاه است ، اما ممکن است گران باشد به خصوص هنگامی که بدنبال قدرت نور بالا هستید . بنابراین من به دنبال یک راه حل ارزان تر برای تبدیل پروژکتورهای ویدئویی ۶۰۰۰ لومن به پروژکتورهای پرتاب کوتاه کامل هستم. فقط راهی پیدا کنید تا نوعی لنز با زاویه دید عریض را درست همانند میدان نور ویدئو پروژکتور من  تنظیم کنید.

در صورت بروز در زمینه  تعمیر ویدئو پروژکتور با کارشناسان ما تماس بگیرید، شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

چه وسایلی نیاز داریم ؟ 

برای تبدیل پروژکتور معمولی به پرتاپ کوتاه به موارد زیر احتیاج دارید:

یک مبدل لنز زاویه باز 

یک لوله آلومینیومی مربع کوتاه (به عنوان مثال مانند ۱۵x15x ~ 300 mm) ~ 2 $
چند پیچ ​​و پیچ (پیچ متریک M6 ، مهره های خودکار ، حلقه ها ، دسته ، …) 
دسترسی به چاپگر سه بعدی 

ویدئو پروژکتور خود را برای قرار دادن لنز آماده کنید

از آنجا که انواع زیادی از ویدئو پروژکتور وجود دارد ، پیشنهاد یک لنز مشترک که با همه پروژکتورها مطابقت داشته باشد غیرممکن است. من در شرایط خودم تکنیکی را که برای تعمیر لوله آلومینیوم استفاده کردم به شما نشان می دهم و مطمئن هستم که خلاقیت و توانایی شما به شما کمک می کند راهی برای داشتن نتیجه مشابه (یا یک نتیجه بهتر) پیدا کنید.

من از تخته چوبی به عنوان ساپورت زیر پروژکتور استفاده کردم. من از آن برای آویختن پروژکتور استفاده می کنم و با استفاده از این پشتیبانی یک لوله ضد لوله را که لوله آلومینیوم را دریافت می کند ، روی آن نصب کردم. من فکر می کنم ایجاد معادل آن با اجزای سخت افزاری یا چوبی باید آسان باشد. نکته مهم : لوله باید درون خط و تا حد ممکن با هدف پروژکتور همسو باشد.

قطعات ۳D خود را چاپ کنید

برای داشتن یک نصب کاملاً قابل تنظیم ، از سه قسمت مختلف استفاده کردم. همانطور که مشاهده می کنید ، قطعات کاملا عظیم به نظر می رسند. در ابتدا ، من بیش از حد گشتاور روی پیچ ها قرار دادم و بخشهای گیره شکسته شد. بنابراین اندازه را افزایش دادم این همچنین با این واقعیت توضیح داده می شود که ، برای استفاده از آن ، سیستم باید به اندازه کافی قوی باشد تا در برابر دستکاری سریع مقاومت کند ، و به اندازه کافی سفت و سخت (بدون هیچ حرکتی) امکان نصب طولانی را داشته باشد (در مورد من حداکثر ۸ ساعت )

پایه پشتیبانی: رابط بین لوله آلومینیوم و پشتیبانی است. این اجازه می دهد تا لنز دور شود و موقعیت عمودی را در مورد لنز پروژکتور تنظیم کند.

Spacer: امکان تنظیم ارتفاع لنز بر روی یک محور عمودی را فراهم می کند

پشتیبانی از لنز: لنز را می گیرد و امکان تنظیم لنز را فراهم می کند

سیستم را درست کنید

تمام  پیچ ها متریک M6 هستند. برای داشتن سیستم جمع و جورتر احساس راحتی می کنید.

برای تنظیم سریع من نوعی دستگیره پلاستیکی انتخاب کردم (اما نیازی به آن نیست). همانطور که در تصویر می بینید ، پیچ های تجاری ممکن است از طول مناسبی برخوردار نباشند تا کاملاً متناسب با سیستم باشند (یا شما نمی خواهید یک جدید بخرید ). بنابراین ، می توانید با برخی واشرها تنظیم کنید ، پیچ ها را دیدید ، اندازه پشتیبانی را متناسب تنظیم کنید ، …

اگر می خواهید از چندین لنز استفاده کنید ، می توانید لنزها را از قبل روی پشتیبانی نصب کنید تا سوئیچ سریع تری داشته باشید. استفاده از رنگ های مختلف پلاستیکی امکان شناسایی آسان مدل پشتیبانی از لنز را فراهم می کند.

کالیبره کردن ویدئو پروژکتور

کالیبره کردن ویدئو پروژکتور 

پس از نصب سیستم ، از تنظیمات مختلف برای قرار دادن لنز در مرکز پرتوی نور پروژکتور استفاده کنید. تصویری را نمایش دهید که از کل سطح روشن شده پروژکتور شما استفاده می کند (مانند الگوی آزمایشی) ، از کناره نگاه کنید و لنز را تنظیم کنید تا از طریق این ، تمام تصاویر مستطیل شکل (در صورت وجود کمی گرد و غبار روی لنز ، راحت تر است ). سعی نکنید که مستطیل را دقیقاً در مرز لنز قرار دهید ، بهتر است یک شکاف کوچک داشته باشید تا از مرکز لنز بیشتر استفاده کنید (تصویر را ببینید).

از منظر نوری (یا حرفه ای) این سیستم نمی تواند جایگزین یک ویدئو پروژکتور واقعی با پرتاب کوتاه شود. اما  قابل استفاده و کاربردی است … 🙂

نتیجه: (با لنز ۰.۴۳x)
نتیجه قابل قبول است خصوصاً در صورت در نظر گرفتن قیمت و زمان کار (۱۰ ساعت ~). این سیستم عدسی امکان بدست آوردن تقریباً ۱۲۵٪ از سطح اضافه شده را دارد. بدون لنز (پروژکتور در سمت چپ) ، یک تصویر ۵۱×۳۸.۵ سانتی متر نشان می دهد و با سیستم ، به ۷۶.۵×۵۸ سانتی متر می رسد. این ابعاد ۱.۵ برابر ، و کل تصویر نمایش داده شده در حدود ۲.۲ برابر افزایش می یابد.

پس از چند سال بازخورد را تجربه کنید:
ضعف این سیستم  انحراف رنگی تولید شده توسط لنز است (تصاویر را ببینید). هرچه زاویه (یا نسبت) لنز بیشتر باشد ، این مشکلات بیشتر خواهند شد. سازش خوبی برای من در حدود x0.5 واقع شده است (من ۹۰٪ از لنز x0.47 استفاده می کنم). به نظر من انحراف رنگی غالباً قابل اغماض است زیرا به ویژه در مواردی که رنگ سفید خالص پیش بینی می شود بسیار قابل توجه است.

با استفاده از یک نرم افزار نقشه برداری ، با تغییر شکل سطح پیش بینی شده ، اصلاح تصویر یا منبع ویدئو ، می توانید تحریف را با روش های مختلف برطرف کنید. همچنین امتحان کردن با کیفیت لنزهای مختلف یا تامین کنندگان نیز باید جالب باشد.

به هر حال ، به نظر من ، این راه حل قابل اعتماد است ، دارای نسبت کیفیت / قیمت بی نظیر است و از نظر فرافکنی ویدئو (از طریق منشور ، انتقال اشعه های نور ، جلوه های خاص لنز ، …) امکانات جالب توجهی را ایجاد می کند.

از حسن توجه شما تشکر میکنم. لذت ببرید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *