نحوه اشتراک گذاری محتوا از طریق wifi direct

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون از طریق wifi direct

 نحوه اتصال گوشی به تلویزیون از طریق wifi : 

اگر تلفن همراه یا تبلت شما از Wi-Fi Direct پشتیبانی می کند ، می توانید از این فناوری برای به اشتراک گذاشتن محتوا با تلویزیون خود استفاده کنید. با شبکه بیسیم مستقیم گوشی تلفن همراه را به تلویزیون متصل کنید ، بدون روتر میانی یا نقطه دسترسی ، حتی  وارد کردن رمز عبور لازم نیست.

در اینجا مراحل اتصال به تلویزیون شما وجود دارد. به یاد داشته باشید که در منوی پیکربندی شما ممکن است با این راهنما متفاوت باشد. اگر شک دارید یا عملکرد مورد نظر را پیدا نکردید ، می توانید کتابچه راهنمای کاربر خود را بررسی کنید.

یک نکته مهم: قبل از اقدام به جفت کردن این دو دستگاه ، عملکرد تلویزیون HbbTV را خاموش کنید.

توجه: iOS از این روش به اشتراک گذاری محتوا پشتیبانی نمی کند.

تنظیمات تلویزیون ال جی (LG) :

در این راهنما از سیستم تلویزیون webOS استفاده می کنیم. اگر تلویزیون شما از سیستم قدیمی استفاده می کند ، دفترچه راهنمای محصول خود را بررسی کنید.

وارد منوی تنظیمات تلویزیون خود شوید. شبکه و در زیر منو Wi-Fi Direct را انتخاب کنید.

اتصال مبایل به تلویزیون ال جی

با فشار دادن دکمه ، جستجوی دستگاه را از طریق Wi-Fi Direct فعال کنید. تلویزیون را به همین ترتیب بگذارید ، در حالت انتظار باقی بماند و به قسمت بعدی بروید.

تنظیمات موبایل برای اتصال به تلویزیون ال جی (LG) : 

در اینجا  یک نمونه تنظیمات  را با  تلفن همراه LG G3 نشان می دهیم. ممکن است منوها متفاوت باشند ، اما کم و بیش به همان روش انجام می شود:

smartshare-wifi-direct-1_1

۱.در بخش تنظیمات تلفن ، شبکهها و اتصال فعال Wi-Fi بروید. سپس ، Wi-Fi را روشن کنید.

۲. در بخش Wi-Fi ، گزینه های کشویی را در سمت راست بالا انتخاب کرده و Wi-Fi پیشرفته را انتخاب کنید.

۳.گزینه Wi-Fi Direct را انتخاب کنید.

۴. جستجوی دستگاههای Wi-Fi Direct را شروع کنید. تلویزیون خود را انتخاب کنید .

۵- تلویزیون پیام تأیید را نمایش می دهد ، اتصال را بپذیرید و تلفن را از قبل متصل شده است .

اشتراک مطالب از تلفن همراه به تلویزیون ال جی (LG) :

 

۱. به عکس های گالری بروید. یکی از عکس ها را انتخاب کرده و روی منوی کشویی کلیک کرده و SmartShare را انتخاب کنید.

۲. تلویزیون خود را با اتصال DLNA Wi-Fi Direct از لیست انتخاب کنید.

wifi-direct-smartshare-television1

۳. تلویزیون تصویر انتخاب شده را نشان می دهد. همچنین ، اگر تصویر دیگری را از گالری موجود در تلفن انتخاب کنید ، بدون نیاز به استفاده از منوی کشویی ، تصویر تلویزیون نیز تغییر می کند. از محتوای خود در تلویزیون هوشمند تلویزیون LG لذت ببرید.

اتصال گوشی و تبلت ios به تلویزیون

اتصال گوشی ایفون به تلویزیون

اگر تلویزیون شما از اینترنت پشتیبانی می‌کند و قابلیت وصل شدن به شبکه اینترنت را داشته باشد، به احتمال بسیار زیاد از DLNA هم پشتیبانی به عمل می‌آورد.

قابلیت DLNA در واقع یک سیستم استریم یا پخش مدیای منحصر به فرد است که محصولات برندهای مختلفی از آن پشتیبانی می‌کنند و به احتمال زیاد تلویزیون با قابلیت وصل شدن به اینترنت شما هم از آن پشتیبانی خواهد کرد. اگر این شرایط برایتان برقرار باشد می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن های مبتنی بر DLNA فایل های ویدیویی و موزیک های ذخیره شده در آیفون یا آیپدتان را مستقیما در تلویزیون پخش کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که با استفاده از این روش قادر به پخش کردن محتوایی که از آیتیونز استور خریداری می‌شوند نخواهید بود و دلیل این مسئله هم با قوانین مدیریت محتوای دیجیتال اپل (Digital Rights Management) ارتباط دارد.

اتصال گوشی به تلویزیون

جالب است بدانید که با استفاده از اپلیکیشن های مبتنی بر DLNA محدود به وصل کردن آیفون به تلویزیون نیستید و حتی می‌توانید کامپیوترتان را به تلویزیون وصل کنید یا دستگاه مقصدتان را کنسول بازی یا کامپیوتر در نظر بگیرید. به بیان دیگر با استفاده از اپلیکیشن های مذکور علاوه بر امکان وصل کردن آیفون به تلویزیون و پخش محتوای آیفون در تلویزیون قادر به وصل کردن کامپیوتر به تلویزیون و پخش کردن محتوای کامپیوتر در تلویزیون یا وصل کردن آیفون به کامپیوتر و پخش محتوای آیفون در کامپیوتر هم خواهید بود. جالب است بدانید که بدین منظور حتی نیازی به نصب کدک یا تغییر فرمت ویدیو ها هم نخواهید داشت.

اتصال تلفن همراه به تلویزیون ال جی (LG)

اتصال گوشی به تلویزیون : اپلیکیشن Sunshine هم یکی دیگر از برنامه های خوبی است که امکان وصل کردن آیفون به تلویزیون از طریق قابلیت DLNA را فراهم می‌کند. با استفاده از این برنامه به راحتی می‌توانید محتوای بدون محدودیت DRM را در دستگاه های مختلف سازگار با قابلیت DLNA پخش کنید. 

با وصل کردن آیفون به تلویزیون از طریق این اپلیکیشن می‌توانید موزیک های ذخیره شده در حافظه آیفون را از طریق تلویزیون پخش کنید اما امکان آینه کردن نمایشگر و پخش ویدیو از طریق اپلیکیشن های ارائه دهنده سرویس های ویدیویی وجود ندارد.

در صورتیکی با تلویزیون خود به مشکل خوردید می توانید از کارشناسان ما جهت تعمیر تلویزیون خود کمک بگیرید .

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ پلاک ۱۱۷ 

کابل اتصال  موبایل به تلویزیون ال جی  AV

یکی از ساده ترین راه برای آموزش وصل کردن آیفون به تلویزیون که میتوانیم خدمتتون ارائه بدیم، استفاده از کابل اتصال AV میباشدو این کار بدین شکل است که از طریق سوکت شارژ به دانگل متصل میشود و از طریق کابل HDMI به تلویزیون متصل میشود.

این دانگل حتی میتواند برای شما به عنوان خروجی HDMI و همچنین ورودی شارژ را نیز میتواند به صورت همزمان دارا باشد، مطمئن باشید که میتواند ساده ترین کار ممکن برای شما باشد، پس با این روند شما میتوانید یک فیلم را به صورت کامل از گوشی خود به عنوان پخش کننده و از تلویزیون به عنوان نمایشگر صفحه و از طریق شارژر هم میتوانید گوشیتان را شارژ کنید تا نگران کسر شدن مقدار باتری نباشید.

در بعضی مواقع ممکن است بعد از اتصال دانگل به تلویزیون، وضوح تصویر کاهش پیدا کنید و یا ممکن است به صورت پیکسل هایی نا مفهوم ظاهر شود در صورت بروز این حالت کافی است بعد از چند ثانیه تصویر شفاف را داشته باشید یا با یک بار اتصال مجدد کابل به رفع مشکل بپردازید. در این حالت هر برنامه ای را میتوانید روی تلویزیون خود مشاهده فرمایید، میتوانید عکس، ویدیو، و یا بازی هم کنید. بعد از انجام کانکت شدن روی نمایشگر دستگاه خود پیغامی مبنی بر اتصال به تلویزیون را میبینید.

اتصال آیفون به تلویزیون

نحوه اتصال گوشی همراه با استفاده از حالت آیینه miroring:

در بعضی موارد شما نمیتوانید که اتصال به تلویزیون را از طریق Airplay فراهم کنید و یا یک سری از برنامه های خواص دسترسی به این قسمت را ندارد و یا تلویزیون شما دستگاههای اپل را ساپورت نمیکند در این حالت، شما میتوانید از گزینه Mirroring استفاده کنید.

هنگام انتخاب این گزینه کل صفحه آیفون یا آیپد شما و هر آن چه که در دستگاه اجرا کنید، در تلویزیون ظاهر میشود. در این حالت شما با انتخاب عکس و فیلم برای شما یک حلقه آبی یا یک فلش سفید ظاهر میشود.

اکنون AirPlay از منوی پاپ آپ ظاهر میشود و شما  AppleTV را انتخاب کنید و میتوانید با چپ و راست کردن عکس ها را انتخاب کنید.

روشی که در بالا ارائه شد مربوط AppleTV میباشد، اما برای استفاده از حالت mirroring برای سایر تلویزیون ها بدین ترتیب میباشد که شما باید ابتدا برنامه تلویزیون خود را از appstore دانلود کنید و از آن طریق میتوانید گوشی را به تلویزیون کانکت کنید.

این همان روش بالا است با این تفاوت که شما از طریق اپلیکیشن مربوط به آن به تلویزیون غیر از تلویزیون ها کمپانی اپل کانکت میشوید.

باید به این نکات توجه داشته باشید که در این حالت نیز باید تلویزیون شما و آیفون یا آیپد شما باید به یک وای فای یکسان کانکت باشند. و همچنین تلویزیون از طریق اپلیکیش دسترسی پخش را داشته باشد.

در صورتی که این مقاله برای شما مفید بوده است ، دیگر مطالب آموزشی ما را هم مطالعه کنید .

نحوه اتصال تلویزیون به ویدئو پروژکتور با کابل
نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون
بهترین راه اتصال گوشی اندروید به تلویزیون ال جی LGدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.