آموزش-نصب-ویدئو-پروژکتور

نحوه نصب ویدئو پروژکتور

در این مقاله نحوه نصب ویدئو پروژکتور به صورت گام به گام توضیح داده شده در صورت نیاز به خرید ، نصب و تعمیرات ویدئو پروژکتور با کارشناسان ما تماس بگیرید کلیه خدمات همراه با گارانتی ارائه می شود.

شماره تماس  تعمیرات ویدئو پروژکتور : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوارسازمان آب بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷

نحوه نصب ویدئو پروژکتور:

پروژکتور راهی عالی برای بالا بردن کیفیت سینمای خانگی شما است ، و تصاویر بزرگتری را برای اینکه  احساس کنید در سینما  قرار دارید در اختیار شما قرار می دهد.

نصب پروژکتور بر روی سقف یا دیوار کمک می کند تا سینمای خانگی ظاهری حرفه ای و صیقلی داشته باشید – نیازی به ذکر نیست که باعث صرفه جویی در فضا می شود. هنگام نصب پروژکتور روی دیوار یا سقف ، باید اندازه گیری های مختلفی را در نظر بگیرید ، از جمله اندازه صفحه نمایش و اندازه اتاق ، و همچنین فاصله پرتاب و افست عمودی پروژکتور (که در کتابچه راهنمای آن موجود است).

 برای اطمینان از نصب صحیح آن بر روی سقف / دیوار خود ، از این دستورالعمل ها به همراه کتابچه راهنمای پروژکتور استفاده کنید.

انتخاب-مکان-مناسب-برای-نصب-ویدئو-پروژکتور

تصمیم گیری در مورد قرارگیری پرده نمایش :

در مورد بهترین مکان برای صفحه نمایش تصمیم بگیرید. بسته به نوع چیدمان اتاق شما ، ممکن است انتخاب کمی در مورد محل قرارگیری صفحه داشته باشید ، اما در صورت امکان دیواری را انتخاب کنید که نور مستقیم نداشته باشد ، زیرا نور روی صفحه باعث کمرنگ شدن تصویر می شود.

    اگر باید دیواری انتخاب کنید که نور مستقیم دریافت کند ، صفحه پروژکتور رد کننده نور محیط را در نظر بگیرید یا اگر صفحه خود را روی دیوار می کشید ، می توانید از رنگ رد کننده نور محیط استفاده کنید (در فروشگاه های سخت افزار موجود است).

  همچنین ممکن است نیاز باشد برای پنجره های خود پرده هایی با رنگ تیره  خریداری کنید.

در صورتی که  پرده نمایش خود را هنوز تهیه نکردید  می توانید جهت خرید از کارشناسان ما در این زمینه مشاوره بگیرید. شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

ارتفاع-مناسب-برای-نصب-پرده-نمایش

بهترین ارتفاع پرده نمایش:

این دوباره به چیدمان اتاق شما بستگی خواهد داشت.

اگر فقط یک کاناپه و چند صندلی در اتاق داشته باشید (یعنی صندلی هایی به سبک تئاتر در ردیف ها نیستند) ، ارتفاع مناسب بین ۲۴ تا ۳۶ اینچ (۶۱ و ۹۱.۵ سانتی متر) از زمین فاصله دارد.

 اگر چندین ردیف در سینمای خانگی خود دارید ، می خواهید صفحه کمی بالاتر باشد تا افرادی که در ردیف اول نیستند ، همچنان بتوانند به طور صحیح هر تصویر یا فیلمی را که در حال نمایش روی صفحه هستید ، ببینند.

    هنگام تصمیم گیری در مورد فاصله قرار دادن صفحه روی سطح زمین ، همیشه اندازه صفحه را در ذهن داشته باشید ، زیرا ممکن است شروع بیش از حد از سطح زمین فضای کافی برای کل صفحه را نداشته باشد.

انتخاب-سایز-مناسب-پرده-نمایش

سایز مناسب پرده نمایش ویدئو پروژکتور :

این ارتفاع و پهنا خواهد بود که می خواهید تصاویر را از ویدئو پروژکتور خود روی آن بگیرید. اندازه  مفید را محاسبه کنید ، زیرا هنگام محاسبه محل نصب پروژکتور خود به آنها نیاز خواهید داشت.

    اکثر پروژکتورها می توانند ۱۰۰ اینچ با کیفیت بالا ایجاد کنند. (۲۵۴ سانتی متر یا ۸.۳۳ فوت) تصویر ، بنابراین اگر مطمئن نیستید که اندازه صفحه را می توانید بگیرید – و اتاق شما می تواند آن را در خود جای دهد – باید با چیزی نزدیک به ۱۰۰ اینچ درنظر گرفته باشید .

در صورتیکی مقاله نحوه نصب ویدئو پروژکتور برای شما مفید بوده است دیگر مطالب آموزشی ما را دنبال کنید.

محاسبه-فاصله-مناسب-پروژکتور-از-پرده

تصمیم گیری در مورد قرارگیری پروژکتور:

بهترین فاصله ویدئو  پروژکتور خود را محاسبه کنید.  

فاصله مناسب :  فاصله بین صفحه نمایش شما و لنز پروژکتور شما را اندازه گیری می کند.

 شما آن را با استفاده از نسبت پرتاب پروژکتور خود محاسبه می کنید ، که باید در کتابچه راهنمای دستورالعمل به صورت یک عدد منفرد (برای پروژکتورهای بدون بزرگنمایی نوری) یا طیف وسیعی از اعداد ذکر شود.

 برای محاسبه فاصله قرارگیری پروژکتور با صفحه نمایش خود ، از فرمول زیر استفاده کنید: نسبت پرتاب x عرض صفحه = فاصله پرتاب.

 فرمول برای هر واحد اندازه گیری کار می کند – می توانید از اینچ ، سانتی متر و غیره استفاده کنید.

اگر صفحه نمایش ۱۰۰ اینچی دارید و دامنه نسبت پرتاب آن ۱.۴:  ۱ به ۲.۸: ۱ است ، می توانید پروژکتور خود را در هر مکانی بین ۱۴۰ تا ۲۸۰ اینچ (۳۵۵.۶ و ۷۱۱.۲ سانتی متر یا ۱۱.۶۷ و ۲۳.۳۳ فوت) از صفحه قرار دهید.

محاسبه به این شکل است (با استفاده از نسبت ۱.۴: ۱ به عنوان مثال): ۱.۴ x 100 in. = 140 in.

همچنین می توانید فرمول را تغییر دهید.

اگر ترجیح می دهید اندازه صفحه نمایش متناسب با مکانی که می خواهید پروژکتور خود را سوار کنید انتخاب کنید از این فرمول استفاده کنید : فاصله پرتاب تقسیم بر نسبت پرتاب = عرض صفحه.

اگر می خواهید ویدئو پروژکتور خود را با فاصله ۱۶ فوت از صفحه نمایش خود قرار دهید ، و پروژکتور شما دارای نسبت پرتاب ۱.۴: ۱  به ۲.۸: ۱ است. 

با استفاده از انتهای پایین نسبت (۱.۴: ۱) به عنوان مثال ، شما ۱۶ فوت (۱۹۲ اینچ) را بر ۱.۴ تقسیم می کنید ، که برابر است با اندازه صفحه نمایش ۱۱.۴۳ فوت (۱۳۷.۱۶ اینچ). 

 با توجه به اینکه دامنه ضریب پرتاب تا ۲.۸: ۱ است ، در واقع می توانید اندازه صفحه نمایش را از ۵.۷۱ (۶۸.۵۲ اینچ) تا ۱۱.۴۳ فوت انتخاب کنید.

مشخص-کردن-فاصله-مناسب-برای-ویدئو-پروژکتور

بهترین فاصله پرتاب را برای ویدئو پروژکتور خود تعیین کنید.

هنگامی که از محدوده فاصله پرتاب خود آگاهی پیدا کردید ، می توانید اتاق را ارزیابی کرده و در مورد محل نصب بیشتر پروژکتور منطقی تصمیم بگیرید. مواردی که باید هنگام ارزیابی در خاطر داشته باشید:

    موقعیت نشستن / مشاهده – اگر پروژکتور شما بلند یا کاملاً سنگین است ، ممکن است دوست نداشته باشید درست بالای سر شما آویزان شود.

    پریز برق / کابل کشی – پروژکتور شما به احتمال زیاد دارای دو کابل HDMI و پاور است. می خواهید مطمئن شوید که یا به گیرنده خود نزدیک شده اید تا بتوانید پروژکتور خود را به برق متصل کنید یا کابل ها / پسوندهای مناسب را داشته باشید.

   اولویت تصویر – حتی در محدوده فاصله پرتاب ، در کیفیت تصویر تغییراتی وجود دارد ، بنابراین می خواهید قبل از نهایی کردن محل نصب پروژکتور ، بررسی کنید کدام فاصله را ترجیح می دهید.

فواصل کوتاه تر (یعنی پروژکتور نزدیک به صفحه) روشن تر خواهد بود و فواصل طولانی تر (یعنی پروژکتور دورتر از صفحه) کنتراست بیشتر و تصویر واضح تری خواهد داشت.

پیداکردن-افست-(offset)-عمودی-ویدئو-پروژکتور

 افست (offset) عمودی پروژکتور خود پیدا کنید.

افست عمودی پروژکتور شما میزان کم یا زیاد بودن آن است تا تصویر در ارتفاع مناسب صفحه نمایش یابد.

باید به صورت درصدی در دفترچه راهنمای پروژکتور شما نشان داده شود.

 جابجایی مثبت (به عنوان مثال ، ۹۶.۳ + +) به این معنی است که تصویر از لنز بالاتر می رود ، در حالی که جابجایی منفی (به ترتیب -۹۶.۳٪) منفی است. 

همانطور که پروژکتورها به صورت وارونه سوار می شوند ، مهمترین موردی است که باید به آن توجه شود.

 بسیاری از پروژکتورها مجهز به تغییر عمودی لنز هستند که به شما امکان می دهد ارتفاع تصویر را بدون نیاز به جابجایی پروژکتور تنظیم کنید.

 اگر مال شماست ، سعی کنید پروژکتور خود را در ارتفاع های مختلف نگه دارید و در هنگام تنظیم لنز تغییر مکان دهید تا قبل از نصب بهتر ببینید.

 اگر پروژکتور شما تغییر عمودی لنز ندارد (یعنی یک افست عمودی ثابت دارد) ، باید آن را دقیقاً در ارتفاع توصیه شده قرار دهید.

محل-قرار-گیری-عمودی-پروژکتور

محل قرارگیری عمودی پروژکتور خود را محاسبه کنید.

برای محاسبه موقعیت عمودی ایده آل پروژکتور خود ، از این فرمول پیروی کنید:

 ارتفاع صفحه x درصد افست = فاصله لنز از بالا / پایین مرکز صفحه.

    مثال زیر برای یک پروژکتور با -۹۶.۳٪ تا + ۹۶.۳٪  است:

        یک صفحه نمایش استاندارد با کیفیت بالا دارای نسبت ابعاد ۱.۷۸: ۱ (۱۶: ۹) خواهد بود ، به این معنی که صفحه نمایش ۱.۷۸ برابر عرض زیاد دارد.

اگر صفحه شما ۱۰۰ اینچ (۸.۳۳ فوت) عرض داشته باشد ، به احتمال زیاد ۵۶.۱۸ اینچ (۴.۶۸ فوت) ارتفاع دارد.

        برای محاسبه یک افست عمودی برای ۵۶.۱۸ اینچ.

 صفحه: ۵۶.۱۸ اینچ (ارتفاع) x 96.3٪ (جابجایی – اگر محاسبه شما نماد٪ ندارد ، از ۰.۹۶۳ استفاده کنید) = ۵۴.۱۰ اینچ.

        این بدان معنی است که پروژکتور می تواند از ۵۴.۱۰ اینچ در پایین مرکز صفحه نمایش شما تا ۵۴.۱۰ اینچ در بالای مرکز صفحه نمایش شما قرار گیرد.

محاسبه-تغییرات-لنز-افقی

تغییر لنز افقی را محاسبه کنید.

نصب پروژکتور به گونه ای ایده آل است که از وسط صفحه با مرکز صفحه در امتداد قرار بگیرد ، اما اگر چیدمان اتاق شما به چیز دیگری نیاز ندارد ، باید شیفت افقی را محاسبه کنید.

قوانین تغییر عدسی افقی تقریباً مشابه تغییر جهت عمودی عدسی است ، با این تفاوت که شما از این فرمول برای تعیین آن استفاده می کنید: 

 عرض صفحه x درصد جابجایی = فاصله عدسی از چپ / راست مرکز صفحه.

 بهتر است هر زمان ممکن از استفاده از شیفت افقی لنز خودداری کنید ، زیرا این امر می تواند تصویر شما را تحریف کرده و باعث تغییر در لنز عمودی شود.

در صورتیکی مقاله نحوه نصب ویدئو پروژکتور برای شما مفید بوده است دیگر مطالب آموزشی ما را دنبال کنید.

خرید-پایه-مناسب-جهت-نصب-ویدئو-پروژکتور

نصب ویدئو پروژکتور :

 

 بهترین پایه را متناسب با ویدئو پروژکتور و اتاق خود انتخاب کنید.

 پایه های پروژکتور از نظر متصل شدن به آنها متفاوت است (یعنی سقف یا دیوار).

 آیا آنها شامل لوله کشی یا بازوهایی هستند که به تنظیم ارتفاع تصویر شما کمک می کنند.

و نوع / اندازه / وزن پروژکتور را می توانند نگه دارند. هنگام انتخاب نصب باید همه این موارد را در ذهن داشته باشید.

 

    چیزی محکم و با کیفیت بخرید. پروژکتورهای بی کیفیت با گذشت زمان بیشتر رانده می شوند ، و باعث می شود پروژکتور (و تصویر) شما از هم ترازی با صفحه خارج شود.

    بسته به نوع سقف ممکن است لازم باشد آداپتورهای پایه خود را خریداری کنید. برای سقف کاذب (سقفی که از سقف سازه ای پایین می آید و بنابراین نمی تواند بارهای سنگین را تحمل کند) ، یک کیت سقف کاذب بخرید.

برای سقف مسجد جامع (بلند و قوسی) ، یک آداپتور سقف مسجد جامع خریداری کنید.

در صورتی که هنوز پایه ویدئو پروژکتور خود را خریداری نکرده اید از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید ، شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

اتصال-پایه-به-ویدئو-پروژکتور

پایه ویدئو پروژکتور را وصل کنید.

پایه مناسب را به پروژکتور وصل کنید. دستورالعمل های همراه با کیت نصب و پروژکتور را دنبال کنید. قبل از حرکت مطمئن شوید که صفحه با پروژکتور متصل شده  است. قبل از محکم کردن آن بر روی دیوار / سقف اطمینان حاصل کنید که کل پایه به پروژکتور متصل است.

محاسبه-فاصله-لنز-ویدئو-پروژکتور-و-فاصله-مناسب-ویدئو-پروژکتور-از-پرده

تنظیم فاصله ویدئو پروژکتورجهت نصب :

نحوه نصب ویدئو پروژکتور : فاصله اتصال از لنز را محاسبه کرده و فاصله پرتاب را بر اساس آن تنظیم کنید.

از یک نوار اندازه گیری برای تعیین فاصله بین مرکز نصب و جلوی لنز پروژکتور استفاده کنید. این طول را به محدوده قابل قبول فواصل بین لنز پروژکتور و صفحه اضافه کنید (یعنی فاصله پرتاب). 

اگر فاصله اتصال به لنز ۶ اینچ باشد ، مجموع جدید برای فاصله اصلی پرتاب ۱۶ فوت ۱۶.۵ فوت است.

اتصال-امن-پایه-ویدئو-پروژکتور-به-صقف-یا-دیوار

اتصالات ویدئو پروژکتور خود را محکم کنید 

برای یافتن گل میخ سقفی ، که تیرچه نیز نامیده می شود ، در محدوده مناسبی از فاصله صفحه از پروژکتور از یک گل میخ استفاده کنید.  با پیچ گوشتی ، آچار و ۲ پیچ عقب ، پایه را روی تیرچه محکم کنید.

پیچ و مهره های عقب  اتصالات با سرهای شش ضلعی تخت و شاخه های استوانه ای رزوه دار هستند.

می توان آنها را مستقیماً داخل چوب پیچ کرد. همچنین می توان آنها را در بتن پیچ کرد وقتی که آنها با درج موسوم به تاخیر استفاده می شوند. پیچ و مهره های تأخیری برای نصب پروژکتور شما باید ۳ اینچ (۷.۶ سانتی متر) طول و ۰.۳۱۲۵ اینچ (۷.۹ میلی متر) عرض باشد (مگر اینکه در دفترچه نصب شده شما چیز دیگری ذکر نشده باشد).
برای استفاده از یك تیرچه به راحتی آن را در امتداد دیوار اجرا می كنید تا زمانی كه نشانگر آن به شما می گوید كه به یكتیرچه خورده است .

دستورالعمل های دقیق تر در کتابچه راهنمای جستجوی تیرچه شما موجود است.
اگر در محلی که می خواهید پروژکتور خود را نصب کنید هیچ تیرچه موجود نیست ، یا باید در آن نقطه تجدید نظر کنید ، یا ابتدا یک تکه چوب نصب کنید که فضای بین دو تیرچه را پوشش دهد. در صورت امکان (یعنی اگر اتاق زیر شیروانی در بالای شما قرار دارد) ، چوب ها را درون سقف مخفی کنید. 
همچنین می توانید سقف را سوراخ کنید ، لنگر بگذارید و سپس پروژکتور را درون آن پیچ کنید. 

اتصالات-کابل-ها

کابل ها را محکم کنید.

کابل ها را به ویدئو پروژکتور وصل کنید. دستورالعمل های کتابچه راهنمای پروژکتور را دنبال کنید. شما ممکن است استفاده از قالب های سیم (روکش سیم آکا) را در نظر بگیرید تا کابل های شما به دیافراگم و گیرنده شما متصل شوند و با دیوار متصل شوند.

این موارد باید در فروشگاه سخت افزار محلی شما موجود باشد. اگر ظاهر کابل ها برای شما مهم نیست اما می خواهید حداقل آنها را مرتب  نگه دارید ، می توانید آنها را فقط در نقاط خاصی از دیوار خود با استفاده از تکیه گاه های کابل و اتصال دهنده ها ببندید

تصویر-تغییر-تنظیمات-ویدئو-پروژکتور-متناسب-با

ویدئو پروژکتور را برای تنظیم دقیق تصویر تنظیم کنید:

ویدئو پروژکتور را روشن کنید و برای تنظیم بزرگنمایی ، تغییر لنز ، و فوکوس روی تنظیمات دلخواه ، دستورالعمل را دنبال کنید. برای تنظیم کنتراست ، رنگ و روشنایی مورد نظر بر روی پروژکتور ، دفترچه راهنما را دنبال کنید.

قبل از تنظیم دقیق ، تصویر را طوری تنظیم کنید که تا حد ممکن به دقت نزدیک شود. این کار به طور ایده آل در هنگام تنظیم دقیق ، در وقت  صرفه جویی می کند.

در صورتیکی مقاله نحوه نصب ویدئو پروژکتور برای شما مفید بوده است دیگر مطالب آموزشی ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *