چگونه سیستم صوتی سینمای خانگی ایده آل ایجاد کنیم؟

آیا تابحال یک تلویزیون کاملاً جدید متصل کرده و آن را روشن کرده اید تا از کیفیت صدای وحشتناک ناامید شوید؟ بیشتر اوقات ، باید تصاویر خیره کننده را با ارائه صوتی خیره کننده ای برابر کرد. چه بخواهید یک تجربه واقعی تئاتر را از نو بسازید و چه به سادگی به دنبال ارائه صدای پاک تر باشید ، در اینجا یک توضیح ساده از آنچه برای ایجاد یک سیستم صوتی ایده آل سینمای خانگی باید انجام دهید ، آورده شده است.

در صورت بروز مشکل در زمینه تعمیرات تلویزیون در مشهد می توانید از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید. 

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

اهداف خود را مشخص کنید.

از تمام آنچه در حال حاضر دارید حساب کنید (اگر در حال ساخت سینمای خانگی به طور کامل از ابتدا هستید ، می توانید به مرحله بعدی بروید).
نوع و اندازه تلویزیونی که دارید ، ابعاد اتاق و قصد شما برای پیشرفت را در نظر بگیرید. می خواهید چند نفر جا بیفتند؟ آیا اتاق سرگرمی شما جادار است – که به شما امکان می دهد کیفیت صدای غنی تری داشته باشید؟

چه تعداد بلندگو را می توان به راحتی امکان پذیر کرد؟ اینها مواردی است که باید قبل از شروع برنامه ریزی برای قرار دادن مکان فیزیکی تجهیزات خود ، در نظر بگیرید.

فضای خود را اندازه بگیرید.

برای داشتن سیستم صوتی سینمای خانگی ایده آل  : به طور معمول ، شما می خواهید صندلی های شما بین تلویزیون و دیوار مجاور قرار بگیرند ، نه در مقابل آن. با این روش می توانید بلندگوها را پشت کاناپه یا صندلی خود اجرا کنید و یک تجربه صدای فراگیر ایجاد کنید.
 زمان خوبی برای ارزیابی جریان صدای اتاق نیز هست. مبلمان با پشت بالا و وسایل اضافی صدا را مسدود یا تحریف می کنند. سعی کنید اتاق سرگرمی خود را تا حد ممکن تمیز و کم مشخصات نگه دارید.

یک سیستم صوتی کلی انتخاب کنید.

احتمالاً مواردی مانند ۵.۱ ، ۶.۱ ، ۷.۱ و … را دیده اید. در این موارد ، عدد اول مخفف مقدار بلندگوها است و “.۱” به معنای استفاده از ساب ووفر است. یک سیستم بلندگو انتخاب کنید که مربوط به اندازه و موقعیت اتاق شما باشد.                                                      

 به عنوان یک قاعده کلی ، اگر در یک آپارتمان یا مکان مشابه گره خورده زندگی می کنید ، یک سیستم استریو ۵.۱ احتمالاً بزرگترین سیستم مورد نیاز شما خواهد بود ، زیرا هر میزان صدای قابل توجهی در سیستم بلندگوهای بزرگتر اضافی است.

    به همین ترتیب ، شما باید یک سیستم بلندگو را برای فضایی که در آن ریاست می کند اندازه کنید ، نه برای فضایی که فکر می کنید در نهایت به آن تعلق خواهد گرفت. شما همیشه می توانید یک سیستم بلندگو ۲.۱ را برای یک اتاق کوچک خریداری کنید و بعداً به آن اضافه کنید.

 

محل قرارگیری خود را مسدود کنید.

فاصله تلویزیون تا کاناپه ، کاناپه تا دیوار پشتی و گوشه های اتاق تا جایی که نشسته اید را اندازه بگیرید. نوار را در جایی که می خواهید بلندگوها قرار دهید قرار دهید. اصلی ها جلوی تلویزیون می نشینند ، در حالی که صدای فراگیر معمولاً پشت بیننده می رود.

 شما می خواهید بلندگوهای شما تقریباً صدای یکسانی را به همه افراد در اتاق منتقل کنند ، بنابراین همانطور که قصد دارید این نکته را به خاطر بسپارید. قبل از قرار دادن ساب ووفر باید تست کنید ، بنابراین فعلا نگران آن نباشید.

خریدن تجهیزات

بودجه تعیین کنید.

آسان است که هنگام تماشای لوازم الکترونیکی براق و جدید وسوسه شوید ، بنابراین بودجه مناسبی را تعیین کنید – بودجه ای که به شما امکان می دهد آنچه را که لازم دارید تهیه کنید.

  به یاد داشته باشید که فناوری سال گذشته همیشه ارزان تر از مدل مشابه امسال است و اغلب تقریباً همان کار را انجام می دهد. به خصوص اگر می خواهید پس انداز کنید ، فناوری جدید را خریداری نکنید.

لیستی از تجهیزات مورد نیاز خود تهیه کنید.

سیستم های صوتی سینمای خانگی یک گیرنده را برای تمام فناوری های صوتی و تصویری ، ساب ووفر و چندین بلندگو به همراه تمام کابل های مربوطه تعیین می کنند. بسته به نیاز و محدودیت شما ، ممکن است بیش از یک ساب ووفر و چند بلندگوی اضافی یا یک نوار برق اضافی انتخاب کنید.

 محدودیت های اتاق انتخابی خود را بخاطر داشته باشید. همچنین ممکن است لازم باشد استندها یا براکت های نصب را به لیست خرید خود اضافه کنید.

    یکی از نکات خوب در مورد راه اندازی سیستم صوتی چند بلندگو قابلیت شخصی سازی آن است: با تغییر محیط می توانید همیشه بلندگوها را اضافه یا کم کنید. هنگام خرید تجهیزات اولیه این نکته را به خاطر بسپارید.

    هنگام خرید یک گیرنده ، اطمینان حاصل کنید که خروجی آن برای سخت افزاری که در حال اجرا هستید کافی باشد ، زیرا هر دستگاه پخش کننده دی وی دی یا کنسول باید به گیرنده متصل باشد تا تلویزیون.
به همین ترتیب ، مطمئن شوید ورودی و خروجی صحیحی برای سخت افزار شما دارد. شما نمی خواهید یک گیرنده قدیمی بخرید که فقط ورودی آنالوگ (کابل های قرمز و سفید استاندارد) داشته باشد ، درصورتی که تلویزیون شما قادر به کار کردن کابل HDMI باشد.

درباره گزینه های خود تحقیق کنید.

یک مارک معتبر مانند سامسونگ ، Bose یا سونی پیدا کنید و همانطور که درباره فناوری خود تحقیق می کنید ، با آن شرکت همراه باشید. همانطور که در این زیرمجموعه ها به مدل های خاصی می پردازید ، به دنبال مشکلات رایج یا مشکلات طول عمر باشید.

  اصول ابتدا همیشه بهتر است. بهتر است یک گیرنده نسبتاً ساده تهیه کنید که دقیقاً همان کاری را انجام دهد که شما نیاز دارید و بیش از آنکه دو برابر بیشتر صرف یک گیرنده با تعداد زیادی ویژگی کنید که هرگز استفاده نخواهید کرد. همین منطق در مورد بلندگوها نیز صدق می کند.

    ایده خوبی است که در مورد ویژگی های مارک ها و مدل های خاص تحقیق کنید. اغلب اوقات ، این ویژگی های “ارزشمند” غیرضروری یا کاملا ناچیز به نظر می رسند. هزینه های اضافی را برای هیچ چیز خرج نکنید.

تجهیزات را مستقیماً از یک فروشگاه صوتی مربوطه خریداری کنید.

اگر تجهیزات را به صورت آنلاین خریداری می کنید ، جایی که اغلب ارزان تر هستند ، مطمئن شوید که مستقیماً از یک فروشگاه  خریداری می کنید. در حالی که ارائه دهندگان شخص ثالث غالباً معاملات به ظاهر باورنکردنی دارند ، همیشه این احتمال وجود دارد که در نهایت کالای فرومایه و بدون ضمانت دریافت کنید.

فروشگاه صدرا این امکان را به شما می دهد که بتوانید تجهیزات مورد ضمانت و خوب را خریداری کنید.

فقط آنچه را که نیاز دارید خریداری کنید.

با این فرض که کیفیت صدای بهتری خواهید داشت ، مارک ها معمولاً سعی می کنند شما را فریب دهند تا بیش از حد لازم برای مواردی مانند کابل های HDMI روکش طلا یا کابل اسپیکر عایق بندی شده سه گانه ، هزینه بیشتری را صرف کنید.
در واقع ، شما به احتمال زیاد تفاوت کیفیت صدا بین کابل بلندگوی ارزان و گران قیمت آن را متوجه نخواهید شد ، بنابراین همیشه وقتی صحبت از کابل است ، در کنار ارزان بودن خطا کنید. این فناوری اغلب باید به اندازه کافی تعویض شود تا درصورتی که بودجه زیادی برای سیستم صوتی سینمای خانگی خود اختصاص ندهید ، ارزش خرید محصولات بالای قفسه را ندارد.
   به عنوان مثال ، اگر مالک محصولات اپل نیستید ، گیرنده ای را خریداری نکنید که هزینه بیشتری دارد زیرا دارای Airplay داخلی است.

  برای اتصال بلندگوهای خود به خروجی های صوتی گیرنده خود ، باید کابل بلندگو خریداری کنید – در صورت بروز اتصال کوتاه یا سیم مفتول از این فرصت به عنوان منبع تغذیه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *