نحوه اتصال کابل کواکسیال

نحوه اتصال کابل کواکسیال

آموزش نحوه اتصال کابل کواکسیال و اتصالات آن :
کابل کواکسیال (کواکس) سیگنال های تلویزیون و اینترنت را به خانه ها و سایر ساختمان ها وارد می کند. این کابل ها برای اتصال به وسایلی مانند تلویزیون و انتقال سیگنال در انتها به اتصالات نیاز دارند.
 اگر یک کابل کواکس بدون اتصال دارید ، نصب کابل خود یک کار ساده است. سیم را برداشته و رسانای داخلی آن را در معرض دید قرار دهید. سپس یک کانکتور را از روی آن فشار داده و در جای خود قرار دهید. برای فضاهای تنگ ، از کانکتور زاویه راست استفاده کنید تا خم شدن زیاد کابل جلوگیری شود. 

نحوه انتخاب و استفاده از کابل ها :

نحوه-اتصال-کابل-کواکسیال

اگرشما کابل RG59  یا RG6 دارید.

 اینها ۲ نوع متداول کابل کواکس هستند که احتمالاً یکی یا دیگری را دارید. ساده ترین راه برای گفتن این است که به محفظه لاستیکی کابل نگاه کنید. نوع آن باید در اینجا چاپ شود. 
تفاوت اصلی کابل ها در این است که RG6 ضخیم تر و دارای بالشتک بیشتری نسبت به RG59 است. این باعث می شود که دوام بیشتری داشته باشد و گزینه متداولی برای سیم کشی و اینترنت باشد. 

نحوه-انتخاب-اتصال-دهنده-کابل

کانکتور متناسب با نوع کابل خود تهیه کنید.

 متداول ترین رابط کواکس نوع F است. یک اتصال دهنده نوع F را در یک فروشگاه سخت افزار پیدا کنید و آن را با عرض کابل خود مطابقت دهید.

 برای هر کابلی که به آن متصل می شوید ، یک عدد دریافت کنید.  اتصال دهنده های نوع N نیز وجود دارد ، اگرچه این موارد در نصب های خانگی بسیار کمتر دیده می شوند. اتصالات نوع F هنوز هم در انواع مختلفی از جمله چین و پیچ و تاب وجود دارد. اگر نمی دانید بهترین گزینه برای شماست ، با یک کارمند فروشگاه صحبت کنید.

نحوه-لخت-کردن-کابل-کواکسبال

لاستیک را از انتهای کابل ۱⁄۲ اینچ (۱.۳ سانتی متر) برش دهید.

 یا از ابزار سیمی یا تیغ استفاده کنید. ۱⁄۲ اینچ (۱.۳ سانتی متر) از انتهای کابل را اندازه بگیرید و دور لایه لاستیکی خارجی را ببرید. سپس آن را بیرون آورده تا مش در زیر آشکار شود.
تمام مسیر را از طریق کابل قطع نکنید. فقط پوشش لاستیکی بیرونی را ببرید. خیلی عمیق برش به اتصال آسیب می رساند.
اگر برای این کار از تیغ استفاده می کنید ، بسیار مراقب باشید. انگشت خود را در مسیر تیغه قرار ندهید و کابل را محکم نگه دارید.

نحوه-جداکردن-رویه-کابل-کواکسیال

مش سیم را به پایین جدا کنید.

 این مش سیم دومین لایه کابل است. از انگشتان خود یا یک انبردست استفاده کنید و مش را به عقب پوست بگیرید. آن را روی محفظه لاستیکی زیر اولین برشی که ایجاد کرده اید تا کنید. 
یک ابزار سیمی می تواند این قسمت را برش داده و آن را برطرف کند ، اما اگر این کار را انجام می دهید مراقب باشید به اندازه کافی عمیق برش نزنید تا به هادی در مرکز کابل آسیب برساند.

پلاستیک دی الکتریک را از انتهای کابل ۱⁄۴ اینچ (۰.۶۴ سانتی متر) کوتاه کنید.

لایه نهایی عایق بندی کابل یک محفظه پلاستیکی سفید در اطراف هادی اصلی است. از یک نوار سیم کش یا تیغ استفاده کنید و به آرامی در اطراف پلاستیک ۱ inch4 اینچ (۰.۶۴ سانتی متر) از قسمت بالا برش دهید. سپس آن را پوست بگیرید تا هادی مس در زیر آن قرار گیرد. 
پلاستیک ممکن است روکش فویل داشته باشد.
هنگام برداشتن پوشش پلاستیکی دقت ویژه ای داشته باشید. اگر به رسانا صدمه بزنید ، سیگنال شما ضعیف تر خواهد شد.

اموزش-نحوه-اتصالات-کابل-کواکسیال

هر قسمت از مش سیم را که به هادی لمس می کند بردارید.

 اگر هر قسمت از مش به هادی برخورد کند ، در کیفیت سیگنال تداخل ایجاد می کند. به این اصطلاحا می گویند. دوباره بررسی کنید که کل مش سیم به عقب برداشته شده باشد ، و هیچ بخشی از رسانا را لمس نمی کند.

اتصال یک اتصال دهنده Crimp

1اموزش-نحوه-اتصالات-کابل-کواکسیال

حلقه چین دار را روی کابل بلغزانید.

 آن را در زیر نقطه ای که برش داده اید بگذارید تا تا زمانی که به آن احتیاج پیدا کنید ، دور از ذهن باشد. ابتدا مطمئن شوید که حلقه را بلغزانید ، در غیر اینصورت باید بعداً اتصال را جدا کرده و از ابتدا شروع کنید.
همه اتصالات دارای حلقه های جداگانه نیستند. حلقه چین دار بعضی از اتصالات از قبل متصل شده است. نوع خود را بررسی کنید.

اموزش-نحوه-اتصالات-کابل-کواکسیال2

کانکتور را از روی کابل فشار دهید تا هادی مسی بیرون بیاید.

 کابل را در یک دست و کانکتور را در دست دیگر نگه دارید. سپس هادی را در قسمت نگهدارنده در مرکز اتصال قرار دهید. فشار را تا جایی ادامه دهید که هادی دقیقاً بالای لبه کانکتور در طرف دیگر خارج شود.
این کار مقداری فشار می آورد زیرا اتصال باید بین محفظه لاستیک و لایه پلاستیکی قرار گیرد. سعی کنید اتصال را کمی به عقب و جلو بپیچانید تا روی کابل کار کند.
اگر کابل را در فضای باز نصب می کنید ، به یاد داشته باشید که از یک اتصال دهنده ضد آب استفاده کنید. این با لاستیک نگهداری می شود.

اتصال و سیم را لبه دار کنید.

 یک ابزار چین دار حلقه چین و چروک را به طور کامل به داخل کانکتور فشار داده و اتصال را محکم می کند. قالب یا عرض صحیح را برای کابلی که استفاده می کنید انتخاب کنید. سپس کابل را وارد ابزار چین کنید. دسته را فشار دهید تا زمانی که صدای کلیک را بشنوید ، نشان می دهد که چین و چروک کامل است. 
برخی از ابزارهای چین دار متفاوت عمل می کنند. دستورالعمل های مربوط به ابزار خاصی را که استفاده می کنید دنبال کنید.

هر مش سیم را که از زیر کانکتور بیرون می آید دور کنید.

 این قطعات فلزی می توانند در سیگنال یا سیم کشی شما تداخل ایجاد کنند. برای بیرون آمدن سیم از اطراف اتصال بررسی کنید. در صورت مشاهده ، از سیم برش استفاده کرده و آنها را مرتب کنید.

نصب اتصال دهنده راست گوشه

پایه اتصال را روی سیم قرار دهید.

بیشتر اتصالات زاویه راست یک قطعه پایه دارند که محفظه را در کنار هم نگه می دارد. این پایه را روی سیم کشیده بکشید تا پس از نصب اتصال ، آنجا باشد. 
قبل از نصب قطعه های دیگر اتصال ، ابتدا بیل را بکشید. اگر فراموش کنید ، باید اتصال را بردارید و مراحل را دوباره انجام دهید.
برخی از کیت های اتصال زاویه راست متفاوت هستند. روش مربوط به هر کالایی که استفاده می کنید را دنبال کنید.

پیچ داخل کانکتور را باز کنید.

قسمت جلوی محفظه اتصال دارای یک پیچ داخلی است که سیگنال را حمل می کند. پیچ را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا شل شود.  پیچ را کاملاً بردارید. فقط آن را شل کنید.

هادی را به پیچ لمس کنید و آن را محکم کنید.

 کابل را داخل محفظه قرار دهید تا هادی پیچ را لمس کند. آن را در جای خود نگه دارید و پیچ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا سفت شود. یک اتصال متصل ایجاد کنید تا کابل در جای خود باقی بماند.  فقط آن را محکم کنید تا پیچ محکم بسته شود. آن را محکم نکنید وگرنه می توانید به رسانای مس آسیب برسانید.

محفظه پشتی اتصال را نصب کنید.

قسمت پشتی را بردارید و آن را با شکاف های جلو ردیف کنید. سپس ۲ قطعه را بهمراه کابل بین آنها فشار دهید. 
برخی از اتصالات ممکن است در این مرحله با هم کلیک کنند. به شرطی که قطعات به طور خودکار متصل نشوند ، نگه داشتن آنها را با هم ادامه دهید.

پایه کانکتور را به دور کانکتور بچرخانید. پایه دو قسمت را بهم قفل می کند. آن را به سمت بالا فشار دهید تا به کانکتور برسد ، سپس آن را روی دو قطعه بچرخانید. مطمئن شوید اتصال قطع است ، کار کامل است. 

در صورت نیاز به تعمیرات تلویزیون در مشهد می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شماره تماس : ۰۵۱۳۷۰۲۴ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *