تعمیر-تلویزیون

مانیتور فلترون چیست

مانیتور فلترون چیست ؟ 

 Flatron اصطلاحی است كه شركت LG برای بعضی از مانیتورهای خود مورد استفاده قرار داد و یك استاندارد نیست. به مانیتورهای تخت به اصطلاح Flat گفته می شود. مانیتورها دو دسته كلی دارند كه یكی از آنها از همین معمولیها یا CRT می باشد و دیگری LCD است. انواع فلترون LG هم از نوع مانیتورهای CRT است و تفاوت زیادی با مانیتورهای معمولی دیگر ندارد و فقط صفحه نمایش آن تخت است. اما LCD ها تكنولوژی دیگری دارند. تصویر در مانیتورهای CRT به وسیله یك تفنگ الكترونی تشكلی می شود اما در مانیتورهای LCD به وسیله كریستال مایع تشكیل می شود.
مانیتورهای LCD هیچ گونه تشعشع زیان آوری برای چشم ندارد و كیفیت تصویر نیز در آنها كمی بهتر است. صفحه تخت یك مانیتور CRT نیز در كیفیت تصویر آن تاثیر دارد و باعث می شود تصویر در همه قسنتهای مانیتور به صورت تخت و واقعی تر و زیباتری نشان داده شود.
موفق باشید.

تفاوت مانیتور فلترون و ال سی دی 

مانیتورهای فلترون به مانیتورهای صفحه تخت CRT اطلاق می شود که از نظر تکنولوژی تا حدودی با مانیتورهای ال سی دی ال جی تفاوت دارند. یکی از خدمات صدرا سرویس ، تعمیر مانیتور فلترون ال جی است. همانطور که می دانید مانیتورهای ال جی به دو دسته مانیتورهای LCD و مانیتورهای  CRT تقسیم می شوند. انواع فلترون LG  هم از نوع مانیتورهای CRT است. تصویر در این نوع مانیتورها به واسطه وجود یک قطعه به نام تفنگ الکترونی تشکیل می شود در حالی که در ال سی دی ها از طریق کریستال مایع این امر امکان پذیر می شود.

اگرچه مانیتورهای ال سی دی نسبت به فلترون ها مزیت هایی دارند اما به دلیل تخت بودن صفحه نمایش مانیتورهای فلترون، تصاویر در همه قسمت های آن به صورت تخت و واقعی نمایش داده می شوند. امروزه تمایل به مانیتورهای LCD و LED ال جی بیشتر شده اما همچنان برخی از کاربران تمایل دارند از مانیتورهای فلترون ال جی استفاده کنند. این نوع مانیتورها نیز ممکن است در اثر عواملی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند. در صورت نیاز به تعمیر مانیتور در مشهد با کارشناسان ما تماس بگیرید. شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوارسازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

دلایل روشن نشدن مانیتور فلترون 

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مانیتور روشن نمی شود حتی اگر به نظر می رسد عملکرد رایانه شخصی خوب است. برخی از آنها به راه حل های ساده نیاز دارند و برخی دیگر ممکن است سفر به محل تعمیر رایانه محلی شما باشد. دلایل روشن نشدن مانیتور شامل موارد زیر است:

مانیتور شما روشن نیست اتصال برق شما شل است .

وصل نیست کابل مانیتور شما شل است .

متصل نیست پریز برق دیواری یا برد پاور شما ایراد دارد واحد منبع تغذیه رایانه شما (PSU) معیوب است.

کابل مانیتور شما خراب است نور پس زمینه مانیتور شما معیوب است کارت گرافیک

کنترل کننده فیلم شما معیوب است مادربرد و  یا RAM شما معیوب است

تفاوت مانیتور اداری و مانیتور گیمینگ 

تفاوت مانیتور اداری و مانیتور گیمینگ 

از هر مانیتور می توان تقریباً برای هر چیزی استفاده کرد.

گفته می شود فناوری ها و خصوصیاتی وجود دارد که کاربران مختلف از آنها قدردانی خواهند کرد.

مانیتورهای چندرسانه ای مواردی است که برای انجام کارهای روزمره مانند تماشای فیلم وب گردی و کار های روزمره  برای مصرف کننده عادی به فروش می رسد. آنها برای اکثر کاربران به اندازه کافی خوب هستند و امروزه معمولاً از زمان پاسخ دهی و کیفیت تصویر کافی برای ایجاد کننده محتوای گیمر یا علاقه مندان به اندازه کافی برخوردار هستند.

مانیتورهای بازی برای گیمرهای جدی که می خواهند از هر مزیتی استفاده کنند به بازار عرضه می شود. آنها زمان پاسخگویی سریع تری دارند (زمانی که برای انجام کار در مانیتور لازم است) و اغلب سرعت تازه سازی سریعتر (تصاویر در هر ثانیه بنابراین حرکت روانتر) ، معمولاً به قیمت پایین آمدن کیفیت تصویر  و قیمت بالاتر. از آنها می توان به خوبی برای مصرف چندرسانه ای استفاده کرد اما شما نباید هیچ محتوایی را با این موارد انجام دهید مگر اینکه به دنبال بهترین موارد مطلوب باشید.

مانیتورهای حرفه ای که برای ویرایش تصویر و فیلم در نظر گرفته شده اند و مواردی از این دست ، بهترین رنگ را دارند که برای صحت دقیق در کارخانه درجه بندی شده است. آنها برای چندرسانه ای و بازی بهتر از مانیتورهای چندرسانه ای هستند ، اما قیمت آنها به این معنی است که شما نباید با اینها اذیت شوید ، مگر اینکه کاملا ثروتمند باشید یا کاربر اپل باشید (در این صورت به احتمال زیاد با یکی همراه هستید).

همه اینها را می توان به جای یکدیگر در هر کاری که در رایانه انجام می دهید استفاده کرد ، اما مانند همه موارد دیگر: اگر در مورد کاری که انجام می دهید جدی باشید ، ابزارهای مناسبی را برای آن خواهید داشت.

البته مطمئناً مانیتورهای ایسر و ایسوس که اکنون اعلام شده اند ، تقریباً هر چیزی را که هر کس می خواهد از یک مانیتور بخواهد ، دارد. طیف رنگی ۴K ، HDR ، ۱۴۴Hz و DCI-P3 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *