نحوه-تعمیر-تلویزیون-قدیمی

آموزش تعمیرات تلویزیون قدیمی

آموزش تعمیرات تلویزیون به صورت تخصصی ، تعمیر انواع تلویزیون در مشهد و سراسر کشور ، کلیه خدمات همراه  با گارانتی ارایه می شود.

شماره تماس تعمیرات تخصصی تلویزیون  : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

تعمیرات تلویزیون قدیمی 

دستگاه های تلویزیون قدیمی از فناوری CRT (لوله اشعه کاتد) برای تولید تصاویر روی صفحه استفاده می کنند. اگرچه مجموعه های CRT معمولاً قابل اعتماد هستند و می توانند تصاویر درخشان تولید کنند ، اما در سال های اخیر به دلیل در دسترس بودن مجموعه های LCD و پلاسما از محبوبیت آنها کاسته شده است.

 این مجموعه های جدید حجم بسیار کمتری دارند و دارای اندازه صفحه نمایش بزرگتری هستند. مجموعه های CRT قدیمی می توانند دچار مشکلات مختلفی از جمله تداخل تصویر ناشی از انرژی مغناطیسی و سیگنال های ضعیف آنتن شوند.

 مشکلات فنی جدی معمولاً به کمک حرفه ای نیاز دارد ، اما بسیاری از تعمیرات را می توان بدون تخصص انجام داد.

مغناطیسی  شدن تلویزیون قدیمی :

مرحله ۱

دستگاههایی را که از انرژی مغناطیسی استفاده می کنند مانند بلندگوهای استریو یا موتورهای الکتریکی کوچک ، دور از تلویزیون CRT خود قرار دهید. مجموعه CRT دارای ویژگی های مغناطیسی داخلی است که از تأثیر فعالیت مغناطیسی بر کیفیت تصویر جلوگیری می کند. 

اگر عملکرد مغناطیسی دستگاه معیوب باشد ، چنین دستگاه هایی می توانند باعث ایجاد مشکلات تصویر در مجموعه های CRT شوند.

مرحله ۲

در صورت ادامه تداخل تصویر ، کابل de-gaussing را خریداری کنید. این موارد از اکثر مغازه های برق موجود است و برای مشکلات  مغناطیسی مجموعه های معیوب استفاده می شود.

مرحله ۳ 

سیم پیچ de-gaussing را در حدود ۱۰ سانتی متری از صفحه تلویزیون نگه دارید. آن را به صورت دورانی حرکت دهید و عرض دایره ها را افزایش دهید تا زمانی که کل صفحه را بپوشانید. اکنون باید مجموعه شما کاملاً عاری از مشکل شود.

آنتن تلویزیون 

گام ۱ 

اگر کانال های تلویزیونی محلی با کیفیت تصویر ضعیف پخش می شوند ، آنتن خود را تنظیم کنید. دریافت ضعیف تصویر می تواند به دلیل ضعف سیگنال روی آنتن باشد. آن را به موقعیت های مختلف منتقل کنید تا کیفیت تصویر بهبود یابد.

گام ۲

 در صورت ادامه مشکلات پیچ هایی را که آنتن شما را به بالای تلویزیون قدیمی خود می چسبانید با پیچ گوشتی بردارید.

گام  ۳

از فروشگاه های برق آنتن بخرید. با استفاده از پیچ گوشتی و پیچ آن را به بالای تلویزیون خود ثابت کنید. اطمینان حاصل کنید که آنتن به طور ایمن نصب شده است ، اما آنقدر محکم نیست که به هیچ وجه نتواند حرکت کند ، زیرا ممکن است لازم باشد موقعیت آن را بعداً تغییر دهید.

در صورت نیاز به آموزش تعمیر تلویزیون قدیمی ، تعمیرات تخصصی تلویزیون از کارشناسان ما در صدرا سرویس کمک بگیرید .

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان اب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

کابل هممحور

 مرحله ۱ 

اگر تصاویر دانه ای یا ناپایدار به نظر می رسند ، کابل مسی را که جعبه کابل شما را به تلویزیون قدیمی متصل می کند ، بررسی کنید. کابل کواکسیال معمولاً در خروجی با برچسب “RF” در تلویزیون های قدیمی قرار می گیرد. مطمئن شوید که به طور ایمن نصب شده است زیرا اتصال کواکسیال شل باعث ایجاد تصاویر مبهم می شود.

مرحله  ۲

اتصالات فلزی را در نوک کابل کواکسیال در حالی که در خروجی RF هستید بچرخانید. تنظیمات جزئی در موقعیت نوک می تواند باعث بهبود چشمگیر کیفیت تصویر تلویزیون قدیمی شما شود.

مرحله ۳

سیم کواکسیال را بررسی کنید تا ببینید آیا پارگی یا فرورفتگی دارد یا خیر ، زیرا این باعث ضعیف شدن قدرت سیگنال می شود. در صورت وجود علائم خرابی ، از هر فروشگاه برق کابل جدید خریداری کنید.

تعمیرات تلویزیون قدیمی ، مطالب آموزشی تعمیرات تلویزیون قدیمی ، کلیه خدمات همراه با گارانتی ارائه می شود.

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوارسازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *