داغ-شدن-بیش-از-حد-ویدئو-پروژکتور

داغ شدن بیش از حد ویدئو پروژکتور

داغ شدن بیش از حد پروژکتور نیز از مشکلات رایجی است که در اثر استفاده ی بی رویه از دستگاه نمایان می شود. البته چنین اتفاقی می تواند دارای علل مختلف دیگری نیز باشد. در ادامه شما را با تمامی دلایل داغی بیش از حد ویدئو پروژکتور آشنا می سازیم.

آیا پروژکتور شما بیش از حد داغ می کند؟ باید بگوییم که داغ کردن پروژکتور (overheating) یک نگرانی شایع و بغرنج است. چند عامل کلیدی را می توان برای علت گرم شدن بیش از حد پروژکتور شما برشمرد. پروژکتورها دستگاه های الکترونیکی بسیار پیچیده ای هستند که از ۱۰ سال گذشته تاکنون ورود پیدا کرده اند و به نظر می رسد که با حضور شرکت های تولید کننده پروژکتور و کاهش هزینه ها و افزایش ویژگی ها و قابلیت های کاربردی شان، اقبال روزافزونی پیدا کنند.

با این حال یک واقعیت همچنان باقی است – پروژکتورها داغ می کنند. ۹۸٪ از پروژکتورهای موجود در بازار (LCD،DLP و غیره) در حال حاضر از لامپ های سنتی در کنار موتور سبک (light engine) استفاده می کنند. این لامپ ها مقدار زیادی حرارت تولید می نمایند و به راحتی می توانند به درجه حرارت ۲۰۰-۳۰۰ درجه در حین کار برسند. بسیار مهم است که شما یک فضای خالی در اطراف پروژکتور در نظر بگیرید به طوری که شما در مسیرجریان تهویه هوای دستگاه، مانع و یا حتی محدودیتی ایجاد نکنید.در غیر این صورت پروژکتور شما در معرض داغ شدن بیش از حد قرار می گیرد.

دلایل داغ شدن بیش از حد ویدئو پروژکتور

دلایل داغ شدن بیش از حد ویدئو پروژکتور به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند:

داغ-شدن-دیتا-پروژکتور

بی احتیاطی کاربر

بی احتیاطی کاربر عامل مهمی در ظهور حرارت بالای بدنه ی ویدئو پروژکتور است. اگر پروژکتور را در محل درستی نصب نکرده باشید؛ به سرعت شاهد داغ شدن بیش از حد دستگاه و حتی خاموشی اتوماتیک آن خواهید بود. نصب ویدئو پروژکتور باید به گونه ای باشد که دستگاه از ۴ سمت خود در هوای آزاد قرار بگیرد. پروژکتور را پشت به دیوار نصب کنید. اغلب اوقات میانه ی سقف ساختمان برای قرار گرفتن ویدئو پروژکتور مناسب است.

خرابی های سخت افزاری

ورود هوای تمیز به ویدئو پروژکتور موضوع مهمی است که باید همواره به آن دقت شود. هر چند وقت یک بار فیلترهای پروژکتور را تمیز کنید و یا در صورت نیاز تعویض نمایید. تداخل ذرات موجود در هوا و یا گرد و غبارهایی که شاید چندان به نظر مهم نرسد؛ با نیروی برق ترکیب شده به راحتی کارایی پروژکتور را مختل می سازد.

از طرفی ممکن است لامپ موجود در پروژکتور باعث و بانی داغ شدن بیش از حد دستگاه باشد. در حال حاضر ویدئو پروژکتورها از لامپ های سنتی در کنار موتور سبک (light engine) استفاده می کنند. این لامپ ها هنگام فعالیت خود، حرارتی تولید می کنند که باید توسط فن دفع شود. زمانی که فن با حجم بالایی از حرارت رو به رو می شود، دستگاه هشدارها و ارورهای خاصی را به نمایش گذاشته و طی چند دقیقه به صورت اتوماتیک خاموش می شود. این حالت ممکن است منجر به ضعیف شدن و یا خرابی لامپ پروژکتور گردد. روند تعویض لامپ ویدئو پروژکتور را جدی بگیرید.

هزینه ی تعمیر مشکل داغی بیش از حد ویدئو پروژکتور

هزینه ی تعمیر مشکل داغ شدن بیش از حد پروژکتور بسته به نوع اختلال موجود در دستگاه تعیین می شود. همان طور که اشاره شد، گاهی اوقات ممکن است هیچ گونه تعمیر خاصی برای رفع حرارت بالای بدنه ی پروژکتور نیاز نباشد. تعویض فیلترهای ویدئو پروژکتور چندان هزینه بر نخواهد بود. اما در تعویض لامپ پروژکتور باید دقت داشته باشید. لامپ های بی کیفیت طی مدت زمان کوتاهی فعالیت کلی سیستم را از بین می برند. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیرات پروژکتور کلیه ی خدمات تخصصی خود را در سطح کیفی بی نظیری با مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ممکن ارائه می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *