مرکز-تخصصی-ویدئو-پروژکتور

مرکز تعمیرات تخصصی ویدئو پروژکتور

تعمیر تخصصی دیتا پروژکتور از دیگر خدمات مهم و تخصصی است که توسط شرکت انجام می­ شود. خدمات ارائه شده در این مرکز به­ واسطه استفاده از به‌روزترین و پیشرفته ­ترین تجهیزات، محدود به نوع و مدل خاصی از دیتا پروژکتور نبوده و تمامی مدل­ های آن را شامل می­شود. برای آشنایی بیشتر با تعمیر تخصصی ویدئو پروژکتور در ادامه با ما همراه باشید.

خدمات تعمیر تخصصی پروژکتور

در بخش خدمات تعمیر تخصصی پروژکتور مواردی از قبیل: عیب ­یابی و تعمیر خرابی تصویر پروژکتور، تغییر رنگ تصویر پروژکتور، رفع اشکال پرش تصویر پروژکتور، کم نوری یا نبودن بخشی از تصویر و سوختن لامپ دیتا پروژکتور نیز انجام می­پذیرد. در ادامه در خصوص هرکدام از این موارد نام برده شده به ­صورت تفکیک شده و کامل، توضیح خواهیم داد.

عیب­ یابی و تعمیر تصویر

یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربران ویدئو پروژکتور­ها با آن مواجه هستند، خرابی تصویر پروژکتور است. این مشکلات می­توانند امکان استفاده صحیح از دیتا پروژکتور را به­ طور کامل از بین ببرند. به بیانی دیگر، هنگامی که تصویرسازی در دیتا پروژکتور دچار اختلال می­شود، در واقع کل عملکرد پروژکتور مختل شده و استفاده از آن منتفی می­گردد. برای آن­که تصویری باکیفیت در دیتا پروژکتور داشته باشید، بهتر است که دستگاه، عمود بر پرده نمایش باشد؛ در غیراین صورت سیستم دچار مشکل پیچیدگی تصویر می­شود و این امر خرابی دستگاه را نیز به­ همراه دارد. در این اختلال تصویری، معمولا یک سمت تصویر از طرف مقابل آن کمی بزرگ­تر دیده می­شود. برای رفع این مشکل می توانید از تنظیمات موجود در سیستم استفاده کنید؛ اما این راه حل موقتی بوده و در دراز مدت سبب ایجاد خرابی­ های بیشتری برای دستگاه می­شود.

تعمیر-تخصصی-ویدئو-پروژکتور

پیشنهاد می­شود برای رفع خرابی­ ها و تعمیر تخصصی دیتا پروژکتور در خصوص اختلالات تصویری، به مراکز معتبر تعمیر تخصصی پروژکتور مراجعه نمایید. در این مراکز ضمن عیب­ یابی اصولی و صحیح پروژکتور، به­شکلی تخصصی برای رفع آن اقدام می ­نمایند. خدمات سرویس صدرا، به ­عنوان یک مرکز تعمیرات تخصصی ویدئو پروژکتور می­تواند در زمینه عیب­ یابی و تعمیر تخصصی، انتخاب بسیار هوشمندانه ­ای باشد.

تعمیر تخصصی لیزر پروژکتور

مشکلاتی که به سبب خرابی لیزر دستگاه ویدئو پروژکتور ایجاد می­شوند اعم از: کاهش کیفیت، اختلال در رنگ تصویر و به ­هم ریختگی تصاویر است. در پروژکتورهای جدید از سیستم لامپ لیزری به­ همراه نور LED استفاده می­شود. در این نوع سیستم، نور آبی رنگ لامپ با نور قرمز LED به­ همراه قسمت فسفری پروژکتور، سه رنگ اصلی را تشکیل می­دهند. زمانی که این ­رنگ­ها دارای کیفیت مطلوبی نبوده و یا اختلالی در آن­ها ایجاد شود، به­ معنی خرابی لیزر است؛ البته زمانی که مطمئن شدید مشکل از قسمت­های دیگر نیست و دلیلی برای این مشکلات وجود ندارد. برای تعمیر تخصصی ویدئو پروژکتور و رفع خرابی لیزر باید به­ طور حتم دستگاه توسط شخصی متخصص بررسی و عیب یابی شود. پس عیب­ یابی کامل، تشخیص تعمیر و ترمیم لیزر بر عهده کارشناس مربوطه است؛ اما در برخی از موارد ممکن است راهی به­ جز تعویض لیزر وجود نداشته باشد.

تغییر رنگ تصویر

هنگامی که تصاویر در پروژکتور، دارای سایه ­های رنگی مانند زرد، قرمز و آبی باشند، به­ طور حتم دستگاه به­ مرحله نیاز به سرویس کامل رسیده است. تغییر رنگ تصاویر در دیتا پروژکتور، نشان دهنده اختلال در چرخه رنگ است. در ابتدای به ­وجود آمدن این مشکل با پیگیری سریع و به­ موقع می­توان تنها با تمیزکاری صفحات مشکل را برطرف نمود؛ اما اگر با وجود این اختلاف رنگی در طولانی‌مدت از دستگاه استفاده نمایید، باید برای تعمیر آن هزینه­ های زیادی را پرداخت کنید. عیب­ یابی سریع و تعمیر تخصصی ویدئو پروژکتور می­تواند تا حد چشم­گیری هزینه ­های تعمیرات را کاهش دهد. در صورت انجام سرویس دیتا پروژکتور در مراکز غیرمعتبر، علاوه ­بر صرف­ هزینه ­های تعمیر غیرتخصصی، ممکن است حتی دستگاه دیگر غیرقابل تعمیر و استفاده شود؛ بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات، تعمیر تخصصی پروژکتور خود را از افراد متخصص در این زمینه بخواهید.

تعمیر-تخصصی-دیتا-پروژکتور

پرش تصویر

خرابی چرخه رنگ و قطعات آن می­تواند سبب ایجاد مشکل پرش تصویر بر روی پرده نمایش شود؛ البته باید استاندارد بودن طول کابل پروژکتور، سالم بودن کابل پروژکتور، اتصال صحیح کابل پروژکتور به خروجی و پشتیبانی دستگاه از رزولیشن سیستم نیز اطمینان حاصل کنید. وجود نقص و نبود هرکدام از موراد بیان شده می­تواند مشکل پرش تصویر را ایجاد کند. اگر از صحت این موارد به­ طور کامل اطمینان حاصل کردید، به ­طور حتم مشکل از چرخه رنگ است. عیب ­یابی این مورد به­ دلیل نیاز به بررسی­ های تخصصی، باید توسط کارشناس انجام شود. به­ منظور تعمیر تخصصی دیتا پروژکتور خود در زمینه پرش تصویر، پیشنهاد می­شود از طرح خدمات‌رسانی درب محل استفاده نمایید. اگر مشکل از موارد بیان شده غیر از چرخه رنگ باشد، به­سرعت در محل رفع می­شود؛ در غیراین صورت دستگاه برای تعمیر تخصصی باید به شرکت منتقل شود.

درخواست کمک از افراد غیرمتخصص در زمینه عیب­یابی و تعمیر تخصصی دیتا پروژکتور می­تواند سبب افزایش هزینه­ های تعمیرات شود، هم­چنین این تعمیرات غیراصولی در درازمدت نیز باعث افزایش هزینه­ های نگهداری از دستگاه می­شود. شرکت خدمات‌رسانی صدرا سرویس، با بهره ­مندی از کارشناسانی زبده در زمینه عیب­ یابی و افرادی با تجربه در زمینه تعمیر می­تواند سبب صرفه ­جویی چشم­گیر در هزینه­ ها و افزایش طول عمر دستگاه شما شود.

سیاهی، کم نوری و نبود بخشی از تصویر

در دستگاه­های DLP، شکسته شدن بخشی از تراشه DLP سبب ایجاد سیاهی در تصویر دریافتی می­شود. برای برطرف نمودن این مشکل باید تراشه شکسته شده را تعویض نمایید. در مراکز تعمیر تخصصی ویدئو پروژکتور، تمامی قطعات مورد بررسی قرار می­گیرند و در صورت بروز خطا در هرکدام از این قطعات، در مرحله اول تلاش برای تعمیر و ترمیم آن صورت می­پذیرد. اگر مشکل ایجاد شده با تعمیر و ترمیم قطعه معیوب شده برطرف نشد، قطعه­ای اصلی و دارای ضمانت جایگزین آن می­شود. حتما پیش از تهیه قطعه اطمینان حاصل کنید که اصلی و دارای ضمانت باشد. هم­چنین در زمان مراجعه به مراکزی خدماتی، میزان کارکرد و عمر مفید قطعات مصرفی را نیز سوال نمایید. کم نوری تصویر به سبب ضعیف شدن لامپ دستگاه ایجاد می­شود. لامپ ویدئو پروژکتور در دسته قطعات مصرفی دستگاه قرار دارد و باید به ­طور میانگین پس از گذشت ۳۰۰۰ ساعت تعویض شود.

هرچقدر لامپ به پایان طول عمر مفید خود نزدیک می­شود، به ­دلیل ضعیف شدن ساختار داخلی آن، احتمال ترکیدن آن افزایش می­یابد. ترکیدن لامپ در دستگاه می­تواند تا حد بسیاری به سایر قطعات دیتا پروژکتور صدمات جدی وارد کند؛ بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق هزینه ­بر، در زمان مناسب اقدام به تعویض لامپ دستگاه کنید ، همچنین جهت مشاوره با کارشناسان جهت تعمیر تخصصی پروژکتور خود می توانید با شماره ۳۷۰۲۴-۰۵۱ تماس بگیرید.

تعمیرات-پروژکتور-جیبی

تعویض لامپ سوخته

تعمیر تخصصی پروژکتور فرآیند تعویض لامپ سوخته، بسیار آسان بوده و این عمل را می­توانید در خانه نیز انجام دهید. برای تعویض لامپ سوخته باید ابتدا از متصل نبودن دوشاخ برق به دستگاه اطمینان حاصل کنید. اگر دستگاه در حال استفاده بوده، پس از جداسازی دوشاخه، کمی صبر کنید تا دیتا پروژکتور سرد شود. پس از سرد شدن، پیچ­های محافظ لامپ را باز کرده و لامپ معیوب را پس از جداسازی سیم­ های متصل شده به آن خارج کنید. بهتر است قبل از جای‌گذاری لامپ جدید، محل قرارگیری لامپ را با دستمالی نرم، به آرامی تمیز کنید. حال لامپ سالم را در محل مربوطه جای‌گذاری و سیم­ های آن را وصل کنید.

پس از تعویض لامپ سوخته دیتا پروژکتور ممکن است دستگاه تصویری را پخش نکند. برای رفع این مشکل باید به بخش تنظیمات رفته و تایمر لامپ را صفر کنید. اگر با استفاده از این روش، مشکل پخش تصویر برطرف نشد از کارشناسان مربوطه در حوزه تعمیرات کمک بگیرید. در هنگام خرید لامپ جدید برای دیتا پروژکتور توجه به نکات زیر الزامی است.

  1. از فروشگاه ­های معتبر، قطعات مصرفی دستگاه را خریداری نمایید.
  2. از اصل بودن محصول اطمینان حاصل کنید.
  3. دقت داشته باشید محصول خریداری شده دارای ضمانت باشد.
  4. لامپ انتخابی متناسب با دیتا پروژکتور باشد.

باتوجه به این نکات، با خیالی آسوده از دیتا پروژکتور خود استفاده نمایید.

انواع تعمیر تخصصی پروژکتور در صدرا سرویس

مرکز تعمیرات تخصصی سخت افزاری و نرم افزای صدرا سرویس آماده ارائه کلیه خدمات در حوزه صوتی و تصویری است. خدمات ارائه شده این مرکز تعمیرات تخصصی ویدیو پروژکتور، شامل موارد زیر است.

و به­ طور کلی انجام کلیه خدمات مربوط به تعمیر، تعویض و نگهداری از دیتا پروژکتور در این مجموعه نیز صورت می­پذیرد. مجموعه صدرا علاوه ­بر بهره­مندی از افرادی متعهد، کارشناس و باتجربه در بخش خدمات، در بخش فروش نیز بسیار موفق عمل کرده است. کامپیوتر صدرا در هفت روز هفته به صورت ۲۴ ساعته، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه خرید است. صدرا واردکننده اصلی محصولات هوشمند سازی و سایر تجهیزات الکترونیکی است. از دیگر خدمات مهم ارائه شده در این شرکت معتبر، ارائه مشاوره­های کاربردی در زمینه تجهیز سالن­ها و اتاق­های کنفرانس به انواع ویدئو پروژکتور و ملزومات آن است.

دیتا پروژکتور­ها به ­دلیل بهره ­مندی از تکنولوژی پیشرفته، شاید دچار ده­ها اختلال و مشکل دیگر شوند. برای عیب ­یابی تمامی این مشکلات باید به ­طور حتم از کارشناسان زبده در این زمینه بهره­ مند شوید. این افراد با داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه می­توانند در سریع­ترین زمان ممکن مشکل ایجاد شده برای دستگاه را عیب ­یابی کرده و برای رفع آن تلاش نمایند. انجام منظم سرویس­های دوره­ای و توجه ویژه به قطعات مصرفی تا حد زیادی از بروز مشکلات جدی برای دستگاه جلوگیری می­کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *