تعمیر-امپلی-فایر-یاماها

تعمیرات آمپلی یاماها

به دستگاهی که کیفیت صدای خروجی سیستم شما را افزایش دهد، آمپلی فایر می­گویند. ممکن است در برخی از رویداد­ها یا سخنرانی­ ها متوجه شده باشید که که صدای خروجی، بی‌کیفیت بوده و مدام  قطع­ و وصل می­شود. علت این مشکل نبود آمپلی فایر یا خراب بودن آن است. برای حل آن باید در مسیر خروجی، آمپلی فایر نصب نمود و یا آمپلی معیوب را تعمیر کرد. عمده دلیل خرابی آمپلی­ ها به ­دلیل استفاده ناصحیح و انتخاب نادرست آمپلی فایر مورد نیاز است. اعتماد به برند و ضمانت­ های آن نیز تا حد زیادی از هزینه ­های تعمیر آن کاهش می­دهد. یاماها یکی از بزرگ­ترین تولید کنندگان آمپلی­ فایر است. برای تعمیرات آمپلی یاماها، به نمایندگی­ های مجاز این برند مراجعه نمایید.

نحوه عملکرد آمپلی فایر

همان‌گونه که در بخش قبلی اشاره شد، وظیفه اصلی آمپلی فایرها تصویت صدا است. برای درک بهتر این مطلب به این مثال توجه کنید. برای شنیدن آهنگ­ هایی که قصد دارید آن­ها را از ضبط ماشین پخش کنید، ابتدا اطلاعات توسط پخش از روی فلش، سی­ دی یا گوشی خوانده می­شود. سپس این اطلاعات از حالت دیجیتال به آنالوگ تغییر کرده و از فیلتر­های نظیر اکولایزرها برای بهینه‌سازی سیگنال­ های ریز و بم عبور می­کند. با پخش صدا از بلندگوها، متوجه بی ­کیفیتی و نویزدار بودن صدا می­ شوید و هرچه حجم صدا را افزایش می ­دهید، صدا نامفهوم ­تر می­شود.

تعمیرات-آمپلی-فایر
تعمیرات-آمپلی-فایر

در این مرحله آمپلی فایر برای افزایش کیفیت و کاهش نویز­ها وارد عمل می­شود. صدای خروجی از سیستم قبل از پخش شدن از اسپیکرها وارد آمپلی فایر شده و با تقویت سیگنال­های آن و افزایش کیفیت صدا سبب ایجاد صدایی باکیفیت و بدون نویز می­شود. خراب بودن آمپلی فایر با نبودن آن فرقی ندارد و حتی صدای خروجی از آن، از حالت نبودن آمپ نیز بی ­کیفیت­ تر است.

برای بهره‌مندی از بهترین عملکرد آمپلی فایر، خوب است طریقه صحیح استفاده از آن را یاد گرفته و در صورت خرابی و نیاز به تعمیر، به نمایندگی ­های معتبر مراجعه کنید.

انتخاب مناسب آمپلی فایر

آمپلی فایر­ها به­ طور کلی به دو دسته اصلی تقسیم می­شوند؛ این تقسیم‌بندی براساس نوع کاربرد آن‌ها است. انواع آمپلی‌ها شامل آمپلی فایر سیستم خانگی و آمپلی فایر برای سیستم ماشین می‌شود. به­ طبع انتخاب یک آمپ برای سیستم ماشین بسیار آسان ­تر از انتخاب یک آمپلی فایر برای یک مسجد ۵۰۰ متری است. هرکدام از این آمپلی فایرها در مکان صحیح خود، بهترین عملکرد را دارند. به ­عنوان مثال استفاده از آمپلی فایر خانگی برای سیستم ماشین، نتیجه‌ای جز هدر رفتن هزینه ندارد؛ زیرا در این حالت، توان استفاده از  تنها ۲۰ درصد ظرفیت آمپ را دارید. موضوع بعدی انتخاب شرکت تولیدی آمپ است. آمپلی فایر­های تولیدی شرکت یاماها، نسبت­ به سایر شرکت­ ها، دارای کیفیتی بهتر و خرابی کمتر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع آمپلی فایر­های یاماها می­توانید از طریق پل­ های ارتباطی قرار گرفته در وب‌سایت­ کامپیوتر صدرا استفاده نموده و با کارشناسان فروش در این زمینه مشورت کنید.

تعمیر آمپلی فایر یاماها

برای تعمیر آمپلی فایر یاماها، از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. عیب ­یابی دستگاه یاماها بسیار مهم­تر از تعمیر آمپلی یاماها است؛ زیرا پیدا کردن منشاء و دلیل اصلی خرابی دستگاه می­تواند سبب شود تا از بروز مجدد آن جلوگیری شود و تعمیر آن ساده‌تر باشد. به ­عنوان مثال یکی از اصلی ­ترین دلایل خرابی آمپ، افزایش دمای بیش از حد آن است. این اتفاق زمانی می­افتد که دستگاه در شرایط نامناسب نگهداری شود. آمپ در خنک کردن تجهیزات داخلی، نیاز به تهویه هوا دارد. در صورت استفاده در فضاهای بسته، دستگاه داغ شده و به سایر قطعات آسیب می­رساند.

قبل از آن که برای انجام تعمیرات آمپلی یاماها اقدام نمایید، به­طور کامل از صحت کابل­های متصل به آن اطمینان حاصل کنید. در برخی از موارد ممکن است کابل­های متصل به آمپلی دچار مشکل شده باشند و این بی­اطلاعی حاصلی جز تعمیر آمپلی یاماها به صورت نادرست و به­دنبال آن بروز مشکلات بیشتر ندارد. به­عبارتی با تشخیص نادرست علت خرابی، قسمت سالم دستگاه تعمیر شده و این اتفاق نتیجه­ای جز هدر رفتن هزینه و کاهش طول عمر آن ندارد. بنابراین در هنگام مواجه شدن با مشکلات سیستمی، از افرادی متخصص برای تشخیص علت خرابی آن کمک بگیرید. برای دریافت راهنمایی در زمینه علت خرابی سیستم صوتی و چگونگی تعمیر آن می­توانید از خدمات سرویس صدرا استفاده نمایید. این شرکت خدماتی زیرمجموعه کامپیوتر صدرا، در زمینه عیب­یابی و تعمیر انواع آمپلی فایرهای یاماها و دیگر شرکت­های تولید کننده فعالیت دارد.

علت خرابی آمپلی فایر

خرابی آمپلی یکی از مشکلاتی است که کاربران آمپلی فایر با آن مواجه هستند. این خرابی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. در صورت مشاهده افت کیفیت و نویزدار شدن صدا، به­ سرعت برای تعمیر آمپلی فایر یاماها اقدام نمایید. بی ­توجهی نسبت ­به خرابی آمپ سبب افزایش هزینه ­های تعمیر و در برخی موارد آسیب رسیدن به سایر دستگاه­های مرتبط می­شود. عوامل خرابی آمپ می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • انتخاب برندی نامعتبر که در ساخت آن از تجهیزاتی بی­کیفیت استفاده شده
  • استفاده ناصحیح از دستگاه
  • استفاده توسط افراد غیرمتخصص
  • بهره ­گیری بیش از توان آمپلی فایر
  • استفاده در شرایط محیطی نامناسب
  • وارد شدن ضربه به دستگاه
  • ایجاد شوک به آمپ
  • افزایش دمای بیش از حد

و…

این موارد می­توانند سبب آسیب دیدن دستگاه شوند. برای تعمیر آمپلی یاماها نیاز است دلیل خرابی آن را پیدا کنید. هنگامی که صدای خروجی از کیفیتی پایینی برخودار بوده و مدام قطع و وصل می­شود، به این معنی است که باید برای تعمیرات آمپلی یاماها، به نمایندگی­های معتبر و مجاز آن مراجعه کنید.

اهمیت تعمیر آمپلی

آمپلی فایر به ­دلیل اهمیت کاربرد آن، دستگاهی بسیار حیاتی و حساسی است؛ زیرا در نبودن آن با مشکل پخش صدا مواجه هستید. بنابراین در زمان ایجاد مشکل باید دستگاه در سریع­ترین زمان ممکن تعمیر شود. نمایندگی انتخابی باید با تشخیص صحیح علت خرابی آمپ، برای تعمیر و ترمیم آن به­ سرعت اقدام کند. مرکز خدمات سرویس صدرا با استفاده از تجهیزاتی به­ روز و کادری متخصص می­تواند در سریع­ترین زمان ممکن علت خرابی آمپ را تشخیص دهد و برای ترمیم یا تعمیر آن اقدام کند. در زمان تحویل آمپ، قبل از انجام هرگونه اقدامی برای تعمیر، دستگاه به­ طور کامل مورد آزمایش قرار می­گیرد و پس از کسب اطمینان از خرابی آن، دستگاه تعمیر می­شود. اهمیت این امر زمانی مشخص می­شود که دستگاه سالم، به­ علت تشخیص نادرست برای تعمیر به نمایندگی ارسال شود و با انجام تست از پرداخت­ هزینه ­های اضافی جلوگیری می­شود.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *