چراغ-پاور-تلویزیون

علت چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون

تعمیرات پاور تلویزیون ، رفع مشکل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ، تعمیرات تلویزیون در مشهد به صورت تخصصی کلیه خدمات همراه با گارانتی شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱ 

آدرس : مشهد ، بلوارسازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ ، پلاک ۱۱۷ 

سه بار چشمک زدن چراغ پاور  تلویزیون : 

در بعضی از تلویزیون های LED ، تعداد چشمک زدن های چراغ پاور محدوده ی ایراد دستگاه را مشخص می کند . و این امکان تعمیر را تا حد بسیار زیادی برای تعمیر کاران آسان کرده . حالا اگر تلویزیون ال ای دی ال جی شما صدا و تصویر ندارد و چراغ قرمز هم ۳ بار چشمک می زند .

راه حل : این مشکل ممکن است  بخاطر دلایل مختلفی باشد . از مولفه هایی مانند منبع تغذیه گرفته  تا صفحه ی اصلی و حتی در بعضی موارد کابل های فلت ممکن است در این مسئله درگیر باشند . برای حل این مشکل شما باید بررسی کنید و ببینید که خازن ها آسیب ندیده باشند و همچنین اتصالات دچار لحیم سردی نشده باشد . 

اگر صدایی مانند تیک تاک  ضعیف از گوشه پایین صفحه منبع تغذیه نزدیک خازن ها شنیدید  شما می توانید کل خازن های برد تغذیه و برد اصلی را تعویض کنید .

شش بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون : 

۶ بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی معمولا مربوط به بک لایت می باشد. بک لایت مجموعه ای از لامپ های ال ای دی می باشد که باعث روشن شدن صفحه تلویزیون می شود.

اگر بک لایت  تلویزیون خراب شود تصویر تلویزیون تیره می شود و در بعضی از مواقع صفحه تلویزیون کامل سیاه می شود. در این حالت تلویزیون خاموش می شود و چراغ پاور شش بار چشمک می زند.

هشت بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون : 

عموما برای نشان دادن ایراد بخش صدا بکار رفته است، هر چند که به دلیل کیفیت عمومی تلویزیون های سونی در این بخش بسیار کم دیده می شود.

چراغ پاور  قرمز  (ثابت) : 

طبق برخی گزارش های اخیر ، کاربران با تلویزیون سامسونگ خود با مشکلی روبرو شده اند که تلویزیون روشن نمی شود و مدتی است چراغ قرمز را می زند. این مسئله معمولاً به دلیل منبع تغذیه نامناسب ایجاد می شود اما در برخی موارد به دلیل قطع شدن اتصال HDMI نیز ممکن است رخ دهد.

چه چیزی مانع از روشن شدن تلویزیون سامسونگ می شود؟

منبع تغذیه بد:

در برخی موارد ، تلویزیون ممکن است به دلیل وارد شدن بیش از حد جریان الکتریکی ، منبع تغذیه خود را کوتاه کند.

این ممکن است به کل منبع تغذیه یا برخی از اجزای موجود در آن مانند خازن ها ، ترانزیستورها و غیره آسیب برساند.

این یک اتفاق کاملاً معمول در بسیاری از اجزای الکتریکی است زیرا افزایش برق می تواند به طور جدی باعث کاهش کارایی و مهار قطعات شود. 

تنظیمات راه اندازی نادرست:

همچنین ممکن است تنظیمات راه اندازی تلویزیون خراب شده باشد که دلیل آن هنگام تلاش برای راه اندازی با این مشکل روبرو شده است.

تنظیمات راه اندازی توسط تلویزیون ذخیره می شود تا زمان راه اندازی را کاهش دهد و اطلاعات خاصی را ذخیره کند در حالی که تلویزیون خاموش است.

با این حال ، اگر خراب شود ، می تواند مانع از راه اندازی کامل آن شود. این ممکن است گاهی اوقات درصورتی که تلویزیون به Wifi متصل نشود ، مشکلی ایجاد کند.

HDMI Glitch:

در بعضی موارد مشاهده شد که تلویزیون سامسونگ در هنگام راه اندازی با مشکل روبرو شده است زیرا کاربر قبلاً از PS4 یا Xbox با آن استفاده می کرده است. بعد از استفاده از کنسول ، ممکن است شما آن را مستقیماً و بدون تعویض منبع HDMI خاموش کرده باشید و اکنون کنسول مانع از روشن شدن تلویزیون می شود.

Surge Protector:

اگر از دستگاه محافظ ولتاژ با تلویزیون استفاده می کنید و مستقیماً به پریز برق متصل نیست ، ممکن است مشکل از محافظ برق باشد.  زیرا در برخی موارد ، محافظ ولتاژ ممکن است با گذشت زمان فرسوده شده باشد و ولتاژ کافی برای روشن شدن تلویزیون به تلویزیون نمی دهد.

انتخاب منبع:

در بعضی موارد ، منبع صحیح ممکن است از تلویزیون انتخاب نشود ، زیرا هنگام راه اندازی با مشکل روبرو می شود. 

این یک اشتباه نسبتاً رایج است که اکثر کاربران مرتکب می شوند و از روشن شدن تلویزیون جلوگیری می کند زیرا نمی تواند سیگنال را به درستی از منبع دریافت کند.

۱. شناسایی مشکل تلویزیون : 

بسیار مهم است که ابتدا سعی کنیم موضوع را شناسایی کرده و دلیل وقوع آن را جدا کنیم. برای این منظور ، برخی از بررسی های اساسی را خواهیم فهمید که آیا مشکل از سخت افزار است یا از نرم افزار تلویزیون. برای آن:

با روشن بودن تلویزیون ، روشن بودن چراغ آماده به کار در سمت راست پایین تلویزیون را بررسی کنید.

SamsungTV

در صورت وجود ، دکمه “پاور” را از راه دور خود فشار دهید تا روشن شود و بررسی کنید که چراغ LED خاموش است.

اگر خاموش شود ، به این معنی است که تلویزیون به درستی به منبع تغذیه متصل است. همچنین ، با ضربه تیز انگشت بر روی صفحه ، مطمئن شوید که صفحه نمایش کار می کند.
اگر صفحه چشمک بزند ، به این معنی است که صفحه نمایش نیز به درستی کار می کند.
اگر صفحه چشمک نمی زند یا LED خاموش نمی شود ، به این معنی است که یا از راه دور شما مشکلی دارد ، منبع تغذیه یا صفحه معیوب است.

 همچنین این احتمال وجود دارد که در تلویزیون سامسونگ صفحه سیاه را تجربه کرده باشید.
می توانید با روش های زیر سعی کنید تلویزیون خود را درست کنید.

۲. چرخه برق تلویزیون

در برخی موارد ، تنظیمات راه اندازی خراب می تواند مانع از روشن شدن صحیح تلویزیون شود. بنابراین ، در این مرحله ، ما تلویزیون را با انرژی دوچرخه سوار خواهیم کرد تا کاملاً از شر تنظیمات راه اندازی که توسط تلویزیون به طور خودکار بازسازی می شوند ، خلاص شویم. برای آن:

تلویزیون را کاملاً از برق بکشید و کابل برق را از پریز دیوار جدا کنید.

دکمه “روشن” را روی تلویزیون حداقل ۱۵ ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
تلویزیون را دوباره به برق وصل کنید و آن را روشن کنید.
بررسی کنید که آیا بعد از روشن کردن تلویزیون ، مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر.

 

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون

۳.موارد اضافی را از پریز برق جدا کنید

همچنین ممکن است انتخاب منبع HDMI در تلویزیون شما کمرنگ شده باشد که به همین دلیل هنگام روشن شدن با مشکل روبرو است. بنابراین توصیه می شود هر دستگاهی را که در اسلات HDMI تلویزیون خود متصل کرده اید از برق جدا کنید. چه PS4 ، Xbox ، جعبه کابل یا هر دستگاه دیگری باشد.

پس از اتصال به برق ، تلویزیون را روشن کرده و بررسی کنید که آیا درست راه اندازی شده است. اگر چنین شد ، منبع آن را به HDMI 1 تغییر دهید و کنسول اضافی را در اسلات HDMI 2 متصل کنید. پس از آن ، می توانید HDMI 2 را انتخاب کنید تا به نمای کنسول بروید و به یاد داشته باشید که قبل از خاموش کردن تلویزیون به HDMI 1 تغییر دهید.

۴. تماس با پشتیبانی تلویزیون 

اگر راه حل های بالا مشکل شما را برطرف نکرد ، به احتمال زیاد یک مشکل سخت افزاری است.  اگر تلویزیون  تحت ضمانت است بنابراین توصیه می شود که هرچه زودتر با پشتیبانی  سامسونگ تماس بگیرید و تلویزیون را برای سرویس دهی ارسال کنید. 

در غیر این صورت به یکی از مرکز معتبر تعمیرات تلویزیون مراجعه کنید ، همچنین می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید 

شماره تماس تعمیرات تخصصی تلویزیون مشهد : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد ، بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ پلاک ۱۱۷ 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *