نحوه تنظیم نمایشگرهای دوگانه

نحوه تنظیم نمایشگرهای دوگانه ، اتصال دو کیس به یک مانیتور ، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه یک نمایشگر دو مانیتور برای رایانه Windows یا Mac خود تنظیم کنید. استفاده از دو نمایشگر برای یک نمایشگر به طور موثر میزان فضای روی صفحه را که باید با آن کار کنید دو برابر می کند.

در صورت نیاز به تعمیر مانیتور در مشهد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شماره تماس : ۳۷۰۲۴-۰۵۱

آدرس : مشهد بلوار سازمان آب ، بین شهید صادقی ۲۱ و ۲۳ پلاک ۱۱۷ 

بدانید که بیشتر لپ تاپ ها می توانند از نمایشگرهای دوگانه پشتیبانی کنند.

 اگر لپ تاپی دارید که حداقل یک شیار خروجی ویدئو دارد (به عنوان مثال پورت HDMI یا پورت VGA) ، معمولاً می توانید از یک مانیتور خارجی در کنار پورت ویدئو استفاده کنید.
 در حالی که ممکن است چند لپ تاپ ویندوز از نمایشگر دوگانه پشتیبانی نکنند ، همه رایانه های Apple MacBook این کار را انجام می دهند – اگر لپ تاپ Mac دارید ، با خیال راحت از اتصال مانیتور دوم خود عبور کنید.

بدانید که همه رایانه های رومیزی از نمایشگرهای دوگانه پشتیبانی نمی کنند.

بسته به کارت گرافیک و مادربرد رایانه ، ممکن است نتوانید همزمان با مانیتور خود مانیتور دوم را اجرا کنید.
  باز هم اگر از واحد دسک تاپ Apple iMac استفاده می کنید ، می توانید از مانیتورهای دوتایی استفاده کنید.

پورت های خروجی فیلم رایانه خود را بررسی کنید.

. اکثر رایانه ها حداقل دارای دو پورت برای خروجی ویدئو هستند ، به این معنی که شما معمولاً قادر به اتصال مانیتور دوم هستید. با این حال ، اگر دو پورت (یا بیشتر) با یکدیگر هم تراز نباشند ، به احتمال زیاد بخشی از کارت گرافیک یکسان نیستند و بنابراین نمی توانند برای مانیتورهای دوگانه استفاده شوند.

    به عنوان مثال ، اگر دو درگاه افقی HDMI در کنار یکدیگر (یا در بالای آن) مشاهده کنید ، احتمالاً کارت گرافیک رایانه شما از نمایشگرهای دوگانه پشتیبانی می کند. این برای خروجی های مختلف نیز وجود دارد (به عنوان مثال ، یک خروجی VGA در کنار یک خروجی HDMI).

    رایانه های رومیزی ویندوز این درگاه ها را به طور معمول در پشت قاب کامپیوتر قرار می دهند.

    اگر فقط یک خروجی ویدئو در رایانه رومیزی مشاهده کنید ، کارت گرافیک رایانه شما فقط از یک مانیتور همزمان پشتیبانی می کند. لپ تاپ هایی که دارای یک درگاه خروجی ویدئو هستند ، معمولاً می توانند از چندین نمایشگر پشتیبانی کنند.

تعیین کنید مادربرد شما از نمایشگرهای دوتایی پشتیبانی می کند یا خیر.

تقریباً همه مادربردهای رایانه های مدرن از چندین نمایشگر پشتیبانی می کنند ، اما دستگاه های قدیمی تر ممکن است این کار را نکنند. با انجام موارد زیر می توانید مادربرد خود را برای پشتیبانی از مانیتور دوگانه بررسی کنید:

  • نام مادربرد خود را پیدا کنید.
  • نام مادربرد خود را در یک موتور جستجو (به عنوان مثال Google) جستجو کنید.
  • یک نتیجه جستجو را انتخاب کنید که ویژگی های مادربرد شما را لیست کند.
  • به دنبال ویژگی “چند نمایشگر” ، “چند مانیتور” یا “نمایش دوگانه” باشید.

 

اتصال مانیتور دوم

نوع اتصال ویدیویی رایانه خود را تعیین کنید.

اتصال دو کیس به یک مانیتور ، نحوه تنظیم نمایشگرهای دوگانه ، در پشت جعبه پردازنده رایانه خود (یا اگر از iMac استفاده می کنید مانیتور) ، باید چندین پورت را مشاهده کنید که یکی از آنها در حال حاضر برای مانیتور اصلی شما استفاده می شود. پورت های اتصال مشترک شامل موارد زیر است:
 DVI – قطعه ای وسیع از پلاستیک که تعداد زیادی سوراخ مربع کوچک در آن قرار دارد.

  VGA – یک قطعه پلاستیکی رنگی به شکل ذوزنقه که چندین سوراخ در آن دارد.

 HDMI – یک پورت نازک ، مسطح ، شش ضلعی. این موارد در اکثر رایانه ها و تلویزیون های مدرن وجود دارد.
 Display Port – مشابه HDMI ، اما به جای اینکه متقارن باشد ، از یک طرف لبه تخت دارد.

 Thunderbolt – در پشت اکثر تورهای iMac یافت می شود ، اتصال Thunderbolt دارای یک نماد پیچ ​​و مهره در زیر آن است. می توانید برای هر یک از اتصالات ویدیویی فوق یک آداپتور را به یک درگاه Thunderbolt (مثلاً VGA به Thunderbolt) متصل کنید

نوع اتصال مانیتور دوم را بررسی کنید.

نمایشگر دوم شما باید حداقل یکی از انواع اتصال قبلی را داشته باشد. نیازی نیست از همان ارتباطی که برای مانیتور اول خود روی مانیتور دوم خود استفاده می کنید ، استفاده کنید.
  به عنوان مثال ، می توانید مانیتور اول را با استفاده از کابل DisplayPort وصل کنید و مانیتور دوم را با استفاده از HDMI متصل کنید.
در برخی موارد ، ممکن است بتوانید مانیتور دوم را به صورت بی سیم راه اندازی کنید. به عنوان مثال ، برای استفاده از iPad به عنوان مانیتور دوم ، می توانید با استفاده از برنامه ای به نام Air Display ، آن را به صورت بی سیم به برخی از رایانه ها متصل کنید.

نصب تلویزیون سونی به دیوار

هر کابل یا آداپتور دیگری را که ندارید بخرید.

اگر کابل یا آداپتور مناسبی برای اتصال مانیتور دوم خود به رایانه ندارید ، می توانید آن را بصورت آنلاین یا در یک فروشگاه فن آوری پیدا کنید.

مخصوصاً اگر مانیتور دوم را به iMac متصل می کنید ، برای پشت مانیتور به کابل Thunderbolt یا آداپتور پورت به Thunderbolt نیاز دارید.

مانیتور دوم را به رایانه وصل کنید.

یک سر کابل ویدیوی مانیتور دوم را به پشت کامپیوتر وصل کنید ، سپس سر دیگر را به مانیتور دوم وصل کنید.

مانیتور دوم را به منبع تغذیه وصل کنید.

کابل برق مانیتور خود را به یک پریز برق مانند پریز دیواری یا محافظ برق متصل کنید.

 

مانیتور دوم را روشن کنید.

تصویر “Power” با عنوان Windowspower.png را فشار دهید

برای اطمینان از روشن بودن و آماده بودن دریافت سیگنال از مانیتور اصلی رایانه ، دکمه روی مانیتور دوم را فشار دهید. اکنون می توانید با تنظیم تنظیمات برگزیده نمایشگر برای مانیتور خود در ویندوز یا Mac.

نصب تلویزیون سونی به دیوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *